Vychova a vycvik dvoch psov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Bad » Sob 05.11.2022 19:22

elfi, tohle mi fčil přišlo mailem :

https://www.plotknihy.cz/cs/klik-a-klid ... annotation

vůbec netuším, co to je, ale teoreticky by to mohlo být k věci

"A rady sa zhodujú, je to už stav pruseru najvyššieho a najbližší veľmi dlhy čas (roky, ale možno už navždy) musia byt fyzicky oddelení tak, aby na seba ale videli. A spolu len pod dozorom na prechádzke a s košmi. Kamoši z nich už nebudú nikdy, max sa navzájom nezožerú ale aj do stavu “tolerujeme sa” to dospieť nemusí a budú len časovaná bomba.

ze situace (míjení se v pootevřených dveřích) "není jiné řešené než zabít" jsme došli ke stavu "oblížu tátostrejdovi pysky a vesele odtančím ven"
dá se toho hrozně moc, ale je to práce 24/7/365 (a klidně těch 365 dní doslova).....
přičemž nejtvrdší palici ze všech zúčastněných musí mít člověk
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Liana » Sob 05.11.2022 23:12

elfinka píše:Inak liana, tie zábrany máme kvôli decku a fakt sa hodia aj keď je pes 100% dobrák. Lebo ak človek chce vychovávať decko rešpektujúco tak proste musí byť možnosť ako dieťa a psa fyzicky oddeliť tak, aby mohol pes mať naozaj pokoj (klietka v miestnosti kde je dieťa to nerieši). Lebo 2 ročnému nevysvetlíš po dobrom, že psíka treba nechať na pokoji aby sa vyspal - občas áno, ale nie vždy. Ja mrežou oddeľujem aj deti od seba keď musím ísť na záchod lebo nikdy nevieš čo také batoľa napadne :heh:

Jo a kotec - oni peniaze problem nie sú, kontakt s rodinou je problem a bezpečnosť. Aby psy netrpeli niekde väčšinu dňa každý o samote a aby sa nestalo že sa omylom dostanú k sebe. Napr bude pustený jeden a decko omylom otvorí dvere a nešťastie je na svete. Lebo Fido doteraz nikdy nešiel natvrdo, nikdy nespôsobil zranenie, ale jedného dňa by mohol a keď to nastane bude to o život.


zabrany urcite využijeme a to este nikde neni napisane ze sa nebude snažit zakillovat dieta :pac: teraz je staticky takze zatial je to ok :heh:
nemyslela som kotec ale skor oddelit nejaku vacsiu plochu vyslovene ze by si ich vedela obidvoch naraz nechat vonku, nie ze na stalo ale hodku dve neviem kolko su zvyknuti a ty by si mala vnutri klud, oni by na seba videli a zaroven by jeden nebol v malom priestore ze by mal pocit zahnania do kuta. aj ked zas neviem ci by sa takto bez dozoru cez plot nechytili. no a to otvaranie to je druha vec to by sa asi muselo zamykat aby to bolo 100%. taky psi vybeh v ramci pozemku.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod straka17 » Sob 05.11.2022 23:25

Inak toto nám fungovalo, mali sme takto rozhradený pozemok po celej dĺžke mobilným pletivom, potom sme pridávali takú zelenú plachtu ešte. Bado nám vtedy napadol Baróna "bezdovodne" - labroš skočil do stavača. Podľa mňa to bola nejaká dlhodobá šikana a buchli mu sadze, ale ktovie. On nikdy nebol na psov extra milý, som s ním stávala na nástupe na polovačke s uchom v ruke, aby mi neskočil do psa vedľa.
K pointe, jak boli spolu takto rozdelení tak to čo vypadalo, že pojde jeden pes preč - naši nemali energiu, čas ani volu vlastne to riešiť dlhodobo, tak veľmi pomohlo v tom, že sa aspoň tolerovali a boli schopní pod dozorom nejak koexistovať. Len tá záhrada vyzerala strašne, jak keby sme mali doma ZOO.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Renata » Ned 06.11.2022 12:43

g elfi a prečo nemôžu byť v tom kotci? nejak tomu nerozumiem, zatiaľ to máš na všetko, nejde, nedá sa, nemôžem, prečo? Píšeš o odlúčení od rodiny, ale tebe to zjavne vnútri nefunguje, a tie psiska majú nervy v riti a vkuse o niečo "bojujú", tak prečo neskúsiť niečo iné? rady tu sú super, pracuj s nimi, a ak nemáš čas a priestor na 24/7/365, tak pouzi pomôcky,ktoré nechajú vsetkych s pocitom bezpečia na čas, kedy sa nemôžeš venovať psom. a lepší menezment ako ty píšeš, a teda tým nejde, nedá sa to veľmi nespravis. Bezpečnosť? Mi nehovor, že sa nedá zabezpečiť kotec tak, aby ho dieťa neotvorilo.Ja by som na tvojom mieste postavila dva kotce a obidvoch mladých pánov vydrbala na čerstvý vzduch trošku schladiť hlávky a situáciu. Nemyslím navždy a nechať ich tam ležať uhorom, ale ako ich miesto na relax, pohodu, spánok ... Proste ich vysťahovať, vyhnes sa neriadenym situáciám obchádzania sa v dome, zatváranie do klietok, stresovaniu seba a psov. Všetko, čo s nimi budeš robiť, a čo budú robiť oni spolu budeš kontrolovat a menezovat, každý jeden dostane košík na tlamu a kľudne ich pusti z.kotcov spolu, ale pod tvojou kontrolou, ak chceš cvičiť resp. venovať čas jednému, druheho kľudne nechaj sa pozerať, nauč ich to tolerovať, žiadne výčitky, že teraz tam máš toho a čo chudáčik druhy, ber si ich do vnútra po jednom, ak ho tam chceš nechať len tak se brouzdat, zober ich obidvoch, s košíkmi, bez detí, vtedy, keď budú mať tvoju 100 percentnu pozornosť, ak čo i len zle packu položia, tak to vidíš a riešiš, nauč ich neziarlit na seba, obidvaja sú úplne na tej istej úrovni niekde v prdeli, keďže sa nevedia správať a ty rozdávaš právomoci. Venuj sa každému zvlášť, venuj sa im spolu a dopraj im pohodu bez stresu. Je pekné, že ich chceš mať spolu pri sebe, ale momentálne to nedávajú, sú v nervoch , necítia sa bezpečne a keď aj nakrivo chlp môže spôsobiť bitku, tak v tom sa ti pracovať s nimi dať nebude.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod hriva » Ned 06.11.2022 14:16

Urob koterce fakt. Ja mám petlice a zámky kvôli babke. Doteraz som nemala a samé nešťastia sa stavali. Mám tri koterce vždy sú traja zavreti a jeden pustení a striedam ich.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod elfinka » Ned 06.11.2022 15:02

Renáta, máš samozrejme pravdu, zniem tu ako nejde, nechcem, nedá sa na všetko.
Teraz narýchlo len toľko, že dakujem moc za rady a skúsenosti - a ak niekto chce prispieť radou teoreticky lebo téma sa určite hodí aj náhodným okoločitateľom tak prosím, ale inak u nás už padlo rozhodnutie čo ďalej.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Renata » Ned 06.11.2022 15:58

A nám neprezradia ?, keď už ti tu tak držíme palce :hi:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod elfinka » Ned 06.11.2022 16:10

No práve, že držíte palce…

Rozhodla som sa, že mladý labrador zvyknuty na deti ľahko nájde lepší domov a veterán si zaslúži kľudný dôchodok.
Šéfinko dnes odišiel k chovateľke. Bože :plac:

No a ešte z akademického hľadiska. Myslím, že skoro všade bude mať lepšie podmienky než perma stres alebo kotec/klietka mimo rodinu a čo si budeme, najbližšie 2 roky mu fakt neviem zabezpečiť ako kompenzáciu 2fazovy tréning nech je v tom kotci aspoň spokojne unavený. Takže všetky alternatívy som porovnávala voči tomuto.
Inak u šéfa mi kotec neprišiel OK lebo nemá vôbec podsadu a Fido na staré kolená a s tým, že už tak s ním nič nerobím a ani na prechádzky skoro nechodí lebo sa venujem skoro výhradne mladému torpédu ktorému energia lezie ušami :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod straka17 » Ned 06.11.2022 16:39

Mrzí ma to elfi :/
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Silvuch » Ned 06.11.2022 18:47

spravila si ako najlepsie vies, vzdy je lepsie sa pozriet aj na toho druheho a ked vies, ze sa bude mat lepsie, :jop:
Naposledy upravil Silvuch dňa Ned 06.11.2022 19:10, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Ned 06.11.2022 18:52

Tazke rozhodnutie, ale, myslim, ze spravne. Mlady si lahko zvykne a budu vsetci v konecnom dosledku spokojnejsi...
Ja ti to vobec nemam.za zle (aj ked teda na mojom nazore nezalezi, len ta chcem podporit :lol:)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Renata » Ned 06.11.2022 21:27

Tiež myslím, že si urobila dobre, bývajú to ťažké rozhodnutia, toto bolo správne... Oba psiská trošku vyfuknu
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod elfinka » Pon 07.11.2022 7:41

Ďakujem za podporu. Aj keď človek vie, že to bolo najlepšie rozhodnutie, tak vedomie, že to tak vidí aj niekto iný ako ja výrazne pomáha. Menej výčitiek, že čo keby som to skúšala ešte zachrániť.
Bolo to strašne rýchle - jeden deň sa ešte Šéfo váľal pred Fidom a vyzýval ho do hry a druhý zrazu nemohli byť spolu bez košov. Aj keď spätne vidím samozrejme jak ten prúser rástol.
Som zvedavá koľko potrvá kým prestane Fido čakať, že na neho spoza každého rohu niekto zavrčí. A kedy sa odváži vyliezť na gauč.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Domca » Pon 07.11.2022 10:45

mrzí ma elfinka, že to takto dopadlo :ua: tiež si myslím, že si urobila dobré rozhodnutie vzhľadom na všetkých...aj na vás, aj na Fida aj na Šéfa. Držte sa
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod clupko » Pon 07.11.2022 11:32

tiez si myslim, ze to bolo najlepsie mozne rozhodnutie, aj ked tazke.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa