Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Uto 17.03.2020 21:41

To je sympaticke zvieratko. Daj foto aj spredu. A aku ma povahu? Je to take akcne?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 0:23

Pyrenejka? Nie akcnu som este nevidela :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 6:19

Neviem, ako to mam chapat teraz :heh: Je mi jasne, ze asi u agilitakov to je rozmohnute zjavne, ale ja som take nevidela nazivo este. Niezeby som si to chcela zaobstarat, len ma to tak zaujima, kedze ak stredneho psa, tak vacsina siaha po bordere napr. Tak ake to je v porovnani s nou..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 8:52

tak boc ide veľkou väčšinou do kategórie large (a táto kategória je najviac zastúpená, neraz na pretekoch je largov toľko, čo smallov a medii dokopy). Pyrenejka je zas po veľkej väčšine medium (a medium je zas najmenej zastúpená kategória - čiže v mediach je "najnižšia" konkurencia a teda sa napr. o dosť jednoduchšie vieš kvalifikovať na EO, MS, získať titul majstra slovenska...). I keď u nás máme jednu pyrenejku prerastenú do largov, stane sa :lol: Offtopic: (inak moc do medii nemáš čo a výber. Pudlíci sú hitom v maďarsku a sú mega dobrí, ale tiež riziko, že si vezmeš psa do medii a bude small. Ďalšia možnosť je pumi, ale tu som videla naozaj rôzne povahy. Ešte šeltičkám sa podarí byť medium, ale tiež môže z nich byť small aj large - známa ma psa, kde v jednom vrhu sú psy small, medium a doknca jeden large :lol: ešte mudi je veľmi fajn do medii, ale veľa z nich je fakt uvrešťaných. ešte miniaustralák - aj keď mne sa tá ich stavba tela nepáči :angel: , dosť krížencov - ale s agility ambíciami už asi do kríženca nikto nepôjde. Preto pyrenejky sú dobrá voľba do medií).

a povahovo sa s nimi robí o dosť inak ako s boc, čo viem a čo som videla. Čo poznám, dosť sú bojazlivé a riešia, veľakrát sú uštekané, ale poznám aj úplne tiché. Na parkúre sú to ale perfektné a neuveriteľne rýchle psíky. Ale veď šeltie povie viac určite. Na SR ich máme pomenej, dosť ich je v ČR a Poľsku. Mne sa veľmi páčia, hlavne ten výzor strapatého orecha :love:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 9:10

jaaj, tak ty to len z pohladu agility, tak v tom som ja uplne mimo... :heh:
ja len tak, ze na civilny zivote ake su... :lol: a sympaticke to je - teda tieto s kratsou srstou, dlhosrste papulky nemusim. ja som ani nevedela napr ze pyrenejak moze byt aj takyto, preto ma to zaujalo..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 9:14

zvyčajne hovoria, že na prácu super, ale do bežného života ťažšie (dosť riešia, majú rôzne strachy). Offtopic: Ale tak toto sa hovorí aj o boc a teda, oveľa jednoduchšia je v bežnom živote Bazinga ako Frapec (ktorý chce zožrať čašníkov, vrčí po sprievodcovi vo vlaku, šteká po deťoch, piští, keď vystupuje z mhd :prd: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 9:19

tak na druhu stranu - ked to nie je moc hrdinske, aspon to nejde do konfliktu... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 9:30

Offtopic: Frapca myslíš? On by kusok čašníka. Nemá problém. Neraz vyletel a do topánky rovno, musím byť vždy v pozore a držať ho nakrátko (Bazingu dám ľahnúť a leží pod stolom). Aj vo vlaku, vrčí, iba hlava mu trčí zo psej tašky (je v taške nie preto, že je chudáčik malý kabelkový, ale nech ho držím pekne pod rukou, hada malého. A všetkým to príde strašne milé, že on vrčí :ach: keby tak vrčala Bazinga, nás vysadia hneď v Kútoch a sme docestovlali... Aj decko by kusol bez problémov. Keď aj chodíme na vystupká a sú tam deti, upozorňujem, že musia byť aspoň pár metrov od nás a nie, psíček sa nerád hladká. Raz v škôlke s 80 deťmi to učiteľky neustrážili a hneď po vystupku sa k nám nahrnulo asi 8, tie malé ručičky všetky zaplavili Frapca, tak sa zo mňa sypali odmeny jak nikdy, nech len žerie a á prioritu tam a nerieši deti. Dal to jak hrdina :heh: Ale toto aj Bazinga vybafla už, keď zrazu decko v kľude, vyskočí, piští a beží :ach: akurát Bazinga by sa zlakla a ušla
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 9:38

Offtopic: myslela som bojazliveho pyrenejaka. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 10:10

Offtopic: aj keď nejde do konfliktu, so strachom je ťažko. Môže báť haly a nebehať tam, môže sa naplašiť buchnutia hojdačky a máš tiež problém, keď na ňu bude odmietať ísť. Jeden sa panicky bál ísť na kladinu, lebo je vysoko
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 10:14

Offtopic: ja som stalepri civilnom zivote... :lol: ale ja nerada strachopudov, takze nie je o com..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 10:17

Offtopic: a ty zvažuješ prírastok? :angel: veď Mira isto napíše viac o ňom z prvej ruky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 10:20

Nieeeee. Ja som verna ovcounom a ked oddych, tak grey. :ha:

Ale vela ludi proste hlada stredneho psika do rodiny, k deckam a casto siahaju po boc. Tak co je vhodnejsie napr. Len cisto zo zvedavosti
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Str 18.03.2020 10:49

och, lebo boc uplny ideal rodinneho psa :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod wer » Str 18.03.2020 10:54

Vsak nie je :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI