Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Curly coated retriever

Poslaťod lorko » Ned 08.02.2009 23:39

je to naozaj hravý a mazlivý psík , hladkal by sa celý deň. S naším curlíkom Lorensom sme absolvovali aj dovolenku v Chorvátsku - v apartmáne kde domáci tolerujú psíkov. Bolo to v Poreči mal len desať mesiacov a choval sa skvele, aportoval aj z mora, akurát pozor na veľké množstvo kliešťov. Je tam veľa stromov na pláži, tak mohol byť na chládku a podvečer šiel s nami aj na kávu a pizzu na terase. Bola to najkrajšia dovolenka v mojom živote. Poradˇte ako dať fotky na forum, dík ešte som v tomto len začiatočník

* 14.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
lorko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod fretka56 » Štv 15.03.2012 16:49

čavte,chcem sa spýtať,či curly pĺzne! a či má podobné povahové vlastnosti ako labrador,lebo ja mám dvoch a som veľmi spokojná s povahou.Tak ma ale naozaj zaujíma či pĺzne bo labradoodle nie ale keby si mám vybrať curlyho alebo labradoodla,curly vyhrava!Tou svojou eleganciou a v pečeňovo hnedej farbe ochh krása
fretka56
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Faya » Štv 15.03.2012 21:43

CCR je by som povedala asi jeden s najodlišnejších retrieverov vôbec. Je to len môj pocit. Mne sa CCR páčil skorej na fotkách až kým som ho nevidela na živo, na výstave a úprimne mi padla sánka. krásny pes, elegantný, zdržanlivý (tak na mňa pôsobil) ale ináč by som povedala že super. A povedala by som že na Slovensku je to ako si "rarita" nie je tu veľa CHS. Mám pocit že CHS je tu len jedna...ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem...ale ináč by som povedala že ako "rarita" veľmi zaujímavá.
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Pia 16.03.2012 7:52

CCR pĺzne, ale minimálne a tým, že má kučeravú srsť, máločo spadne na zem - treba ho prstami občas "trimovať", aby mu vypadala odumretá srsť a mohla narásť nová..
Povahovo sú CCR takí dosť špecifickí - skôr zdržanliví, nie až tak kontaktní a teda z retrieverov majú asi najmenej tú typickú vlastnosť "will to please" (ochota zavďačiť sa).. oni ked robia, robia pre svoj vlastný osoh, ak z toho nič nemajú, prdia na to.. Konfliktní nie sú vôbec. U nás sa s kučerami nerobí vôbec, resp. pokusy boli, ale na pracovných skúškach či súťažiach ich nevidno, v ČR ich pár pracovných je.
Toľko moje info. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod fretka56 » Sob 17.03.2012 15:33

Dikes ja len preto ci ked si pustim curliho do bytu budem mat srst vsade ale asi nie a hmm zaujimava povaha,ale s tym by sa dalo nieco robit,zalezi vela aj na tom po akych rodicoch bude ;)
fretka56
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 19.03.2012 20:57

fretka, keby si mala záujem o CCR, najlepšie by bolo, keby si sa s nejakým osobne stretla a skontaktovala nejakého chovateľa. On ti najlepšie povie, aký CCR je. :no: :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod fretka56 » Str 21.03.2012 14:00

Ja viem aj to planujem len dopredu zistujem vies ;)
fretka56
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Marianne » Pon 30.05.2022 16:34

Neviem, či to má zmysel ale otváram znovu diskusiu. Som 2 roky hrdým majiteľom fenky CCR a je úplne úžasná. Ak chcete vložím aj fotky. Keby niekto rozmýšľal o psovi tohto plemena tak doporučujem :) Ak by som mala popísať jej povahu tak CCR sa od ostatných retrieverov dosť líšia, čo je pre mňa skôr pozitívum.
  1. Srsť CCR pĺzne, ale veľmi málo, keďže nemá podsadu. Mimo klasickej jarnej výmeny srsti pĺzne najviac keď sa namočí. Nesmie sa ničím česať, nepotrebuje žiadnu extra údržbu. Pred výstavou sa im len skráti a upraví trochu srsť hlavne na ušiach, labkách a stehnách. Počasie znáša akékoľvek veľmi dobre.
  2. Povaha CCR dospieva mentálne extrémne pomaly. Moja fenka začala aportovať a mať skutočný záujem o prácu až v 1,5 roku. Skôr to s ňou nešlo a aj tréneri mi radili počkať. V 1,5 roku bola mentálne na 7-8 mesiacoch a do skutočnej "puberty" ide až teraz. Je to pes, ktorý je absolútne nevhodný na pobyt v koterci, potrebuje byť so svojím človekom.
  3. Vzťah k cudzím a psom Moja fenka je absolútne nekonfliktná so psami, ale nemá potrebu za každým bežať ako labrador, nemá žiadny extrémny záujem o cudzi psy. Pohrá sa keď môže, ale keď pracuje tak pracuje a nenechá sa len tak ľahko rozptýliť. K cudzím ľuďom je priateľská, ale nebeží za každým na počkanie. Udržuje si určitý odstup, ale nechá sa pohladiť od hocikoho a nevadí jej to. Vonku za plotom cudzích ošteká a "stráži", ale pochybujem, že by čokoľvek okrem oštekania urobila. Miera odstupu sa však líši od jedinca. Správny CCR nikdy nie je agresívny ani bojazlivý. Nemá problém so žiadnou fyzickou manipuláciou.
  4. Temperament Je temperamentná. Je to stále neskazený pracovný - lovecký pes. Temperamentom by som CCR prirovnala k stavačom. Nie je to bordera ani malina, ale ani gaučiak. Je to pes, ktorý potrebuje zamestnať hlavu.
  5. Voda Vodu miluje ako všetky retrievre. Len to môže občas CCR chvíľu trvať než sa odvážia, ale potom ich už z vody "nedostanete".
  6. Cvičiteľnosť a pracovitosť Je to iné ako s labíkom/zlaťákom. CCR sú extrémne viazaní na svojho pána respektíve nie jedného pána, ale na svoju rodinu. A podľa toho s nimi treba pracovať. Nie sú vhodný ako vodiaci psy lebo zle znášajú zmenu majiteľa a pracujú len s človekom, s ktorým majú vybudovaný vzťah. Nie je precitlivelá ako bordera a veľa znesie, ale tvrdý prístup je skôr na škodu. CCR sú viac distingvovaní, bystrí, majú na veci vlastný názor a celkovo do všetkého kecajú. Čo sa dá dobre využívať vo výcviku na shaping, ale aj v klasickom výcviku. Vo výcviku sa zložito začína, ale keď sa už podarí psovi vysvetliť čo sa od neho chce a čo dostane, tak neskutočne rýchlo chápe, má výdrž, ochotne na všetkom spolupracuje. Nehrnie sa do vecí s horúcou hlavou, ale všetko najprv dobre premyslí. Nemá problém s prácou v kľude ani s prácou na rýchlosť. Ja s ňou cvičím agility a neskutočne rýchlo napredujeme. Navyše má skvelý čuch. Takže som presvedčená o tom, že by sa ňou dalo robiť čokoľvek od záchranárčiny, akékoľvek čuchové práce. Moja fenka by dokázala robiť aj canisterapiu, ale toto už podľa mňa záleží od jedinca.
  7. Lovecký pud Moja fenka ide hlavne po pernatej zvery. Nikdy neušla za srnou, ani za zajacom. Respektíve bežala by, ale dá sa veľmi jednoducho odvolať aj bez výcviku. Na druhej strane od vtákov je to problém. Pochybujem, že by sa dala naučiť fungovať so sliepkami alebo kačkami na dvore. Už v dvoch mesiacoch sa jej podarilo nejak dostať za plot a doniesť nám susedovu sliepku - síce živú ale so zlomenou nohou. Na bežný život to však nevadí, divoké vtáky ľahko uletia, alebo ju odvoláte. Treba dávať pozor len tam kde niekto vtáky chová. Doma je schopná fungovať s mačkami bez problémov.
  8. Kone Je to fakt dokonalý pes ku koňom. Chodí so mnou von všade už od mala a nikdy som nemala problém. Neotravuje ani kone ani iné psy, nikam nezdrhá. Proste dokonalá.




Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Uto 31.05.2022 6:19

Ahoj, zaujímavé čítanie. Fotka by ma zaujímala, ak by si dala a zaujal ma bod 4. Ako si to myslela s tým neskazeným paracovno-loveckým psom? akože stále vidno vlohy alebo ako?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Marianne » Uto 31.05.2022 7:45

Rozhodne má silné vlohy na to na čo ten pes bol pôvodne určený - dohľadávku a aport špeciálne kačíc z vody. Navyše tým, že to nikdy nebolo populárne plemeno má aj vzhľad stále rovnaký - pôvodný vysoký elegantný atletický pes.

Akurát mnoho psov - samcov už by som na športy typu agility nepoužívala, lebo sú príliš už veľký a ťažký. Ona má 35kg a výšku v kohútiku 63 cm pričom jej na výstave vyčítaju že je menšia(aj ked je to tesne pod "idealnou vyskou" a prakticky žiadna výška nie je vylučujúcou vadou) a to už mi pripadá tak na hranici toho, čo je vhodné do agi. Ale je jej brat je naopak z tých väčších psov a ťahá mu na 50kg.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Uto 31.05.2022 8:25

Tak hej, u klasického labradora to pokazila popularita, každý má predstavu ťuťu-muťu psíka, čo v konečnom dôsledku nemusí byť až taká pravda, ale proste je to tak.
50 kg je celkom dosť. Ale 35kg baba bude ešte mrštná :smile: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Domca » Uto 31.05.2022 8:27

Ja by som tiež rada fotočku :hi:
V okolí máme jednu sučku curlyho a veľmi zaujímavé zvieratko to je
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 31.05.2022 8:44

Ja som.tusim este ziadneho nazivo nevidela... ta velkost ma prekvapuje. Ale chesapeake je tiez taky obrovsky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 31.05.2022 9:15

Ja som videla jedného, na obchodnej som voľakedy robila v jednej predajni tak 10-12rokov dozadu a majiteľka priestorov bývalá vedľa a mala takého, ta srsť mi pripomínala ostrihanu ovcu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Marianne » Uto 31.05.2022 12:59

20220508_091618.jpg

20210928_095616.jpg

20210910_172700.jpg


Som rada, že ste tu všetci takí aktívny stále. No tak pripájam pár fotiek. Druhá fotka od vrchu je jej brat Bravo :) Je to tak skvelé plemeno, že by som ho rada dostala do povedomia ľudí. Ak sa mi podarí urobiť v lete OVVR, tak by som ju rada uchovnila a ktovie možno budeme mať plný dom kučier :) Ale je to môj prvý papierový pes, takže ešte len začíname vystavovať a všetko sa pomaly učíme.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI