Ako zabaviť psa na prechádzke

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Uto 19.04.2022 14:09

Offtopic: Ja mam zasa psa, co chodi takmer iba vylucne po cestičke. :ach: Aj na poli si najde nejakú fugu v ktorej je schopna slapkat do aleluje. Akurat ze ona si ide ide ide a je schopná sa neobzriet, nesledovat, nic, proste mechanicky ide dopredu svojim tempom bez nejakeho zacuchnutia sa, teda pokiaľ zrovna neciti zver. To vypne prijem uplne. Teda, pomaly sa to lepsi jak na tom dennodenne robime, ale to je jak kon, klapky na ocach a nula nic.

Pritom v parkoch, alebo tam, kde moze byt navolno ma radius tak do 30 m, viac nie
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 14:38

elfinka píše: ale zjavne mám ja problém nejaký :yes:


to jak si tohle napsala :
elfinka píše:čiže keď začne byť sprudeny a neposluchne na prvý, stačí silnejšie zakricat. A vtedy potom ide na voditko na chvíľu.


uplne to vidim v barvach :ha:
vis, proc mi deti rikaji od tabora "teta Kaca" ? protoze pri kazde detske hre, kde nas Kaca doprovazi celou dobu poslouchaji Kaco, Kaco, Kaco...od tabora k hradu ji musim zavolat 100x :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 15:17

Offtopic: Inak ja až teraz s pánom "čierna malina s ušami dole" začínam chápať tak polovicu toho, čo mi vravela už pri Fidovi. A napríklad už chápem aj to zakazovanie hrania sa - im už musím tiež.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 15:32

njn. u rychlych psu jsou mnohoznasobene reakce. bohuzel ve vsem, nejen pri tom pozadovanem chovani.
zarazit cinnost, co je pretoci je pak nutne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Renata » Uto 19.04.2022 15:41

Elfinka a to tahanie? okrem napr. retaze, co tu uz bola spomenuta, tak tahanie v postroji? teba, alebo dieta v kociku, na sankach, atd.... (kua jeden uz nevie, ake rocne obdobia sa tu striedaju :heh: ) ja som toto velmi pri detoch a (hyper)aktivnych psoch na prechadzkach vyuzila, mala som "cezpolny" kocik a psisko taha bud mna, alebo kocik s dietatom, alebo sanky s dietatom, podla toho, co beriem na vychadzku a pes sa aspon kus fyzicky unavi a potom zvysok prechadzky uz siel

Elis a nie je Kacena stvorena na lov? vsak ono to ma lovit, ci? ja som teraz mala vo vypozicke pubertalne cane corso, chodili sme aj po lukach, kde chodia dive svine a teda to bolo makacka, posluchalo na 100 % (nie moja robota :hi: neutekala, nezdrhala, len proste odisla po stope, zavetrila a uz sa rozbehla, vzdy prisla na privolanie, ale bolo vidiet, ze ju to neskutocne otravuje :heh: ja viem, ja viem, ja viem :angel: nemame tu podmienky, priestor, moznosti a kopu dalsich veci a nema to tak byt, ale teda, keby to mohlo byt tak, ako by mohlo :heh: tak by si to Kaca a aj ine kaniny neskutocne uzili :hi: inak vies co robime zle ... lameme ich povahy :au:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod elfinka » Uto 19.04.2022 16:29

Renata, jeho by bolo treba nejaké sporiadane ťahanie najprv naučiť. Teraz ťahá jak také jojo, sprintom vpred, zasekne ho, potom lieta doprava doľava chvíľu, zastaví až do neho vrazim a zas dokolecka. Pravidelne mi voditkom zhodi dieťa lebo sa rozbehne zrazu dozadu a pod :pac:
No a na to na učenie by som nemohla byť ja už teraz funiaca veľryba s miliónom komplikácií ktorá kvôli tomu nemôže bežať pred ním a ukazovať mu, ako áno :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 19.04.2022 19:28

Renata píše: lameme ich povahy


:ha: :ha:
canik by nemel lovit. aspon ne takhle urputne.
ma si me hlidat a ne trajdat po lese :ha:

z tech tri tohle dela jen jeden. bohudik
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Puk » Str 20.04.2022 11:53

[quote="Re, ale teda, keby to mohlo byt tak, ako by mohlo :heh: lameme ich povahy :au:[/quote]

No, ak je pes mestský a má aj také "mestské" využitie, potom si tou stopkou a privolaním urobila zrejme to najlepšie, čo si mohla. Myslím to tak, že ak pes nie je čo len trochu skúsený a súboj s diviakom je prvý, alebo druhý krát (psie občasné súboje sú o niečom inom!) dopadne špatne. Hoci aj keď sú váhovo rovnakí. Diviak má trochu iný štýl boja, inú techniku a neskúsený pes vždy dostane na bendžo. A to ešte ak toho diviaka nevidíš, a on môže mať tých kíl aj cez 100. Nemal sm nikdy CC, ale ako molosa ho hodnotím ako v globále - loviť by možno nemal, ale ako krv (stráženie, teritórium), ale i tak trochu tie "bojovné" gény tam sú. Elis - nikdy si si nevšimla, že povedzme zajac, či mačka nie sú pre psa tohto typu až takou výzvou ako väčšie zviera? To sa zrazu aj správanie zmení...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod hriva » Str 20.04.2022 12:28

Moji nerozlišujú veľkosť zvere, zver ako zver, do toho diviaka skočila rovnako jak do mačky :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Puk » Štv 21.04.2022 12:11

hriva píše:Moji nerozlišujú veľkosť zvere, zver ako zver, do toho diviaka skočila rovnako jak do mačky :haha:



Máš iný typ psov. Moji zase malé zviera berú ako srandu, čím väčšie, tým "vážnejšie k nemu pristupujú" :yes: Ale myslel som to v tom zmysle, že neskúsenému psovi mačka nenatrhne prdel tak, ako slušný diviak :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod hewča » Str 10.08.2022 20:44

ako vycerpat skoro 7-mesacneho dost aktivneho psa na prechadzke? :lol:

vacsinou je na stopke (takze ma priestor na to behat), vkuse sme v pohybe, snazim sa aby aj behal, robim privolania, sem tam nejaka hracka (ale to ho vonku az tak nebere, vsetko dookola je samozrejme zaujimavejsie, ale chvilu za nou poskace), pocvicime tych par cvikov co zatial vie... psy stretame ale nie take, ale nie take, s ktorymi by si pobehal

viem ze hodina pred a po praci nie je pre psa vela, ale pocas pracovneho tyzdna viac nezvladam.. a pes pride domov a spusti sa rodeo s hrackami (co je v pohode, nech sa hra, len mam potom pocit, ze nedostal dost pohybu a vycerpania)

nejake napady na aktivity, ktore by sme vedeli pridat?
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod straka17 » Str 10.08.2022 21:45

Aj vzhľadom na tú separačku čo si písala predtým, naučiť ho odpočívať. Duplom keď má zoomies po tom čo dojdete z vonku! To mi nepríde ako únava, ale ako pretočenie alebo ako to... Poznáš decko, ktoré dojde domov z plavárne, skáče rodičom po hlave až nakoniec niekomu rupnú nervy, zjebabre ho a do 5 sekúnd spí? Tak nejak tak. Ony sa tie malé zvieratká nevedia uložiť spať samé. Kvoli tomuto som Vuka začala jednu dobu zatvárať do klietky, kým sa naučil.

Ale inak ja tu furt odporúčam sniffari ak má záujem - kým sa pes chová slušne a neťahá jak ťažný koň, nechať sa viesť a nasledovať jeho kam sa začuchá. Alebo kým nevylizuje chcanky, že Vuk :au: Ja mám k tomu kompletné pravidlá. Može si naznačiť potiahnutie a mrknúť spať na mňa, musí ísť predo mnou prípadne ak viem že sa zastavil pri strome čo je taký 100x prechcaný tak pri ňom stojím s ním. Žiadne začuchávanie sa vzadu. Jo a ešte sa musí vedieť odpútať na nejaké ideme alebo tak, nie že bude hlavou zapichnutý jak pštros. Ale máš šteňa, to ľahko naformuluješ.
Detto občumovanie nových vecí toľko, koľko chce pes. Vuka tak včera rozbila šalina potme :haha: Kukal na ňu celý čas jak došla aj odišla. Akurát som odmenila keď sa od nej odpútal, ale sama som ho neťahala.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Str 10.08.2022 21:57

Rodeo s hračkami po príchode domov je podla mna skor vybitie nervov, nejakeho pretazenia z prechadzky. Mam to doma doteraz, aj ked to robi skor po tréningu, po akcii, nez po venceni. A hlavne po večernej veľkej dostava hneď po príchode nažrať, tak vlozi tie nervy do toho. Hlavne keď ma maso tak sa vybije do kosti a potom padne a spi :ha:

Môžeš začať tie všelijaké privolavacie sebakontrolne a kadejaké hry, aj ked a tým sa v počiatkoch robí doma.
A hej, ucit ho na klud doma
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod straka17 » Str 10.08.2022 22:36

Akože ja s Vukom dám 15-20km každý druhý deň a i tak príde domov a keby má možnosť tak robí Tokio Drift.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Mac Gie » Štv 11.08.2022 6:54

baby poraďte hry alebo kde nájdem opis (podrobný/video), potrebujem dopilovať privolanie, aj sebaovládanie (hlavne pri psoch), to s jedlom sme robili a ide jej to super, ona je veľmi žravá, nemá problém ani keď mi niečo spadne, nevezme si to ale nemám pocit, žeby to urobilo rozdiel v iných aspektoch života, strašne psy fixuje a je ťažké získať jej pozornosť pri nich, už sa naučila za nimi neťahať, cupká vedľa mňa na prevesenom vodítku ale hlava vytočená a nič ju nezaujíma len kde je ten pes :pac: (jasné viem vzdialenosti, ale hľadám niečo efektívne ako s nimi pracovať, lebo pri Hoyi mám pocit že nedokážem psa už nič naučiť, totálne vymletá som) snáď dáva zmysel čo som napísala :heh:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa