Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 10:03

Tak toto je pre mna uplne antireklama na plemeno :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 10:23

A tak by to aj malo byt. Fundel naozaj nepotrebuje vela nadsencov :heh: To proste clovek musi chciet, to sa neda mat "len tak" ako vacsina ludi ma psa :heh: Ja skor vzdy odhovaram, nez prehovaram :haha:
Mac Gie - neviem, mne pridu normalne velki. Ale ten jeden chlap je nadpriemerny :heh: Ma 2 metre.

Asi dam do neda mi spavat - ci aj niekto iny v dome umyva steny kazdeho pol roka. Akoze nie dolu, ale pod plafonom ci na plafone. Ja som sa hecla, minuly tyzden som umyla vsetky :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 14.12.2021 10:37

Ja potrebujem rovno premaľovat umyvatelnou farbou lebo to neviem umyť- ale kvôli papagájom. A veru aj plafon keď rozhádžu šťavnaté ovocie :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 10:44

Och, to ano, papagaje... to su prasce, to som riesila aj s andulkami a korelami. Ale pes hriva, pes! :heh: Ja by som sa bez umyvatelnych stien nepohla uz roky :joint: Ine vlastne 15 rokov uz ani nemam :haha:
A inak, aj vdaka tomu, co je okolo toho psa roboty, nechcem ho na starobu. To ja obdivujem starych ludi, co maju fundla. Ja si to celkom dobre neviem predstavit. Ani financne utiahnut, ani tu robotu okolo...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 14.12.2021 11:26

Asi jeden fundel je jak 6 mojich. Akurát že vnútri mám len 4 kusy. Len oni našťastie neslintaju a neni v nich toľko špiny. Mna by trafil šľak z tak chlpateho psa. Radšej ihličky chlpov :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 11:31

hriva, ale tie chlpy su najmensi problem :heh: Kiez by to bolo len o chlpoch, to som stastna :heh: To je lepsie ako ihlicky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 11:48

Aj ja mam bordel vsade, aj steny do mojej vysky urcite. Ale z Paxa taky nebol.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 14.12.2021 12:03

Inak a chodia k vám návštevy? Lebo ku mne nie. Iba veľmi blízki ľudia. Asi by som sa aj hanbila trocha. Akože bordel nie je upratujem stále ale proste vidieť že domácnosť so psami a zvieratami
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 14.12.2021 12:13

Offtopic: no mne staci aj ked mama pride. sa zacne tak rozhliadat, a potom zadeli nieco ako "vidim, ze si este neupratovala" alebo "niekedy ti mozem prist pomoct upratat". a to vzdy, ked viem, ze ma prist, tak upracem - utriem prach, povysavam, poodkladam veci... :ach:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 14.12.2021 13:21

Ku mne nikto nechodí. Ja mám bordel. Teda, mám svoj level, čo považujem za upratané a na tom to držím. Proste mám zvieratá a málo času, čo narobím? :nwm: Nejakého fešiho by som si domov vziať len tak nemohla. :heh: Upratujem skôr nárazovo, takže keď úroveň môjho žitia klesne pod akceptovateľnú hranicu, tak dve hodiny lietam a všetko upracem.
Pravidelne chodí len mama, to vždy upracem najviac ako viem. Ona nič nepovie ani si nič zlé nemyslí, ale chcem vyzerať. :joint:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 14.12.2021 13:46

Offtopic: v podstate to mam tiez tak, ako pises - evidentne moja definicia "upratane" je uplne ina nez mojej mamy. ale v poslednom case sa snazim zvysit tu svoju hranicu uprataneho a niektore veci upratovat naozaj pravidelne, castejsie. napriklad prach som moc nezvykla utierat, a to teraz parkrat tyzdenne prejdem vsetky zakladne povrchy s prachovkou (ako stoliky, parapety, lampy). aj vysavac som nastavila na castejsie upratovanie (vdaka bohu za roboticke vysavace) - 3x tyzdenne ide pravidelne, plus niekedy ho zapnem navyse.
ale take vacsie veci zanedbavam stale. ako cistenie rury, okien, zavesov, umyvanie podlah.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Uto 14.12.2021 13:53

Offtopic:
Lindchen píše:Ku mne nikto nechodí. Ja mám bordel. Teda, mám svoj level, čo považujem za upratané a na tom to držím. Proste mám zvieratá a málo času, čo narobím? :nwm: Nejakého fešiho by som si domov vziať len tak nemohla. :heh: Upratujem skôr nárazovo, takže keď úroveň môjho žitia klesne pod akceptovateľnú hranicu, tak dve hodiny lietam a všetko upracem.
Pravidelne chodí len mama, to vždy upracem najviac ako viem. Ona nič nepovie ani si nič zlé nemyslí, ale chcem vyzerať. :joint:

toto presne :heh: až na to, že ku mne chodí pravidelne len frajer (vlastne, nikto iný nechodí) a odkedy sme a spoznali som ho pripravovala na to že mám doma "bordel" takže to nerieši :heh: akože on má rád vizuálny poriadok, ja naozajstný poriadok ale keďže udržiavanie toho by mi zabralo kopec času, mám radšej svoj "poriadok" :heh:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 14.12.2021 14:00

Video bola asi moc antireklama - hlási mi to, že účet bol zmazaný :nwm:
K bordelu sa radšej nevyjadrujem aktuálne :prd: Pred dieťaťom to ešte ako tak šlo, s ním je to katastrofa - keď spí, tak búchať a hučať nemôžem, keď nespí, tak sa mu treba venovať. Takže jediná šanca je cez víkend poslať ho s otcom na prechádzku a aspoň to najhoršie upratať. Ak je náhodou cez víkend preč, tak je to potom už fakt zlé :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 14:03

Nie, nechodia navstevy. Ja by som sa hanbila. Chlap sem navstevy svoje ani nevodi. Ja svojich dobrych kamaratov ano, ale oni su rovnako postihnuti a doma to maju podobne :joint: Som tiez pochopila, ze su podstatne rozdiely medzi psickarmi. Lebo kto ma takych malych psov, to proste nepochopi :heh: Ja ked som mala len Frya, to normalna domacnost bola :heh: A ja som mala brutalny stres pred skorosvokrou... To by ste neverili... Mama si zvykla casom... Ona bola ako clupko pise, uplne taka ista. Ale ked tu par krat pobudla par dni v kuse, ci x celych dni a zistila, ze ja proste lietam hore dole, medzi deckom, psami, robotou, varenim, pranim, zahradou, tak pochopila, ze ono je fakt uplne zbytocne, aby som tu umyvala dlazku kazdy den, lebo za 5 minut od umytia, ona by ju proste umyvala znova, ale sak nemozem to robit dokola :haha: ... a to uz teda clovek pochopi, ze to sa neoplati a ze aj teda asi som aj upratovala predtym ako prisli, len proste to nie je vidno, no :haha: Kym sa clovek zjavi len na taku rychlovku, to nepochopi no...
U nas idu vysavace 2 a kolkokrat aj 2x denne... :pac: Umyvam raz do tyzdna - ked stiham :haha: Moje dieta ma prikaz uz chodit v papuciach, lebo sa hanbim, aby chodil v tych istych ponozkach potom do skoly, ked tu prejde po tej dlazke rano, to uz je proste grc na ponozkach :heh: Ale bohuzial, nestiham to sledovat, takze mi len vlasy dupkom idu, ked vidim, v com siel do skoly :prd:
Inak, ja praveze pravidelne upratovanie nie, ale ja mam taku sajbu, hlavne v noci, ze si proste cast bytu upracem. A niektore veci, ktore viem, ze sa potom uz tazko cistia, ked su zanedbavane - klasika rura a baterie vodovodne u nas, tak na to si davam fest pozor, aby boli drzane v tip top kvalite :heh: Ale zato ja proste fakt nie som otrok a skakat utierat kazdy slint, co tu pes pusti... To radsej prekrocim, na stene prehliadnem, lebo to nie je pre mna "spina", len ked uz ma to fakt nastve a mam naladu, tak potom vsetko riesim naraz. Som po neviem akom case este aj supliky upratala v kuchyni, co neznasam :heh: Ale napr. neznesiem blato v dome, preto robim a riesim vsetko preto, aby blato v dome nebolo. A to sa s fundlom, ked je blato proste neda. A ja som z toho na nervy. Ja radsej, nech to utre do koberca, ktory neskor vycistim, ako to mat po celej podlahe :prd: A napriek tomu, ze podlaha je akoze vizualne celkom cista, to od toho psa proste je spinave. To ako clovek to vidi az na tych stenach... Ten pes je proste spinavy a spinave je vsetko, o co sa obtre :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 14.12.2021 14:11

Ja mám jeden robot hore jeden dole. Ten dole ide dva krát denne. Každý druhý deň vysavam aj ja- schody, gauče. Pracka ide non stop skoro. Umývam dlážky každý druhý deň. Aj tak ja cítim psacinu u nás, ale už som kúpila tepovac a jak som vytepovala gauč a koberec ten jeden čo mám, kde majú potrebu vždy zrat kosť alebo sa vygrcat, je to lepšie.
“Svokra” u nás ešte nikdy nebola a ani nepojde podľa mna- strašne sa boji psov :haha:
Teraz budem mat 30-tku a zopár ľudí príde a mám strašný stres už teraz.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI