Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod elfinka » Štv 10.09.2015 13:59

Inak - ja zatial musim zaklopat, ale nemam pocit ze by sa mi pes zhorsoval po kazdom takomto strete. Skor naopak, zistuje ze vlastne psickovia niesu vobec tak prijemni na hranie, a o to viac venuje pozornost mne. A zatial co kedysi by mi bol schopny za psom zdrhnut, teraz uz sam radsej chodi ku mne, pripadne ak ide za nami pes po ulici, tak Fido zrychli nech sa mu vyhneme.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 14:08

barik bol priatelsky, potom bol chmatnuty za krk a uz priatelsky nebol, a uz ani nikdy nebude.. On psa toleruje, kym si ho nevsima, akonahle ide za nim, tak uz nabija zbrane...

baryho raz prenasledoval bezzubec, aj zakusol, a majitelka, ze keby si aspon zuby mal, so seberovnym si sily meral.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Barbor » Štv 10.09.2015 14:08

moj pes je v pohode a taketo priatelske stretnutia by mi vlastne ani nemuseli vadit ale vadia :jazyk: :angel: :heh: lebo vacsinou je to pes nevychovany a uz len z principu psa taham prec nech nam daju pokoj :ach: a raz som sa niekde vyjadrila ze si kamaratov pre mojho psa vyberam, tak sa urazili, ze som rasista asi? a nenecham mojho psa nech sa hraje :ach: :heh: no vyberám, lebo si nechcem pokazit psa :nwm: preco by som ju mala nechat hrat sa so psom, ktorý ju evidentne šikanuje, rýpe, štípe a jej to je nepríjemné? :nwm: ale aj naopak, aj ked ona je väčšinou milá, ale obcas príliš hrrrrr tak tiež nenecham nech toho psa nepokazí a nema zly zazitok. Tí ludia to proste nevidia, co sa medzi tými psami odohráva. Inak si to vysvetlit neviem...alebo len nechcú vidiet, hlave ze sa ten ich chudáčik konečne po celom dni zavretom doma 20min vyhraje s kýmkolvek, dostane žrať a potom nech viac neotravuje...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 14:10

inak aj toto. Ta evidentna sikana, ale nieee, psik sa hra. :ach: :ach: :ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 14:15

Hugo zacal byt nevrly az vekom. Ja uz popravde cudzich samcov k nemu nepustam. Okrem spolocenskych psov, cize malych, tych ma na haku. Ale proste o kontakt nestojim, vsetkym poviem, ze je uz stary a chce mat pokoj a klud a o kontakt nestoji. Ved to na nom aj vidno uz.
Inak tie drsne hry... Ja vencim teraz susedkinu fenku a tych dvoch vidiet ako sa hraju, z toho mi obcas naozaj prebehnu zimomriavky po chrbte, ze ci ten pes vyjde z tej hry aj zivy :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod AndreaT » Štv 10.09.2015 14:26

Nam sa stalo akurat vcera, bola to sekunda a vybehol po nas...no...vyzeralo to ako etlebusky salasnicky ( sme na Liptove) a keby ze nedam rychlo na ruky ( viem, ze sa nema :hi: ) mam po psovi. A chalan ho ani neodchytaval, lebo sa nedalo. Totalne neovladatelny a agresivny :au:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Elis » Štv 10.09.2015 14:48

pigie píše:Ved on nic nespravi. To nepoznas Elis? :haha: A presne, ano, kludne na voditku a ked to vrci a robi postoj, tak mu hovoria, ale noooo, ved to je dobry psicek :haha:


znam - ale jen velmi, velmi obcasne. bohudik. a hlavne jen od ostekavacu a falesnych pozeru.
Me vydesili ty fakt rvacove. ze i to pousti k druhym psum.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod elfinka » Štv 10.09.2015 14:50

Vacsinou nepustaju. Ale idu s tym po lese kde 98% prechadzok nikoho nestretnu... akurat obcas stretnu a vtedy je pruser.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod hriva » Štv 10.09.2015 14:58

Ja nepustam na miestach kde nevidim. Najlepšie je ist na polia, luky.. A aj tak ma vzdy kos. Kos nema ked aportuje a vtedy ma aspon stopovacku. Ked sme v lese tak ho púšťam jedine tak ze taha pneumatiku. To nema priestor vymýšľať. Ale on neni zdrhac. Este to by mi chýbalo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 15:37

Ani v nasom pripade nepustili, on sa im vytrhol alebo povolilo voditko, uz si nepamatam presne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod elfinka » Štv 10.09.2015 15:40

pigie píše:alebo povolilo voditko, uz si nepamatam presne.

Toto je jeden problem na rieseni "uviazem svojho, poriesim druheho". Uz mi urval karabiny z dvoch voditok, ked bol priviazany o strom. Inak sa mi toto riesenie paci :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 15:40

U mňa tiez nepustili, ale prišli s voditkom k uviazanemu psovi. :pac:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Bad » Štv 10.09.2015 16:06

pigie píše: A presne, ano, kludne na voditku a ked to vrci a robi postoj, tak mu hovoria, ale noooo, ved to je dobry psicek :haha:

A správná reakce psovoda by měla vypadat jak?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod hruska » Štv 10.09.2015 16:13

nehovoris ty furt, ze treba povedat psovi co ma robit? :ha:
mne ked sa zda, ze foxe sa cosi nezda, dostane padaka, ked nestaci, zdrapim, odhodim, neviem ci je to spravne, ale robim to tak :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 16:21

spravna reakcia je si ho vziat prec, nie stat ako puk a zaobalovat to do diskusie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa