Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Poslaťod veronika.02 » Str 04.07.2012 12:13

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako mám pokračovať v nasledovnom probléme. Mám 3 mesačné šteniatko kavaliera a rodičia majú 5 ročného rozmaznaného yorkshíra..u yorkshíra sme spravili veľa chýb, to si uvedomujem a preto nechcem spraviť žiadnu pri malej kavalierke. Takže problém je taký, že keď prídeme na návštevu k rodičom, tak yorkshír na malú stále šteká, ale iba vtedy keď ho naháňa, lebo sa chce hrať. Keď je Lexi ( kavalierka ) kľudná a hrá sa s hračkami tak yorkshír ju len sleduje, hrá sa so mnou, alebo keď spí tak ju stále chodí oňuchávať, lebo je zvedavý. Ale akonáhle sa ona s ním chce hrať, lahne si pred neho a obieha ho dookola, tak už šteká a krčí nos, niekedy je to len šteknutie ale väčšinou riadne šteká a vrčí. Aj sme si mysleli, že je to zato, lebo je to jeho teritórium, tak sme ich skúšali zobrať na prechádzku, kde ju tiež v pohode toleroval a išli sme na ihrisko, že teda skúsime yorka ukludnovat a davat maškrtky, zato že je pri nej ticho. Ale to je ten problém, že on ju neznesie, len keď ho naháňa, tak sa aj bojím, že ju uhryzne. Dalo by sa s tým niečo robiť, alebo treba len počkať kým sa šteniatko ukľudní a nechá ho tak? Ďakujem veľmi pekne za odpovede, budem vďačná za každú radu a každý tip čo by mi mohol pomôcť :smile: .
veronika.02
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod merri » Str 04.07.2012 12:23

Ty musis to stena korigovat, aby nedobiedzalo, ak to je druhemu psovi neprijemne. To ze sa chce hrat je super, ale nemsui byt kazdy pes hravy alebo tolerantny voci stenacim vymyslom, a ak bude takto neodbytna ku vsetkym psom, moze to dopadnut zle, ak natrafite na nejakeho nervaka. Aj v hre treba psa ucit, co si moze a nemoze dovolit. Ked vidis, ze to je druhemu psovi neprijemne, preved jej pozornost na nieco ine, na hru s tebou, alebo jej daj nejake instrukcie, co ine ma robit (a pomoz jej s ich splnenim, nie ze ked neposluchne, co je v danej situacii u steniatka takmer 100% iste, po nej budete kricat alebo trestat. To stena sa este vsetkemu len uci.)
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Shimmeron » Str 04.07.2012 12:40

tak ja moju Kiru so psom co na nu steka a vrci zoznamujem, ak uz musim, tak ze ju pomalicky pustam k tomu psovi, majitel toho psa ho pomalicky pusta ku Kire, vacsinou sa pes ukludni a ocucha, Kira caka trpezlivo a zakazujem jej po nom skakat a kusat ho, lebo to ona robi hned zacne skakat a kusat usi a chvost :lol: potom sa vacsinou uz toleruju pokial Kira zase nezacne besnit :jop: niekedy majitel druheho psa zacne Kiru hladkat a pomali pusta svojho k nej aby videl ze Kira mu nic neurobi. Aj ked osobne mam strach viac o Kiru lebo ona je blba, aj ked ju chce pes zozrat tak ona by sa mu aj do papule nacpala a este mu ju labami aj zacvakla... :ach:
Shimmeron
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Legantiss » Str 04.07.2012 13:09

Yorkovia sú taká povaha štendo nemusí ani dobiedzať , stačí , že okolo yorka len prejde a už šteká a vrčí,,, sú neskutočne upištané .. do môjho 7 mes. psa šteká každý york ale to len preto , že je oproti ním o dosť väčší a oni sú slabo socializovaný a to sa s nimi je každý týždeň. Pomohlo by každý deň ! Podľa mňa je to zo strachu , keď som bola s yorkom na tábore 1 deň to bola katastrofa kňučal až nepríčetne no výcvikár mi povedal nech ho nechám tak a vždy keď sa bude pytať na ruky tak mám ustúpiť. Na druhý deň zmena o 100 percent poobede dokonca behal s komodorom !!! To , že neštekal do psov nám vydržalo po tábore asi mesiac, ale potom sa to znovu vrátilo ku štekaniu na psov lebo som s nim už nikde nebola. Ja by som to riešila tak , že by som ich dávala každý deň ku sebe, spoločné prechádzky keď york zavrčí rázne mu povedať nesmieš. Je iné keby ste bývali spolu , tak by to prebehlo rýchlejšie , takto im ty nejako pomôcť nemôžeš , viem z vlastnej skúsenosti, keď im hodíš hračku york je rýchlejší , hračku zoberie a keď sa štendo ku nemu približí york bude vrčať... u nás som musela podržať autoritu yorkovi ,lebo štendo ho len otravovalo a nenechalo ho v kľude preto on dostal misku na zem prvý, na prechádzke išiel on , ja a tesne za mnou štendo , von vychádzal prvý york. Musíš sama vedieť kto je na vine či sa york iba bráni keď šteniatko ho stale otravuje poprípade mu ubližuje a nevie sa vmestiť do kože alebo je to len rozmaznanoť yorka.
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Cathie » Str 04.07.2012 13:15

Usmernovat ich treba obidvoch - steniatko nech psika neotravuje. Ked ho zacne nahanat, treba ju jednoducho chytit a ukludnit a odlakat od neho inou zabavou, nejakou hrackou ci maskrtou. A zaroven starsieho psika chvalit, ked sa k nej sprava dobre. Chce to najst nejaku mieru, ktoru by mali dodrziavat obaja - steniatko mieru toho, nakolko okolo neho moze skakat a starsi psik mieru toho, dokedy by mal este steniatku spravanie tolerovat.
Ked okolo neho steniatko parkrat hravo poskoci, ale ani sa ho nedotkne - tak absolutne nema dovod na nu vrcat a cerit sa. Toto by mal zvladnut v klude a tam by ste uz mali nastupovat na scenu vy a malu odlakat skor, nez bude otravna alebo po nom poskace.

Vela malych psikov sa citi byt ostatnymi ohrozena, pretoze ma strach, ze po nich poskacu. Na toto by som skusila sa so steniatkom hrat s hrackou na pretahovanie a zaroven si zavolat yorkshiraka k sebe, hladkat ho druhou rukou a ponuknut mu nejaky ten pamlsok, aby si hru steniatka spajal s niecim prijemnym a zaroven zistil, ze tym nie je nijak ohrozeny. Este lepsie alternativa je, ked toto spravia dvaja ludia - jeden sa hra, druhy sa venuje druhemu psikovi :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Veronika_27 » Ned 08.07.2012 12:32

Shimmeron píše:tak ja moju Kiru so psom co na nu steka a vrci zoznamujem, ak uz musim, tak ze ju pomalicky pustam k tomu psovi, majitel toho psa ho pomalicky pusta ku Kire, vacsinou sa pes ukludni a ocucha, Kira caka trpezlivo a zakazujem jej po nom skakat a kusat ho, lebo to ona robi hned zacne skakat a kusat usi a chvost :lol: potom sa vacsinou uz toleruju pokial Kira zase nezacne besnit :jop: niekedy majitel druheho psa zacne Kiru hladkat a pomali pusta svojho k nej aby videl ze Kira mu nic neurobi. Aj ked osobne mam strach viac o Kiru lebo ona je blba, aj ked ju chce pes zozrat tak ona by sa mu aj do papule nacpala a este mu ju labami aj zacvakla... :ach:


Presne ako moja Engee :pac: pes ju ide zožrať, kebyže nie je na vodítku, tak zbieram po nej jej pozostatky... a ona blázni, len aby mohla k nemu :hmm:
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Veronika_27 » Ned 08.07.2012 12:38

Ja mám podobný problém, tiež riešim takýto problém a tiež nadiaľku... pri rodičoch mám 2-ročný ratlíčku, tiež strašný maznák, ustráchaná, len voči 9-ročnému orieškovi dominantná... ako náhle sa objaví na scéne cudzí aktívny pes, má z neho paniku, takže sa snažím skamarátiť ju s mojou 7m Engee, čo je veľký problém, kedže Engee je veľmi hravá... samozrejme dostala som dobré tipy ako na to, no sú dni, ked to zvládnem dobre, a sú dni, kedy sa niečo pokašle a sme na začiatku :ua: ale nevzdám sa, korigujem ich obe, no uprednostňujem vždy len staršiu :smile:
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod CanTry » Ned 08.07.2012 13:13

ak dobre chápem, 2r. ratlíčka je dominatná voči orieškovi, ale je ustráchaná pri cudzích psoch. Je ustráchaná aj pri Engee? Resp. aký je vzťah medzi ratlíčkou a Engee? A Engee je čo za psa? K ratlíkovi pomerne veľký NO, alebo neprimerane malá čivava? Čo sa pokašle? Ako sa pokašle? Píšeš samé všeobecné veci z ktorých sa naozaj nedá vyjsť.
P.S. Ešte taká malá otázočka - pýtaš o nejakú radu, alebo len konštatuješ svoju situáciu s náväznosťou na predošlý cudzí problém? Prepáč, ale z tvojho príspevku mi nie je jasné nič :)
Napriek všetkému, čo zviera je, stále nie je viac ako človek
CanTry
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Veronika_27 » Pon 09.07.2012 8:35

Jasné, chápem :smile: nepísala som so zámerom žiadať o radu, i ked som prístupná novým tipom ako na to, ako ich spriateliť... na inom fore som to rozoberala, preto sa mi nechcelo rozpisovať do detailov aj tu... skôr išlo o to, že som sa chcela podeliť s mojou situáciou, ktorá je veľmi podobná autorke tejto témy :no:

Hoci som tam písala, že Daisy je hotová z každého cudzého psa okrem orieška, myslím, že je jasné, že to znamená každý ďalší pes :no: Engee je kríženec staforda, vysoká po kolená, veľmi živá, voči malým psom nemá rešpekt a s každým sa okamžite chce hrať, zliepa sa po nich, capká labkami, vráža, nech na ňu vrčia a ceria zuby... naopak pri veľkých psoch, voči tým má rešpekt, nedovolí si takéto správanie, kým ju sami nevyzvú... no a teda ratlíčka má doslova z takéhoto správania paniku, uši stiahnuté, chvost medzi nohami, preto som to začala riešiť, nevidím zmysel ju takto psychicky trápiť, chcem dosiahnuť situáciu, ked bude Daisy kľudne ležať v blízkosti mladšej Engee, bez strachu... nemusia sa spolu hrať, kedže Daisy to nevyhovuje
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod veronika.02 » Pon 09.07.2012 12:58

U nás by to bolo úplne v pohode, keby malá do neho neskáče, nenaháňa ho a tak. Minule boli normálne pri sebe a v pohode, aj som sa hrala s jedným aj s druhým, ako mi tu radili a celkom to šlo :smile: . Len ho nesmie naháňať a je kľud. Ale on je aj tak zvedavý, lebo vždy keď si lahne, tak už k nej uteká a oňucháva ju. Len ona nesmie oňuchávať jeho :lol: .
veronika.02
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Veronika_27 » Pon 09.07.2012 17:09

Veronika,
taký kľud je u nás tiež často... Keď si Engee uvedomí, že Daisy sa s ňou hrať nebude, lebo ju vytrvalo ignoruje, tak to Engee vzdá, no Daisy má už z jej prítomnosti paniku :ua: a je pravda, že ten kľud sa fyzickým kontaktom automaticky vytratí, to znamená, že ho musím nastoľovať dookola a dookola korekciou správania tej mojej malej nezbednice :hmm: čo je asi pre staršiu fenku veľmi zložitá situácia, ktorú ťažko prežíva
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Cathie » Uto 10.07.2012 19:09

Veronika_27 viem, ze je to zlozite, ale skus byt este kusok rychlejsia a zasiahnut skor, ako pride k fyzickemu kontaktu :no: To by mohlo pomoct, stres druhej fenky by sa podla mna dost znizil, keby sa nedostavala do toho fyzickeho kontaktu.. a az ked bude znasat jej pritomnost aspon niekde v dohlade, potom ich mozes pomaly priblizovat a ucit ich, ako sa k sebe spravat aj ked su blizsie.

Veronika_02 nauc ho aj na to onuchavanie, sprav mu z toho nieco prijemne a vobec, akonahle sa dostanu k sebe = musi to byt pre neho velmi, velmi, velmi dobre. Maj vzdy po ruke nieco, co ma rad alebo si aj zinscenuj situacie, kedy budu pri sebe a fenka ho onucha. Ty ho chval, kludne mu daj aj par pamlskov, ale drz ho tak, aby sa nemohol otocit a odohnat ju od seba. Este jeden tip k tomuto - ak si ho chce mala ocuchat, pridrz ho a popritom ho hladkaj po zadku - aby si mala ruku tam, kde za nim stoji steniatko. Bude sa tak citit bezpecnejsie, ked bude citit, ze nepride o zadok :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod Veronika_27 » Pon 16.07.2012 13:09

Cathie,
tomu sa samozrejme snažím zabrániť, kedže je to tomu malému bojkovi nepríjemné, no Engee to berie ako hru, stále dobrdza a hoci chvíľu zostane sedieť na mieste, no hypnotizuje ju očami celá vzrušená (nechce sa nechať od nej odpútať) a to znamená, že o tri sekundy sa zase k nej rozbehne a hrá sa s ňou spôsobom, ktorým je zvyknutá pri iných psoch, čo im ale neprekáža. Náš problém spočíva aj v tom, že Engee sa chce hrať s každým psom menším ako je ona, vôbec neviem ako ju učiť rešpektu voči malým psom, príkazy nepomáhajú, ani vážny hlas, vtedy má doslova klapky na ušiach a vyvádza aby dosiahla svoje. Bitkou to riešiť nechcem, lebo aj tak to význam nemá, udržať ju je čoraz ťažšie na vodítku, som z toho na nervy, vypadá ako besná :ua:
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod COMPANY7 » Pon 30.07.2012 17:02

Aj ja mám podobný problém. 10ročný križenec (vlčiak) a 4mesačný labrador. Prvý mesiac čo som šteňa vlastnil po ňom starý stále vrčal, ani som mu šteňa nemohol ukázať. Ale teraz, si naňho prostredníctvom moču :lol: zvykol. Už som ich aj skúšal spolu vypustiť. Starý, mimochodom Brito, ho len oňuchal (a pri tom kýval chvostom) a šiel si po svojom. Lenže, keď som mladého (Beny) pustil z vodítka, hneď začal po Britovi vyskakovať, proste sa chcel s ním hrať. A to sa Britovi moc nepáčilo....Začal vrčať a skoro ho aj uhryzol. Benyho som hneď vzal naspäť k sebe. Následne išiel vyskočiť z kože, aby mohol ísť naspäť k Britovi. Odvtedy sa ho bojím k nemu púšťať. Jednak Brito nemá takmer žiadny výcvik (počúva len na meno) a je aj jemne agresívny. Tak ma napadlo, či by som ich nemal držať oddelene, kým Beny z takýchto hier vyrastie....
COMPANY7
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako spriateľiť psa so šteniatkom?

Poslaťod agah » Uto 31.07.2012 5:09

Napriek vsetkemu podla mna nie. Beny sa musi naucit respektovat stareho pana, a ked par krat dostane pri tom skrz papulku nic sa nestane. Samozrejme nenechavala by som ich samych, ale ked ich vobec nebudes teraz pustat spolu v buducnosti si na seba tazko budu zvykat.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa