Kŕmenie z hľadiska výchovy, žranie na povel

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Kaca » Ned 27.07.2008 15:14

mas len tohto alebo viacerych?
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Ned 27.07.2008 15:20

Viacerých,a zajtra ide ku mne ešte jedno šteniatko
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Kaca » Ned 27.07.2008 16:01

zeru spolu?
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Ned 27.07.2008 17:01

No,on im to zvyčajne všetko zje,tak nejedia spolu
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Kaca » Ned 27.07.2008 18:08

V tom mu musis Ty zabranit. Ja tu mam teraz toho springra, ktoreho nasli v malinci. Tiez sa vrha na zradlo. Prve tri dni som ho krmila extra, teraz uz s ostatnymi na ploche asi 3x3 m (spolu 8 psov, dalsi dvaja musia byt extra). Ide to. Snaz sa ho "natiahnut" na seba a nie na zradlo...
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod mmseltie » Pon 28.07.2008 8:39

Pravdepodobne budeš museť stále sledovať ty správne množstvo krmiva. Aj ja mám skúsenosť zo psom, ktorý dlhú dobu žil ako sa hovorí "na vlastnom groši" a už nikdy si potrebné množstvo nevedel kontrolovať. Koľko dostal, toľko v ňom zmizlo a potom mal problém s obezitou. Takže bolo potrebné nájsť správne množstvo a toho sa držať.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Pon 28.07.2008 8:47

Práve toho som sa bála,aby nebol obézny
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod mmseltie » Pon 28.07.2008 8:56

Inak to bol úžasný pes a najšťastnejší výraz v jeho očiach som videla keď som mu povedala "poď domov". Bol veľmi šťastný, že našiel niekoho kto ho má rád, a problém s kŕmením vlastne nebol problém :no:
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Pupatko » Str 11.11.2009 14:47

Ahojte,

chcela by som sa spytat na Vas nazor, resp. skusenosti ci ste ucili psa zacat zrat, resp. nezrat na zaklade povelu.
Konkretne, co si myslite o tom, keby som svojho psika naucila pocuvat na povel "NIE" pri jedeni, teda bez mojho povolenia sa nemoze dotknut misky so zradlom... Nasledne ju pochvalim (+odmena) a dalsim povelom jej dovolim pustit sa do zradla.
Principom toho je, postupne to aplikovat na zranie blbosti po vonku (odpadky, vykaly atd...).
Taktiez sa, samozrejme, snazim sa zo vsetkych sil uputat jej pozornost, aby pocas vencenia nezrala co mala (ked tak robi, vydavam iny povel, napr.KU MNE, resp. FUJ, ale este sme len v zaciatkoch) Mam dojem, ze dost casto sa vzdiali aby si co-to mohla dat.... chcela by som ju naucit, aby pri poveli NIE jednak nezrala, resp. co ma v papulke aby to vyplula. samozrejme nasledne pride pochvala a pamlsok a presmerovanie na inu cinnost....

mam 4-5 mesacne steniatko.

diky za Vase nazory a skusenosti, vo vychove psa som zaciatocnik.
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Hanka 1 » Str 11.11.2009 14:53

Žrát na povel, nechat psa stát nad plnou miskou a chtít, aby přestal na povel žrát, mi připadá jako brutální a nesmyslná buzerace. Pokud jí chceš venku odnaučit žrát fujtajbly, jisti si jí a uči jí přivolání na první povel.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 11.11.2009 15:16

Keď dám sučke misku, vždy poviem "môžeš", ale zbytočne dlho ju nebuzerujem a netrápim. Myslím, že sa to zíde pri tréningu, že pes by si nemal zobrať nič od cudzieho, ak mu to ja nedovolím.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Betušik » Str 11.11.2009 15:18

Riky poslucha na povel nesmies-mozes :lol: ked ma vonku daky hnus a poviem nesmies tak to necha tak a ked mu nieco dam do misky tak na mna kuka a nezacne zrat kym nepoviem mozes :smile:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Pupatko » Str 11.11.2009 15:48

dakujem za vsetky nazory. neslo mi o to, buzerovat psa pocas jedenia. len ze jej polozim misku na zem, teda na miesto na to vyhradene, a pockam cca 3 sekundy a potom jej dovolim zacat zrat.
problem s povelom KU MNE je ten, ze ked uz nieco zacne zrat, tak sa sice rozbehne ku mne, ale pocas cesty to dozere, resp. si este rychlo nieco uchmatne....rada by som ju naucila, ze pri poveli NIE, resp. NESMIES, to pusti z papulky...neviem, mozno chcem od psika vela, a fakt ju nechcem buzerovat a stresovat....dost mi papa hovienka, bojim sa aby z toho nieco nechytila....v strave by nemal byt problem, dostava kvalitne granule, sem-tam nejake varene + pamlsky. a veterinar nam da aj probioticku pastu, aby som pridavala do zradla....
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod leuska » Str 11.11.2009 16:01

Kludne psika nauc na to,aby pekne pockal kym naplnis misku a potom mu daj povel :yes: Ja mam svojich tiez tak naucenich,inak by mi tam pchali hlavy a zradlo by skoncilo na nich a nie v miske :aaa: Za tym nevydim ziadnu buzeraciu,jedine ak niekto necha psa slintat pri miske pol hodiny,to uz je nieco ine :nie: Ak uz nieco zoberu do papule,co nemaju,dam povel - pusti :no: Ucim to od malicka,zo zaciatku tak,ze ked sa s nimi natahujem o nejaku handru,dam tento povel a pes hned predmet pusti.Potom vonku pri aportovani,ked donesie,musi pustit,ked nieco ukradne topanky,naradie atd. :haha: Teraz staci zakricat a hned vśetko nechaju tak :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod shishi » Str 11.11.2009 16:43

hehe... ked jej dam jest, tak musi sediet cca 2 m od misky a caka... kuka na mna ako puk a caka :) az ked poviem "papaj" tak sa vrhne na misku :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa