Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Pon 16.09.2013 8:26

ahoj Katka mala je podarena :no: my sme boli v sobotu doma,frajer bol v praci,vonku prsalo a v nedelu sme mali agility o dva tyzdne mame prvu sutaz v agilitach :jop: tak sme zvedavi inac sa mame dobre :no:

Sendy a mala sa ma ako s nohou?
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Uto 24.09.2013 10:12

Baby ako sa mate?nikto tu uz nepisete hrozne :pac: mohli by ste to napravit a podelit sa o vas zivot so shitzu :no: my mame tuto sobotu agility prvu nasu sutaz,tesime sa,priatel ide behat s malou :no: snad nam vynde pocasie nech svieti slniecko a nieje zima :ua: som zvedava okukame sa.vcera sme Lilike kupili lopticku na snurke a susene prasaci nos a tolko stastia po kope v takom malom telicku :lol: no radost na nu pozerat :jop: a vy ako??
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.10.2013 10:14

Barnabáš a Matyáš, dvaja rozkošný shih tzu chlapci
Obrázok
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 405&type=3

Besie, vyhodená fenočka shih tzu, urgentne DO
Obrázok
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 405&type=3

jeden psík shitzu.
Obrázok
https://www.facebook.com/novosad.monika ... 042&type=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Mishka » Uto 01.10.2013 20:07

Cautee...maam jeden probeem...skuusim vam to tu opisat a prosim vas ci by ste mi neporadili. No takze Elvisko ma 8 mesiacov a teraz mame taky problem ze priatela mam v nemocnici tak som spala u nasich aj s Elvisom, kedze oni maju stafordsirku, ktora sa hara tak som chapala preco v noci Elvis knuci a neda mi spat. Ale uz sme opat doma sami bez priatela a on stale knuci, ale tak ze velmi velmi knuci aj v noci aj cez den. Ja uz nechapem ci je mu tak smutno za priatelom, alebo co sa deje. Neviete mi poradit co s nim mam robit ci ist k zverolekarovi alebo ako ho upokojit. Ale on ide v kuse v kuse knuci aj ked je nazraty, vonku bol vsetko nic mu nechyba :ua: pomozte mi ak viete...dakujem
Mishka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Prešov

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Mishka » Uto 01.10.2013 20:24

este ma napadlo co hovorite na kastraciu psika aky mate nazor? :ach:
Mishka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Prešov

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Str 02.10.2013 8:41

ja ti ohladom psika velmi neporadim aspon nie z vlastnej skusenosti skus napisat Martinke ona ma psika mozno ti poradi. Co som pocula od psickarov tak su psy co kvoli harajucej fene sa idu zblaznit a tie hormony na nich posobia doma a chcu ist furt von za fenou,tak ci to moze byt preto :nwm: k veterinarovi neviem ci by to malo vyznam pokial vies ze mu nic nieje,nic ho neboli.a co sa tyka kastracie u psikov mam fenku ju sme dali kastrovat kvoli tomu ze sme ju nechceli dat nakryt a chceli sme sa vyhnut znicit percento problemov ked bude starsia,maternica,vajecniky....ale u psika by som na to nemyslela,neviem aj ked to je mensi zasah ale je to a preco to robit aby neutekal za fenami?a neviem ci sa psikovia zmenia,vraj sa zkludnia ale ci to je tak skus do prislusnej temy a popis aj dovod pre ktory nad tym uvazujes ak ti mozem poradit.nasa fenka sa napr nezmenila,nepribrala,nezlenivela,nic je to ta ista bosorka nasa :jop:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod martinkaaa4 » Str 30.10.2013 22:57

na oživenie témy pridám nové fotky môjho malého mišiačika :pusa: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Štv 31.10.2013 9:29

Martinka fiha aky je chlpatucky :oo:, co si pridavala fokty vacsinou bol ostrihany :lol: a ja striham nasu tiez,menej starosti so srstou a aj tak jej aspon nezavadzia pri agilitach a aportovani :smile:. Mne osobne sa aj viac paci ostrihana ked si ju pritulim a citim ju joj :aaa: (dakedy som sa starala o dlhu srst a potom nastal zlom ved vyskusame,nepacilo sa nam a potom zas zlom ved vyskusame a zapacilo sa nam to :no: ) boli sme na vystave cez vikend a kupili malej svietaci obojok aby sme ju videli po tme a este textilnu prepravku,bolo super :jop:

a vy co mate nove s vasimi psikmi? My sa jej este chystame kupit oblecok na zimu aj na labky nejaky aby nepremocil sa jej.cez vikend mame agility :aaa: sa tesime uz vieme aj kladinu a hojdacku sa ucime :jop:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 31.10.2013 13:27

tinka áno je chlpatý a bude viac a viac :ua: pretože máme problém neurologického hľadiska ...čiže prechladí sa a už máme zacviknutý nerv ...a dávať za veterinára stovky € tak radšej to riešiť takto :no: síce som z toho na nervy lebo je to veľká starosť ...musíme gumičkovať lebo nevidí na oči ale zatiaľ to je v pohode aj mu to vydrží na hlave ale strapatý je neskutočne ... čiže česať pomaly každý tretí deň a kúpať každé 2 týždne ale tak hádam to vydržíme :no: máme aj nový kabátik ak bude -20 ...a on nemal nikdy nič skoro na sebe oblečené lebo to neznáša ...teraz prší musí mať pršiplášť a je z toho na nervy dosť :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Štv 31.10.2013 13:53

Aha,tak to hadam zvladnete :jop: aky kabatik mate prichystany?klunde daj aj foto,aj my zhaname ale taky aj na labky nakolko sme ostrihany a budeme strihat ide najma o to aby mi to oblecko nenavlhlo a ona ostala v suchu.
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 31.10.2013 19:14

ja som zase naopak zháňala nie na labky ale aby bolo na bruško ...lebo máme taký čo je suchý zips cez hrudník a pod prednými labkami a to znášal ešte fajn ...ale nakoľko musíme sa chrániť tak som zháňala aby bolo aj bruško zakryté ale labky nie lebo to by nechodil v tom vôbec ... a objednávala som konzervy, granule a mali akciu na oblečok stál 10e tak som objednala a bála sa či bude dobrý ale sadol ako na mieru keby bol :no: pridávam fotky Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

a fotka čo si o oblečku myslí Timi :lol:
Obrázok
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Pon 04.11.2013 9:46

super :jop: hodimu sa senzacne,len on asi moc spokojny nieje :ach: uz nam za chvilu dorazi zima a oblecok bude potrebny,chceme ist este aj na vystavu do nitry tak mozno tam kupime a dovtedy pockame,asi to spravime tak. Na buduci vikend natocim Lili na agilitach a dam sem aby ste mohli kuk :jop:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Uto 14.01.2014 9:27

ahojte shitzakovia,
ako sa mate? dlho ste sem nic nepisali mohlo by sa to zmenit a podelit sa s nami :smile:
my sme boli vcera hodinu vonku behala za loptickou umyla som ju najedla sa a chcela pokracovat no ja som uz bola unavena :lol: ona dost este evidentne nemala. Ze nieje sneh nam celkom vyhovuje aspon mozeme chodit na agility cez vikendy :yes: a vy ako?
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Shyjul8 » Ned 26.01.2014 20:32

Dobrý večer :)
Už dlhšiu dobu som bez psíka a začala som uvažovať, že by sa už aj patrilo znovu si zaobstarať skutočného najlepšieho priateľa. :hi: Veľmi sa mi zapáčil ( už dávnejšie) Ši-tzu. Bola by som vďačná za nejaké rady, postrehy, upozornenie. Na čo by som sa mala pri tomto plemene pripraviť a podobne. :smile: Určite by som rada vedela, či radšej psíka s pp alebo bez... ( Poprípade poradiť aj nejakú chovateľskú stanicu). Vopred ďakujem :ach:
Shyjul8
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod mony » Str 05.03.2014 18:11

Shyjul8, vitaj
Čo sa týka rád či iných postrehov pri tomto plemene, treba byť v prvom rade stotožnený s tým, že sa jedná o dlhosrsté plemeno, kde je starostlivosť o srsť náročná. Bez ohľadu na to, či by si sa rozhodla pestovať dlhú srsť alebo psíka strihať. Shih-tzu aj keď nie je teriér, má svoju hlavu, často býva tvrdohlavý a skúša, čo mu dovolíte. Je to priateľský pes, často veľmi hrdý a sebavedomý :smile: Miluje svoju rodinu, pred cudzími ľudmi si drží odstup. Čo sa týka zdravia, shih-tzu môže mať "nábeh" na vrodené ochorenia - luxáciu pately, entropium (čo je vtočenie viečka do vnútra oka). Aby sa predchádzalo častému slzeniu očí, je potrebné denne čistenie očiek. Na otázku, či psíka s PP alebo bez - pokiaľ chceš mať skutočného shih-tzu, nielen po stránke exteriérovej ale aj pre povahové vlastnosti, odporúčam psíka s PP. Je už len na Tebe, ako sa rozhodneš :smile: Držím palce pri správnom výbere :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI