Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Poslaťod wer » Uto 18.09.2018 19:34

No jednoznacne ho nesmie stena otravovat. Tomu treba zabranit.
A ano, je to normalne, je to prirodzene, ze chce mat klud, tak ho proste do takeho pojaseneho kontaktu nenutte. Moze mat bolesti kludne. Vrcanim dava len najavo nevolu, vy musite zasiahnut - skor ako k tomu pride a usmernit stena. Z popisu mi ten vas stary pes agresivny nepride, len ked to nechate, nech si riesia sami, tak kludne mu mozu prasknut nervy casom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Poslaťod pigie » Uto 18.09.2018 19:47

Mne sa moji nikdy neskamaratili, ale zili vedla seba v uplnej pohode. Hlavne, ze mal starsi klud, jeho nezaujimalo v tom veku v podstate nic ine, len mat klud. K hre nedoslo ani raz a vobec mi to nevadilo, mlady sa naucil drzat si odstup (mojim usmernovanim, ked som videla, ze starsi zdviha hlavu a sleduje, co zas chce a ci bude musiet bafnut, rovno som stena zaujala hrou so mnou) a rovnako si nevsimat, hlavne ked starsi lezal (vtedy bol samozrejme najzaujimavejsi). Na prechadzkach nemali vobec ziaden problem, kazdy siel po svojom, stena obcas sa snazilo vyzvat do hry, ale nenaslo pochopenie. Ale teda dokopy som ich nikdy vedome nenechavala, lebo tam bol vyrazny velkostny rozdiel. Ale ked sa mi podarilo "nezamknut", starsi si vedel otvarat, tak boli spolu v jednej miestnosti a nic sa nestalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako spriateliť psa so šteniatkom?

Poslaťod Tiaali » Str 19.09.2018 6:28

U nás to vyzerá celkom podobne, keď som doma. Staršia suka (2 roky) je tak trochu autista a malej sa 90% času proste vyhýba, nechce s ňou mať nič spoločné, doslova uteká pred ňou, keď už je toho veľa občas vrkne. Šteňa treba učiť, aby dalo staršiemu psovi pokoj, neotravovalo ho, predsa len už chce mať asi aj svoj kľud. Možno aj časom si pes na šteňa viac zvykne a nejaký ten kontakt bude iniciovať aj sám od seba.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa