Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 14:55

U mna necitit moc psacinu (vraj) - pokial teda nie je mokry, vsakze :ha: mne najviac vadi to blato, piesok, spina z neho. Ono tie mlaky su vsade skoro permanentne, jeden by neveril... :haha: ale tak ja mavam bordel aj mnou sposobeny, o tom.potom. :angel: ja tiez milujem cisto a upratane, ale fakt nemam priestor sa tomu extra venovat... mam volno 1 den v tyzdni a to by som bola na hlavu, keby som ho premrhala upratovanim :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 18:31

Hej, to vytriasanie spiny mne neskutocne vadi a ked je mokro, ze je vsade mokro a blato. To sa proste neda... Toho psa sa neda vytriet ci osprchovat. To proste musi z toho psa "vypadat" , ale medzitym rozmaze po dlazke ten sajrajt :heh: To je fakt ako chliev. Ja som uz vzdala nabuduce aj akekolvek podlahy. Ked budem robit dom, tak nabuduce podlaha bude z kamena. Ziadne umyvanie, len zametat sa to bude, lebo ine sa ani neoplati :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 18:38

A teraz to vianocne upratovanie - v TOMTO pocasi?! :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 18:43

Ved... Ja som aj preto mala strasne dobru naladu, lebo tu bolo pomerne cisto. Akoze najcistejsie ako vie byt. A v kuse par dni za sebou! :aaa: Teraz proste nehrozi... Zrkadla som si umyla asi 2 dni dozadu vo vstupnej chodbe. Teraz su take, ze som sa ich nemusela chytit, nebolo by poznat rozdiel :joint: A ani steny uz nie su take pekne, ciste ako boli :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 19:18

Offtopic: sa mi lubi, ako sa od fundlov dostaneme k upratovaniu, od kurierov k vinu a od inzeratu k cudzim jazykom... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 19:36

Offtopic: Spravna diskusia ved :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.12.2021 19:43

Offtopic: ano, podla mna super :hi: vsak nemame co k veci vzdy... :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod gaidheal » Pia 14.01.2022 7:12

Dnes v "Dobrom ráne" na čt2 fundlovia, hneď som si na pigi spomenula ;-)
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod antenka » Uto 06.09.2022 10:43

Ahojte,
Prvykrat mam teraz psa vo vlastnej domacnosti (zatial v docaske, ale chceme si ho adoptovat), takze je na mne viac rozhodnuti a zodpovednosti, ako ked som mala psa u nasich. Chcem kupit roboticky vysavac, lebo frajer sice o sebe vyhlasuje, ze rad vysava, ale pravda je taka, ze rad vysaval, len kym stacilo vysavat raz za tyzden. Ked uz treba vysavat kazdy druhy den, to sa mu uz nepaci.

Ake mate roboticke vysavace a ake s nimi mate skusenosti? Byvame v byte 80m2, parkety v izbach, dlazba v kuchyni, kupelni, chodbe. Predstavujem si, ze by sme ho pustali raz za den alebo kazdy druhy den, ako bude treba a potom raz za cas by sme prebehli byt klasickym vysavacom.

Pelech mame zatial len taky provizorny. Psik je najduch z utulku, tak chceme pockat, aky velky narastie kym zainvestujeme do niecoho lepsieho. Odporucili by ste taku postel na nozickach, pod ktoru sa dostane robot, alebo je to blbost?
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 06.09.2022 10:52

Offtopic: preco je toto v teme newfoundland? :pac: je tu aj tema o vysavacoch viewtopic.php?f=17&t=4263
ale inak - mame roomba e5, predtym sme mali xiaomi mi robot vacuum. oba dobre - roomba ma gumove kefy, co je lepsie na chlpy, a je silnejsia, ale je hlupa a o nieco hlucnejsia. xiaomi vysaval trochu slabsie, plus na kefy sa tie chlpy strasne chytaju, ale zas bol chytrejsi a tichsi. chytrejsi v zmysle, ze ma zmapovany priestor, vies ho poslat upratat len nejaku konkretnu miestnost alebo jej cast.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod antenka » Uto 06.09.2022 13:33

Offtopic: Ups... Bola som presvedcena, ze to pisem do temy gazdinky, ale mala som otvorenu aj tuto, lebo aj tu niekto x stran dozadu pisal o vysavacoch, tak som to musela popliest. :hi: Ale dakujem za odpoved.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 17.08.2023 13:21

Hla, od mala maleho, jazyk vystrceny pri spanku. Ale toto... Toto je topka :haha:
Inak navsteva tejto restauracie bola vtipna. Casnik nam hovori, ze vyzera nebezpecne, ja pchajuc psa pod stol hovorim - Aj je! Ulizal by vas k smrti! Sa zasmial a hovori. Viete co, budem k vam chodit ja, kolegyna sa boji psov, aj ked je to jej rajon. Si pomyslim, dobre, sak mne je jedno. A kolegyna prisla, ani nevedela. Nemala sancu ani vediet, ze tam ten pes je :haha: Az oci vyvalila, ked sme odchadzali :heh: Zato bolo pocut a vidiet 4 inych psikov ovela mensieho vzrastu :heh: Si zastal svoju povahu fundla aspon a hanbu neurobil :heh: A aj pod stol sa zmestil, hoc mal casnik pochybnosti sprvu :haha: (A chvilu aj ja :haha: )
Prílohy
PXL_20230810_123021934.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 17.08.2023 18:37

pigie píše:Nemala sancu ani vediet, ze tam ten pes je


Vencu by asi prozradilo chrapani :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 18.08.2023 5:06

Nas je vychovany. V restauraciach nechrape :haha: Len doma :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 21.09.2023 13:43

Si to sem odlozim. Sampion po 30 rokoch od ustanovenia standardu.
Taky Lyuso :haha:
Prílohy
372763560_781633493966014_7343792028185695882_n.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI