Dogfrisbee - zostava freestyle

Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod maxim-zv » Pia 24.02.2012 9:23

Nedá mi to spávať, tak sa mi možno podarí rozprúdiť debatu, ktorá ma uspí :)
Čo je dobré vedieť pred samotnou kompozíciou choreografie?
Máte nejaké špeciálne tipy ako zložiť zostavu?
Ako nacvičujete jednotlivé sekvencie?
Ak vás napadnú ešte nejaké otázky, pýtajte sa chcem sa o tom dozvedieť čo najviac, kým sa sneh roztopí :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Astrid Rauda » Pia 24.02.2012 10:16

Mňa by napríklad zaujímalo, či sa môže urobiť zostava iba s rollerom, keďže je moja krpaňa ešte krpatá :smile: Nejako nakombinovať DF a DD? Ide mi o to, aby ju to bavilo stále viac a viac. Nie len otrepane nosiť disk a znova za ním bežať :smile:
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod vavrena » Pia 24.02.2012 10:22

Nie, nedalo, roller sa zvyčajne vo freestyle nevyskytuje, freestyle sa začína trénovať, až keď pes zvláda viacero hodov a viacero trikov. A ty máš ešte šteniatko. Aby to pre šteňa nebola nuda, môžeš ho zabávať aj inými hrami a kombináciami.
Edit: aby to blbo nevyznelo :ach: . "Zostavu" freestyle som myslela, pes musí zvládať viac ako len mať "niečo" naučené, a tým viac myslím viac ako jeden roller. Súťaže pre šteňatá sa tu neotvárajú, mne to okrem iného príde len ako dogdancing s odmenami vo forme taniera, čo je síce super príprava na akékoľvek preteky pre psa aj psovoda, ale to, že pes spraví slalom medzi nohami, dve točky a chytí roller, ešte nie je "freestyle" predsa. Šteňa v tomto mladučkom veku potrebuje v prvom rade XY iných vecí než učiť sa zostavičky, napríklad motivovať sa na disk, socializovať a učiť sa novým vnemom a pozornosti všade a vždy. Rollery mi chytajú aj pudle, vieme to aj kombinovať s prvkami z dogdancingu, ale freestylom by som nenazvala ani náhodou.
Naposledy upravil vavrena dňa Pia 24.02.2012 13:40, celkovo upravené 1
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Astrid Rauda » Pia 24.02.2012 10:23

Aha, ok, díki :no:
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod maxim-zv » Pia 24.02.2012 11:08

Astrid Rauda: ale tak myslím že takú zostavičku sama pre seba poskladanú s otočiek, slalomu pomedzi nohy, osmičky, obehnutie zľava, zprava, obehnutie cez nohy, prebehnutie pomedzi nohy a podobných záležitostí by si si mohla poskladať a rollery používať ako odmenu, ak máš šteňulo namotané na disky tak sa bude prudko rýchlo učiť len aby si mu už hodila ten roller, samozrejme netreba to preháňať :)
Budeš mať aspoň na čom zakladať keď začnete trénovať naplno :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Nessiak » Pia 24.02.2012 12:29

No ja zostavu stále nejako nemám vymyslenú, ale trénujeme jednotlivé prvky, ktoré potom nejako snáď pospájam do niečoho súvislého. Už som vybrala aj hudbu (asi tretí krát :lol: ) tak snáď sa už na to chytím a niečo vymyslím, nech si môžem trénovať prevedenie a používanie rôznych hodov v zostave :lol:
Osobne by som, ako maxim hovorí, so šteniatkom kľudne trénovala nejaké "neskákavé" prvky a roller používala ako odmenu a motiváciu, lebo správny drive, nie je pri žiadnom športe na škodu :no:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 24.02.2012 12:50

Astrid Rauda píše:Mňa by napríklad zaujímalo, či sa môže urobiť zostava iba s rollerom, keďže je moja krpaňa ešte krpatá :smile: Nejako nakombinovať DF a DD? Ide mi o to, aby ju to bavilo stále viac a viac. Nie len otrepane nosiť disk a znova za ním bežať :smile:


ANO! celkom určite! Freestyle má výhodu v tom, že má viacej kategórii ako open, starters, bonsai, či young dogs čiže by sa dalo povedať, že sa snaží "vyhovieť" a prispôsobiť podmienky, čo najväčšej škále psov .

Zostava sa môže skladať kľudne len z rollerov, ak sa teda bavíme o mladých psoch, ktorí štartujú vo freestyle kategórii tzv: "young dogs". Táto kategória je špeciálne pre mladé psy, ktoré sa s dogfrisbee zoznamujú a majitelia sa chcú spoločne oťukávať priamo na závodoch. Na niektorých závodoch sa táto kat. otvorí, inokedy nie. Ale otvára sa aj na ME...neviem o nej nič viac a nechcem tu moc trepať bludy :no: treba si skrátka naštudovať pravidlá. Ale napríklad aj ja by som si s kľudným svedomým do "young dogs" pripravila nejakú takúto choreo (mať tak mladého psa a chcieť ho, čo najlepšie zoznámiť s budúcim prostredím, či postupne motivovať a začínať s DF atď.)... http://www.youtube.com/watch?v=7ORY9wp4les.

Keď sa to tak vezme, čisto laicky, tak freestyle zostava v podstate pozostáva z DF ako takého (hody a ich rôzne varianty) a DD (napr. synchro prvky), či triky :ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Mage » Pia 24.02.2012 12:57

Wiky co beries pod mladym psom?

ak sa nemylim astridina boc ma 9 tyzdnov :smile:
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Nessiak » Pia 24.02.2012 13:01

čo som sa dozvedela z wikipedie
kategorie pre freestyle
štěňata - od 3 do 10 měsíců (v ČR tato kategorie neexistuje)
mladí psi - od 10 do 18 měsíců (zakázány jsou vaulty a flipy)
začátečníci - od 18 měsíců
open - od 18 měsíců

takže niekde vonku možno otvárajú aj kategóriu pre úplné šteňatá :nwm: kde iné ako roller asi nehrozí
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Patrik253 » Pia 24.02.2012 13:18

Hej hej tie kategórie pre mladé psy sa otvárajú aj na veľkých súťažiach, či už je to ME alebo dokonca aj MS, ak ma pamäť neklame :) Videl som nejednu zostavu zloženú len z rollerov a určite sa to dá, samozrejme skoky sú zakázané pre tak mladé psy, ale pekná zostava sa dá spraviť s rôznymi otočkami, slalomom a takými jednoduchými trikmi :) Určite treba skúsiť, aby to nebolo len také rollerovanie dookola, aby to neprestalo baviť teba ani psa. Nikto nehovorí, že takúto zostavu si musíš spraviť len v prípade súťaže :) súťaž je len spestrenie a pre psa akýsi test ako sa sústredí keď je okolo plno ľudí a psov
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Nessiak » Pia 24.02.2012 13:21

súťaž je len spestrenie a pre psa akýsi test ako sa sústredí keď je okolo plno ľudí a psov


Alebo aj pre psovoda :joint:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 24.02.2012 13:30

Mage píše:Wiky co beries pod mladym psom?

ak sa nemylim astridina boc ma 9 tyzdnov :smile:

Nejde o to ako to beriem ja, ale ako to beru pravidla a podla nich je mlady pes, tak ako je to v nich pisane :no: . Ja som proste len reagovala na veci a komenty tu pred tym, aby sa to tu poberalo spravnejsim smero.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Patrik253 » Pia 24.02.2012 13:30

Tak samozrejme, nieje to len o psovi :lol:

Ináč teda ešte k tým "pokročilejším" zostavám... ja osobne som sa minulý rok snažil si vopred natrénovať nejaké sekvencie a potom som ich len spájal(takto vznikla zostava na DogFest, ktorú som ledva stihol natrénovať, keďže som to nechal na poslednú chvíľu, ale tie sekvencie ma zachránili :lol: ), avšak zistil som, že sa to môže trošku aj vypomstiť, pretože človeka stále napadne niečo nové a nejaká nová sekvencia, potom samozrejme chce dať každú do zostavy a silou mocou ju tam tlačí a tá zostava je potom taká zbrklá, no proste to je rýchlo rýchlo nech to stihnem.. to je teda môj prípad :lol: Ale už som sa poučil a momentálne trénujem len samotné triky a nesnažím sa robiť si nejaké sekvencie, chcem to totiž spraviť tak že si zoženiem hudbu, spravím zostavu a tú si potom pre seba rozdelím ako keby na sekvencie a budem sa učiť už niečo konkrétne a teda nebudem to tam mať nijako preplnené :) a hlavne vďaka wintercupu v Maďarsku som sa poučil, že nieje možné mať na každú súťaž inú zostavu a inú hudbu.. toto som sa od minulého roka snažil praktikovať a dalo sa to, pretože Brno bolo v júli, DogFest v okróbri a Wintercup až teraz v januári, no uvedomil som si že ani jedna zostava nebola poriadne natrénovaná... v Maďarsku mi rozhodcovia dali jednu veľmi cennú radu, ktorou sa tento rok určite budem riadiť... radili mi nech si spravím jednu zostavu, s ktorou budem pracovať celý rok a majú pravdu.. zostava sa zautomatizuje mne aj Begi a budeme zohratý, pretože s tou zostavou budeme dlhodobo pracovať a nebudeme mať každý druhý týždeň inú zostavu, ktorá nebude poriadne natrénovaná... navyše ak si všimnete tak aj "vrcholoví" hráči majú základ zostavy dlhodobo ten istý, akurát tam vždy pridajú niečo nové, či už trik alebo nejaké nové hody. A ich psy sú naozaj dokonale zohraté s nimi a tá zostava nejako vyzerá :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Mage » Pia 24.02.2012 13:40

Wickyy & Classy píše:
Mage píše:Wiky co beries pod mladym psom?

ak sa nemylim astridina boc ma 9 tyzdnov :smile:

Nejde o to ako to beriem ja, ale ako to beru pravidla a podla nich je mlady pes, tak ako je to v nich pisane :no: . Ja som proste len reagovala na veci a komenty tu pred tym, aby sa to tu poberalo spravnejsim smero.


ok. sorry :smile: neprecital som presne na co si reagovala :smile:
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee - zostava freestyle

Poslaťod Nessiak » Pia 24.02.2012 14:06

hej Patrik máš pravdu. Tiež som pozerala množstvo videí a všimla som si, že hráči majú základ väčšinou rovnaký a tiež sa tým chciem riadiť, lebo podľa mňa sa jednoduchšie zlepšuje niečo, o čom už máš predstavu a máš to vymyslené, odskúšané a je už len na tebe, ako "muchy" zostavy vychytáš. Môžeš sa sústrediť na zlepšenie a nie na stále vymýšľanie niečoho nového.
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Ďalší

Späť na Dogfrisbee