Pes z útulku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 15.10.2010 12:39

jaj v pohode, vsak ja som to blbo najprv napisal ;-]

aaa ma 15 kg, fuha! :-D
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Pia 15.10.2010 12:54

To už mi sedí viac :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Mackie » Pia 15.10.2010 14:55

no ale mas stastie, ze su holky z BA ochotne sa ta ujat
inac by som temu zamykala a odporucala ta (co sa uz aj stalo) poriadne si prestudovat co to vlastne ten pes je a co k svojmu zivotu potrebuje :vykricnik:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 15.10.2010 15:27

tak takto, ja som toho psika nasiel na ulici, a aby nebehal po vonku a nieco sa mu nestalo, tak sme ho radsej zaniesli do utulku. tam som ho chodil kukat a podla teba:
a.) som ho mal radsej nechat v utulku aj ked o psoch, da sa povedat nic neviem?
b.) alebo je lepsie, ze som si ho zobral?

vsetci mi vraveli, ze si ho mam zobrat, ak ho mam rad, aj tety v utulku, tak som sa tak zariadil.
ale povedz mi ty teda, ze co som mal robit?
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 15.10.2010 15:30

no myslim ze lepsie ekby si ho tam nechal kym si nenastudujes lebo mu mozes nechtiac ublizit :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Mackie » Pia 15.10.2010 15:38

ja uz som ti napisala, co je dobre robit teraz.. nijako sa to nelisi od toho, co si mal robit
vychova, vycvik a "ine", to sa casto clovek uci za behu, ale pytat sa, ako casto ma pes jest, ked uz ho mas doma, je uz fakt na hranici
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 15.10.2010 17:57

baby nebojte sa, snazim sa citat ako sa spravne starat o psika a tiez mam kamaratov psickarov, ktori mi radia a podporuju ma.

havo sa bude mat ako kral ;-]
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod usagi » Pia 15.10.2010 20:24

ZdenulkaM píše:no myslim ze lepsie ekby si ho tam nechal kym si nenastudujes lebo mu mozes nechtiac ublizit :no:


ja som sa v jedno pekne piatkove rano zobudila,kedze som nemala skolu tak som upratovala,robila si svoje veci.. .o 14:00 som sa dozvedela o psikovi v utulku kt. surne potrebuje pomoc,priblizne o hodinu mama po 20 rokoch modlikania suhlasila,o dalsiu hodinu som vbehla do prveho chovproduktu,nakupila vsetko co mi poradila predavacka a o 18:00 krpaty prekrocil prah nasho domu. o psoch som vedela asi tolko,ze - treba kazdy tyzden kupat,inac smrdia (blbost),ze je najlepsie krmit ich pedigree a pod. granulami (blbost),za mlacku v byte prastit novinami (toto,veru nehrozilo,kedze som typ co neublizi ani muche a to doslova :ha: ),ze sa samci zakonite mlatia (blbost),stekajuci pes = agresivny pes (blbost) a urcite mnoho dalsich hlodov na kt. si teraz uz nespomeniem...to ze s nim bude tazka praca,ze ho bude treba resocializovat,ze sa priserne boji som vnimala asi tak,ze pomozem tyranemu psikovi,dam mu domov,lasku,teplo,stravu a o mesiac z nas budu naj. kamosi - ved predsa vo filmoch to prebieha podobne ze? :joint:

takze ziadna slava,vsetko som sa ucila za chodu,ale keby si mal vybrat krpaty tak urcite by znovu volil tuto alternativu,ako pobyt v kontajnery so 60 mackami.hned ako prisiel sme poriesili zapalenu ranu na chrbte,mal svoje sukromie,svoje hracky a jedlo.ne,ne - aj ked sa nas bal ako certa,viem ze by nemenil.prespal v predsieni uz celu prvu noc,pricom v utulku vraj len zavijal jak posahany...a ja som hned v prvy vecer zasadla k netu,cerpala informacie a divila sa kolko posahanych ludi chodi po svete,ked psovi vyvaraju,nebodaj ich krmia sur. masom :oo: ,ked s ratlikmi behaju po horach a turach a ze ratlik sa vlastne ani nevola ratlik,ale TP :joint: to boli soky :haha:


Martin.ch urcite si na zaciatok nastuduj vsetko mozne o strave a o krmeni :yes: chodievaj castejsie von so psikom (ja som najprv normalne ako so stenikom,behala kazde 2. hodiny , neskor kazde 4),nepustaj ho este z voditka,ale od zaciatku ho namotavaj na seba,privolavaj si ho na voditku k sebe,natahuj sa snim o hracku,aby si si mohol postavit zaklad pre buducu privolavacku :no: a hlavne sa s nim proste zaoberaj,hraj,vytvaraj si vztah a potom (ked spi :heh: ) studuj,studuj a studuj :angel:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 15.10.2010 20:46

usagi a ja ta za to obdivujem :jop: vlastne vsetkych ktory takto pomohli :jop: :poklona:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod usagi » Pia 15.10.2010 21:16

och no,dakujem,ale ine som tym chcela povedat :joint: teda,ze ak je novopeceny majitel psika ochotny nechat si poradit od inych a zaoberat sa komlpexne celou psou problematikou,je okamzity odber psika pre neho len tym najlepsim riesenim...nemoze proste (ak teda predpokladame,normalnu,vyrovnanu osobu :lol: ) poskodit psikovi viac,ako prostredie utulku,kde ho strcia medzi kvantum psov,z casovych dovodov sa mu venuju max. 5 min. a teda,co si budeme hovorit,strava je niekedy priam divoka a jedna sa len o hrube nasytenie psa.co je vsak samozrejme pochopitelne...

uprimne,myslela som si ze po otvoreni temy sa tu bude riesit daky naruseny utulkac - lebo v takom pripade by sa samozrejme pristup k psikovi trosku lisil,ale ak je psik v pohode,tak ako mackie povedala,tem na citanie je tu dost :heh: drzim palce,stendo je krasnucke - vizera to byt pekny macik :love: prajem vela radosti a pohodovych chvil :king:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR


Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod čierna oliva » Pia 22.10.2010 9:31

ježiš, jaký zlatý pes :smile:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Sunny » Pia 22.10.2010 9:33

To je neskutočný xichtík :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod martin.ch » Pia 22.10.2010 10:03

a kto je ochotny ist s nami von, za tym radi prideme ;-] (v Bratislave)

pripadne, je velmi socializovany a rad by sa zahral s psikom, ktory by o to stal (domko ma asi 6 mesiacov). lebo na sidlisku stretavame iba samych starych havov, ktorym jeho hrajky ignoruju alebo potom este takych malych hlupych hajzlikov, ktory nanho stekaju a hryzu, ked ich onucha / olize... :(
martin.ch
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod alenockas » Štv 04.11.2010 9:53

Ahojte, pred týždňom sme adoptovali šteniatko z útulku. Doma už máme 2 ročného čierneho ruského teriéra, krásne si na seba zvykli. Neviem, kedy by som mohla začať s nejakým výcvikom, malá Yuki má cca 2,5 mesiaca, je to kríženček, zatiaľ mi veľmi pripomína parson teriéra, čo by aj sedelo k jej temperamentu. V rámci našej zvyčajnej vychádzky so susedou ju brávame vonku, už na vodítku, s tým má ešte malá problém....v útulku pravdepodobne nebola dlho a u nás sa zabývala bez problémov...akurát neviem, či sa s ňou ešte len hrať...alebo už čosi učiť ? Problém je aj ten, že keď sa aj s ňou hrať začnem, aby sme sa teda čo najviac skamarátili, hneď s privalí Dymik a musím ich mojkať oboch :lol: On jej neubližuje, ľúbi svoju novú sestričku, avšak nenechá ma venovať sa len jej...dať tomu ešte čas,nech sa zžijeme viacej alebo to už začať nejako riešiť ?
alenockas
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa