Povel "ku mne!"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Povel "ku mne!"

Poslaťod Mima » Štv 16.08.2007 20:04

Môžete mi poradiť, ako mám naučiť mojho hava povel ku mne? Je väčšinou nesústredený a stále sa hrá. Má už 7 mesiacov... Prosíím
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:06

skús ho nalákať na hračku alebo na nejakú odmenu :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Štv 16.08.2007 20:30

cuvaj smerom od neho a tlieskaj nanho, veselo ho volaj a ked pride ho patricne pochval a odmen :ha: . Moja Meggy sa to naucila behom jednej prechadzky, tvoj havo to urcite zvladne hravo :no:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod ElisaRistori » Štv 16.08.2007 21:32

moj pes ma uz styri roky a aj tak neovlada povel ku mne:-Dvzdy ked ho zavolam dnu kym sa venci na zahradade vzdy ked ho zavolam tak sa prevali na chrbat a caka kym ho odnesem a druhe psy nase to iste :lol:
ElisaRistori
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: SALA

Poslaťod jefima » Pia 17.08.2007 19:20

keď chcem privolať svojho psíka tak okrem povelu " ku mne " ešte lusknem prstami.Celkom sa mi to osvedčilo a keď počuje tento zvuk tak vie že má prísť.No keď zaciti "dobrú" stopu,tak sa ulúskam až-až.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Mima » Pon 20.08.2007 12:56

Myslím, že by som to mohla skúsiť so stopárskym vodítkom. Také mám hádam 20 metrové...
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod peťo » Pon 20.08.2007 14:41

ja som to skusal s 15 metrovym voditkom a akosi sa naucil ale aj tak vzdy nepride a este precvicujem aj s piskotami
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Odvolanie

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 9:58

ako ste naučili psíka odvolanie napr od bežiaceho zajaca??a hlavne keď moj začne na poli vyrývať ako ho mám naučiť odvolanie??lebo on je do toho taký zarytý,že vôbec nevníma,že ho volám.. :ua: raz sme ho tak nechali a išli domov,keďže to bolo kúsok od nás..a za pár minút už stál pred bránou..ale nepoučil sa :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 10:01

no to by som aj ja rada vedela... keď sme vonku na lúke a je pustený a uvidí niekoho alebo psa, okamžite za ním vyletí a ja naňho môžem len húkať... :ach:
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod peťo » Uto 21.08.2007 10:02

moj je tiez taky minule za mackou a mozem kricat op nom kolko chcem moj ked si uvedomy ze ju nedobehne tak sa vzda a pride ku mne :smile:
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 10:03

no môj sa raz dávno rozbehol na hlavnú cestu za cyklistom..ten mi ho našťastie chytil,lebo inak by ho niečo zrazilo..a sranda bola keď sa pýtal,že to je ešte šteňa že??ja naňho pozerám,že hej má 3 roky :ha:
to sa mi už viavkrát stalo,že povedia,že je šteňa
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 10:06

Na to musí mať pes dobre zvládnuté privolanie.
Mám bígla - psa s pudmi loviť zver a nakoľko bývam na Liptove a navyše v hore a nie v meste, každý deň sa stretávam s divou zverou.

Neučila som to nijak špeci., proste mám dobre zvládnutú privolávačku a keď chytí stopu a je zmyslov zbavená, stačí mi, že zvriesknem "ku mne!", vtom akoby ju zasiahol el. prúd ju stočí a príde ku mne.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 10:08

Lenka.Buddy píše:no môj sa raz dávno rozbehol na hlavnú cestu za cyklistom..ten mi ho našťastie chytil,lebo inak by ho niečo zrazilo..a sranda bola keď sa pýtal,že to je ešte šteňa že??ja naňho pozerám,že hej má 3 roky :ha:
to sa mi už viavkrát stalo,že povedia,že je šteňa

no to zase o mojom si myslia, že je to sučka, aj keď im poviem 10krát, že je to pes!!! :ua:
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod peťo » Uto 21.08.2007 10:09

moj raz utiekol za srnou a prisiel asi po 15 minutach a bol taky vystraseny no bol smiesny
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 10:10

Rika píše:Na to musí mať pes dobre zvládnuté privolanie.
Mám bígla - psa s pudmi loviť zver a nakoľko bývam na Liptove a navyše v hore a nie v meste, každý deň sa stretávam s divou zverou.

Neučila som to nijak špeci., proste mám dobre zvládnutú privolávačku a keď chytí stopu a je zmyslov zbavená, stačí mi, že zvriesknem "ku mne!", vtom akoby ju zasiahol el. prúd ju stočí a príde ku mne.



my zase nemáme nejaké úžasné privolanie..na 100% ku mne nepríde..dá sa naučiť psa dobre privolať aj keď už je dospelý??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa