Puberta psov - ako na ňu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod pigie » Pon 15.02.2016 13:16

Tak to o tom dobiehani je prave to, ze to naucis stena v tak mladom veku. Ze proste SI rychlejsi. Hugo to bere ako fakt. Doteraz mi neskusi zdrhnut, lebo vie, ze ho dobehnem (co uz cca v polroku nebola pravda, ale... v hlave to tak uz mal zapisane - tak ako si potom zapisal, ze ked je odo mna cca na 10-15 metrov, tak uz to risknut moze - to beriem za svoje velke zlyhanie a preto som ho potom ucila drzat sa v okruhu 10m a mali sme klud cely zivot :joint: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Lindchen » Pon 15.02.2016 13:26

elfinka, reagovala som skôr tak všeobecne na to, že končia s odmenami (síce mysleli asi jedlé odmeny, ale aj tak). S odmeňovaním je to ťažko, individuálne :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 15.02.2016 13:48

elfinka píše:Len ci ta socialna odmena vie byt dost silna pre pubertaka. Odmena loptickou/hrou silna byt vie ked sa zamaka.

Ja som makala a nedosiahla. Záleží od psa. Aj teraz. Dajme tomu, že mám hračku (novú), čo strašne chce. Vybojuje si ju, chytí do tlamy, cíti nejaký pach, ak je silnejší vzruch, hračku púšťa. Koniec. Ak si niekto myslí, že to dá (po dobrom), požičiam na vyskúšanie vlastných schopností.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod pigie » Pon 15.02.2016 13:52

Tak to uz ide tazko, ked pes to ma uz vryte pod kozu, ze ten pach je zaujimavejsi. Na tom sa proste musi makat od mala. Ved aj ja mam jedneho mala z fundlov, ktory ked vidia vodu, tak okamzite do nej nezdrhnu, ale cakaju, ci mozu...Ale tym padom, ze ja som ho cepovala, tak v tych 4 ci 5 mesiacoch, ked sa dostal k vode, tak aj na ten vstup do vody sa obratil, ci je to OK a odvtedy to robil vzdy, ale zase klamala by som, keby som povedala, ze to bolo uplne zadarmo. Ja to po Hugovi budem mat velmi tazke, bo vela ludi si mysli, ze on sa proste podaril a s dalsim psom tie veci proste nedam. A ja sa bojim, ze uz fakt nedam :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Elis » Pon 15.02.2016 14:09

elfinka píše: No mne to prave jedno neni, ci je to len dotiahnutie cvikov (tzn ak ich mam naucene spravne tak su dotahovania kozmeticke),


tak cviky i požadavky by měli byt u stenete rozpracovane - me rikaji, ze pes je s tim jen "seznamen" -rozhodne cviky neumi.

ale zaklad - spravne naucene něco - to jsi vystihla jadro pudla :-)

je v pristupu ke psovi. ukazuje se tak, ze není univerzalne pouzitelny - z nejakeho duvodu :no: -co dost lidi nerado slysi.

ted nepremyslej o tom, ze mas spravne naucene sedni podle zkusebaku, ale ze je naucene spravne =spolehlive a pes to chce delat ne, ze to jen MUSI delat . ( ale ano i to musí tam vždycky bude, ale neprevazuje -velky rozdil..)


Cvicitel, co umi na psa hlavne tlacit, vnucovat mu svoji autoritou - pes je pod hrozbou-bud poslechnes nebo... tak takovy neumi steneti vysvětlovat krok po kroku požadavky, postupne zvyšovat nároky - a jen takovy "nerad" pracuje se stenaty...

taky jich par znam :ach: - a jak se na stene se neda jen tlacit a vyhrozovat mu -coz funguje na dospele- a tak jsou v koncích.
Najednou jim jejich "metoda" nefunguje...

jinak chovatele takovehle trenery primo nesnasi -kdo si nevazi stenat -budouci nadeje chovu, plemene -ten jim nestoji za pozornost. Kazde stene je povazovano za neobrouseny diamant :-) a mají pravdu, velkou pravdu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Elis » Pon 15.02.2016 14:21

zuzkabluzka píše: Ja som makala a nedosiahla. Záleží od psa. Aj teraz. Dajme tomu, že mám hračku (novú), čo strašne chce. Vybojuje si ju, chytí do tlamy, cíti nejaký pach, ak je silnejší vzruch, hračku púšťa. Koniec. Ak si niekto myslí, že to dá (po dobrom), požičiam na vyskúšanie vlastných schopností.


Zuzka -tohle resim dnes a denne :joint: Kacenka je velka vyzva totiž :joint:

ano, je to o psovi -hodne, ale aspoň pro me je to vic o tom, ze ja toho ještě malo znam.
to co funguje na většinu psu -najednou tady nemaka - a ja si proste nevim rady.
kdybych s ni cvicila sama, uz asi necvičíme. proste bych se nehla z mista.

ale to, ze to neumim ja neznamena , ze to neumi nikdo -bohudik :-)
je tak mnoho cest a zpusobu....
a urcite to není jen rozdeleni po dobrem, po zlem. to bys prilis zjednodušila :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Haprovanie povelov u pubertiaka

Poslaťod Simon-NO » Sob 24.02.2018 21:17

Zdravím, máme doma pubertiaka, ktorý nemal problémy s povelmi, no v poslednej dobe (asi mesiac, možno 2) nám začal robiť problém povel pusť a ľahni. Povel pusť prevádzame tak, že najprv mu dám povel sadni a hneď na to pusť.. Išlo mu to priam fantasticky... No teraz si len sadne a prežuje si loptu v papuli, poobzerá sa navôkol a potom sa naspäť na mňa pozrie a čaká... Doteraz bol schopný mi ju pustiť aj keď som tu loptu držal za šnúrku, no teraz? Teraz akonáhle chytím šnúrku hneď začne ťahať a ak ju pustí, tak hneď po nej vyštartuje. Máte nejaký tip/trik ako ho to naučiť? :lol:

Povel ľahni je druhá kapitola, nie až tak závažná... Ide len o to, že keď máme povel k nohe a prechádzame na odloženie v ľahu tak už mu to moc nejde... Ale naopak sadni mu začalo prekvapivo ísť.... Odloženie v stoji mu tiež ide... Mal by som sa vrátiť o 2 kroky späť? A precvičovať viac čisto polohy pri nohe? Alebo to prejde časom? :heh: Hlavne by som bol rád keby sa mi podarilo vyriešiť problém s povelom pusť
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa