Vychova a vycvik dvoch psov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Domca » Pon 13.02.2023 16:50

Skúste si prečítať knihu Konejšivé signály od Turid Rugaas - to je tá komunikácia, ktorú baby spomínajú. Týka sa to presne toho, čo už tu tuším straka písala - odvracanie hlavy, oblizovanie sa, zívanie, samotná reč tela a podobne.

A inak súhlasím s clupko, hlavnú zábavu, program a aktivitu má zabezpečovať majiteľ - jasne, keď sú psy dva vedia sa zabaviť, pohrať, navzájom si robiť spoločnosť - ale sú presne prípady, kedy to nevýjde presne podľa predstáv, lebo domáci pes nemusí mať o nováčika záujem. A keby aj mal, aj tak sa im treba venovať aj osobitne. Chápem strach z toho, že sa može niečo stať ak máte v okolí nebezpečné psy, ale zas držať ich len doma a na dvore - v podstate nikam s nimi nechodiť- nie je najšťastnejšie riešenie...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1880
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Rafi87 » Pon 13.02.2023 17:00

skúsim nájsť tú knihu online, alebo PDF,, ak nie tak ju niekde zoženieme :smile:

okrem tejto veci by som poprosil a radu ohladne diétnych granúl
viewtopic.php?f=4&t=26830

dakujem
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod wer » Pon 13.02.2023 19:07

Joj, psiky potrebuju podnety. :ua: najdite sposob, ako.ich zobrat na prechadzku v bezpeci.. ja mam NO a chodim 2x denne autom vencit napr :ha: aspon raz za tyzden im doprajte spoznat aj nieco ine ako dvor..
Edit, aha, uz citam vedla v teme.. :ua: tak beriem spat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12667
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa