Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 28.03.2014 19:32

Ahojte, súťažíme na facebooku a chcem Vás poprosiť otvoriť link a dať like https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater ...je to pre nás dôležité lebo ak by sa nám podarilo vyhrať tak výhru venujeme útulku ...ďakujeme
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Sendy* » Pia 28.03.2014 20:18

martinkaaa4 píše:Ahojte, súťažíme na facebooku a chcem Vás poprosiť otvoriť link a dať like https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater ...je to pre nás dôležité lebo ak by sa nám podarilo vyhrať tak výhru venujeme útulku ...ďakujeme


:jop:
Obrázok
Sendy*
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Prešov

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Str 04.06.2014 14:44

ako sa mate co mate nove? a vasi hafani ? nejak to tu uplne ale uplne zamrzlo..skoda, mohli by sme to zmenit co poviete? nasa Lili sa ma dobre,behame agility bavi nas to :) uzivame si to vsetci,momentalne cakame babo a Lili je uz teraz super strazi ma a furt mi vysi na bruchu,je zlatucka :smile: o tyzden ideme na tyzdnovu dovcu k rodicom takze si bude behat po zahrade aj u nasich aj priatelovich rodicov bude sa mat :smile:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 13.06.2014 12:34

Obrázok
Do azylu jsme přivezli tahle krásná malá štěňátka, která chtěla majitelka fenky utopit. Jde o křížence Jack Russel Teriéra a Shih-tzu. Více jsou po otci. Na nezbytný odchov jsme do péče dostali i jejich maminku, která je bohužel ve špatném stavu a podvyživená, proto se budeme snažit řešit i její osud. Štěňat bylo 8, dostali jsme však už jen 5, protože tři uhynula. Jsou to 3 holčičky a 2 kluci. Narodili se 8.6. 2014 a k odběru budou za dva měsíce.
K adopci na dotazník a adopční smlouvu.
www.zvirevtisni.org, info@zvirevtisni.org, sms 737114751, tel. 728602602, 739305019, Azyl ZvT, Praha-východ
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 321&type=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod tinka227 » Pia 13.06.2014 13:27

Paneboze chudatka male,hned by som jedno brala..strasne co ludia dokazu spravit nevinnemu
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Anilinka » Pon 08.09.2014 19:05

Ahoj, potrebovala by som poradiť aký rozmer prepravnej tašky by bol vhodný ak je moja fenka shi-tzu veľká 30cm v kohútiku, trup má dlhý cca 40cm a od nosa po chvost tak 50cm a je štíhlučká. Budem s ňou cestovať na dlhšie trasy autobusom a bude v tej taške ležať na mojich kolenách( preto nechcem prepravku ale radšej makkú tašku). Nemám s tým ešte skúsenosti, lebo doteraz som s ňou necestovala a chcem teda aby to bolo pre nás obe čo najpohodlnejšie :)
Ďakujem vopred za poradenie :)
PS: Ak by ste mi náhodou vhodnú tašku chceli predať z druhej ruky budem tiež veľmi vďačná ;)

//Ak nie sú príspevky dôležité, tak ich nezvýrazňujeme. (Vikiki22)
Anilinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod mony » Str 10.09.2014 8:46

Ahoj,
najlepšie riešenie by bolo si "prepravnú tašku" odskúšať priamo v nejakom chovprodukte. Ťažko v tomto prípade radiť rozmery. Určite nájdeš vhodnú tašku, už iba hľadať a skúšať. :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Anilinka » Štv 11.09.2014 14:39

..uvažovala som nad kúpou cez internet a to nemôže vyskúšať :ach:
Anilinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 11.09.2014 15:08

Offtopic: Tak v chovaku mozes skusit tu velkost a potom objednat cez internet :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MAX(ovci) » Štv 02.10.2014 13:56

Ahojte, hľadám odpoveď na pár otázok. Máme šteniatko shitzu, má 3 mesiace a je to veľmi milý a múdry samček. Ja som mávala boxerov a takéto malé a chlpaté plemená majú špecifické "problémy" tak hľadám odpoveď kde sa dá...Ide mi o 2 problémy, ktoré súvisia so srsťou. Náš Max sa v kuse škrabe, aj s papuľou, po labách, po bokoch, za ušami, nie sú to blchy...tak rozmýšlam, kde robíme chybu. kúpal sa asi dva krát od kedy sa narodil, ale srsť má krásnu, udržiavanú, vyčesanú. teraz ideme na prvé strihanie.A druhý problém je pach srsti, psí zápach, dosť intenzívny, neviem či začať s častejším kúpaním alebo hľadať problém inde? Rozmýšlam, či súvisia tieto dva problémy spolu a ako ich napraviť. čiže nech je voňavejší a nech ho nič nesvrbí.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Aris » Štv 02.10.2014 16:13

S tým šriabaním treba ísť k veterinárovi, tam môže byť veľmi veľa príčin a takto cez internet ti nikto nevie povedať o čo ide. :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod mony » Štv 02.10.2014 16:45

Ahoj, škriabanie môže mať viacero príčin (strava, alergie, kvasinky, kožný problém, možno aj zápal análnych žliaz - ťažko povedať.) Nie je to dané plemenom. Kedy sa najviac škriabe, je to spontánne škriabanie, intenzívne? Mne sa akurát osobne zdá, že 3 mesačné šteniatko by sa tak často kúpať nemalo. Aj s tým strihaním by som počkala - je to bejby obdobie, kedy sa všetko vyvíja (to je iba pre Tvoje zváženie, samozrejme je na Tebe, ako sa rozhodneš). Moja rada však znie, zajdi radšej za veterinárom (môžu mať oba problémy spoločnú príčinu, to vylúčené nie je). Aj keď šteniatkovský pach je iný ako dospelácky. Ono to pominie. Držím palce! :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MAX(ovci) » Pia 03.10.2014 8:00

Ďakujem za odpoveď...po ostrihaní sa ukázal vriedok na stehne asi 3 cm od zadku, takže to ideme riešiť k zverolekárovi. Teda neviem či je to vred alebo väčšia chrasta, ale rozhodne to je na návštevu zverolekára. Dúfam, že to nebude nič vážne, teda žiadna kožná choroba.
...po ostrihaní a okúpani, je ten psí pach oveľa menej intenzívny. Myslím, že tá dlhá srsť v tomto dažďovom, vlhkom počasí potrebovala "údržbu" :)

snažím sa tu prelúskať stranami a hľadám info o čistení očí, uší...určite to tu je nespočetne veľa krát omieľané dookola, ale ak by sa niekomu chcelo zopakovať overené a vyskúšané rady, budem rada.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 03.10.2014 8:03

MAX(ovci) píše:Ide mi o 2 problémy, ktoré súvisia so srsťou

vždycky se zamysli nad stravou
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ši-tzu / Shih Tzu (FCI)

Poslaťod MAX(ovci) » Pia 03.10.2014 8:11

Bad píše:
MAX(ovci) píše:Ide mi o 2 problémy, ktoré súvisia so srsťou

vždycky se zamysli nad stravou

kŕmime ho len granulami Royal C. štart...odmenu má psie piškóty, nedostáva ani zrnko ľudskej stravy.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI