Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod matoa » Uto 24.02.2015 9:01

DOminika31 píše:Ahojte, planujem si kupit steniatko fr buldoceka a chcela som sa spytat na to chrochtanie.... tieto zvuky vydavaju stale? 24 hodin denne? Alebo len ked sa zadychaju??


Priateľka má jedného, a dá sa povedať, že stále. Ale ja som si na to zvykol a ani to nevnímam. Normálne som sa jej to musel spýtať :D
Ale keďže každý pes je iný...
Prílohy
received_10202620730198618.jpeg
Spal by som :D
received_10202620730198618.jpeg (20.28 KiB) Zobrazené 11043 krát
matoa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod zafyra » Pia 10.04.2015 10:54

Ahojte,
týždeň mám doma francúzskeho buldočka.
Potrebujem poradiť, lebo na nete sa toho moc nepíše. Teraz má 7 týždnov.
Chcem mu kúpiť kefu na česanie na srsť, len neviem ktorá je pre toto plemeno vhodná?
zafyra
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 10.04.2015 11:21

zafyra, skús prečítať túto tému, určite tam nájdeš, čo potrebuješ: viewtopic.php?f=15&t=1116&start=360&hilit=kefy
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod luciiik » Pon 13.04.2015 19:33

Ja ani neviem ako a som v tom. :aaa: Zalubila som sa do buldockov, vyhovuju mi zo vsetkych stran a vyzera to tak, ze raz si takehoto partaka zaobstaram. Precitala som celu temu, len som nenasla nejake tipy na co si davat pozor pri vybere steniatka. Su na nieco povinne testovani? Je nieco na co davat pozor? Trosku som googlila aj chovky, zial nie velmi uspesne, musim skocit na vystavu otravovat chovatelov priamo. :smile: No a nakukla som aj na bazos a celkom ma soklo opat raz coho su mnozitelia schopni a kolko za to pytaju. :oo:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Silvuch » Uto 14.04.2015 8:23

teraz maju svoju éru, velky dopyt, preto su drahe.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 14.04.2015 9:50

Zvlastne, tu u nas ich az tak vela nevidim. V Nitre stale frcia viac yorkovia civavy a stafordi vo vsetkych moznych krizeniach a prevedeniach. :lol:
Ale ano, netypicke farby ako modra a cokoladova, bez pp 1000 € :jop: no nekup to. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

neposlušný francúzsky buldoček

Poslaťod gregor » Pon 25.05.2015 19:35

Ahojte :) som tu nová a taktiež som nováčik, čo sa týka chovu psíka. Pred troma týždňami som dostala vytúžene šteniatko francúzskeho buldočka. Prvé dva týždne boli super ale tento tretí sa začína prejavovať agresívne :( teda možno sa mi to len zdá vzhladom na to, že je to moj prvý psík a neviem ako sa také šteniatko správa. Má 10týždňov a párkrát denne dostane taký prepin. Asi 20-30 minútový a je moc zúrivý a všetko kúše a trhá. Beha ako splašeny a neviem ho žiadnym sposobom upokojiť :( skúšala som dohovárať, hovoriť fuj, ignorovat. skúšala som ho aj zavrieť do izby nech sa tam sám upokojí ale dosť potoM šteká a kedže bývam v byte a vačšinou je takýto zlý na večer nechcem ich moc obťažovať jeho štekaním. dnez som napríklad sedela na zemi a on v tomto svojom záchvate mi riadne rafol do ruky :( dosť nečakane kedže sme sa spolu nehrali a ano nebol v mojej blízkosti a bolo to dosť bolestné :( chcela by som vás poprosiť o rady ako ho v takomto stave aspoň troška upokojiť. ďakujem za každú radu!
gregor
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 25.05.2015 21:52

:lol: :lol:
normalne hrave stena,no hra sa,nic neobvykle,a to bude rada ze nema ako 10tyzdnovy 10 kg :lol: ked ta kusne do ruky len zapisti ze au,a prestan sa hybat, strc mu hracku ,nejaky uzlik do ktoreho moze kusat,ked bude kusat uzlik ho chval,ked kusne teba len zapisti au a hra sa konci,ale odmenuj sekundy,nie ze budes aukat 10sekund a pes bude sediet a kukat na teba,akonahle prestane kusat tvoje ruky ale hracku sekundu hned ho chval,hyb s hrackou tahaj ju po zemi a tak,ak rafne tvoju ruku,tak zase au a hracku vezmi,ked sa upokoji na sekundu hracku mu daj a takto dokola,jednoduche pravidla,ktore rychlo pochopi,ked kuse ruky hra sa konci a postupne potom zo sekundy na dve a tak,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Francúzsky buldoček

Poslaťod nogap » Pon 19.10.2015 11:48

Ahojte.Viete poradit ktore krmivo by lepsie padlo Fr buldockovi, 16 tyzdnov ma.Na zaciatok som skusal RC,samozrejme katastrofa,teraz ma Acanu ,ku zaciatku mal hovienka celkom v pohode a po par tyzdnoch uz to nie je ziadna slaava a k tomu tie prdy :) Tak chcem vyskusat nieco ine,samozrejme co najkvalitnejsie,,pokukavam po Orijen alebo First Mate.Kvalita asi porovnatelna ale zlozenim uplne odlisne. Ak mate niekto skusenosti ktore by mu Buldockovi asi lepsie sadlo.Dakujem.
nogap
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krmivo pre Fr Buldocka

Poslaťod Soni a Ivka » Pon 19.10.2015 22:16

Keď ste ochotný investovať do granul tak Timberwolf , Orien , Artemis , Annameat... patria k tým najkvalitnejším granulám :)
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Krmivo pre Fr Buldocka

Poslaťod nogap » Uto 20.10.2015 5:53

Ano,som ochotny inevstovat,to problem nie je,len nechcem stale na slepo triafat co mu sadne kedze fr buldockovia maju citlivejsi zaludok :) Cakal som ze Acana mu sadne,preto sa bojim ze by Orijen ktory ma tiez vysoky podiel masa mu tiez nesadol.Ci ma niekto skusenost s Buldockom a nejakou premiovou znackou :)
nogap
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krmivo pre Fr Buldocka

Poslaťod Soni a Ivka » Str 21.10.2015 14:37

https://www.facebook.com/groups/granuleSK/?fref=ts pridajte sa do tejto skupiny na fb :smile: sú tam ľudia ktorý študujú granule a poradia Vám čo bude najlepšie ... Výhoda je že to niesu nejaký predajcovia ktorý radia len ich značku aby mali zisk ale poradia Vám viac značiek aj ktorú receptúru (osobná skúsenosť) :jop:
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

francúzsky buldoček, pôrod bez cisárskeho rezu

Poslaťod siberian_bulldog » Pia 27.11.2015 10:55

Chcem sa týmto obrátiť priamo na chovateľov tohto plemena. Ako je to s cisárskym rezom pri francúzskom buldočkovi? Základné informácie mám, ale na nete sa opakuje stále tá istá formulka: "šteniatka sa často rodia cisárskym rezom". Ja by som však chcel postrehy priamo od vás chovateľov. Je pravdepodobnejšie, že to bude cisarákom alebo na prírodno? Na čo si dávať pozor keď je buldočica tehotná? Ako trebárs dopomôcť k prírodnému pôrodu.
siberian_bulldog
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: francúzsky buldoček, pôrod bez cisárskeho rezu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 27.11.2015 12:22

Dopomôcť k prírodnému pôrodu môžeš tým, že vôbec nezačneš chovať. Ono to celé telo - obzvlášť hlava a zadná časť, sú šľachtením už upravené tak, že šteňa veľmi málokedy prejde pôvodnými cestami. Preto ten cisársky rez...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: francúzsky buldoček, pôrod bez cisárskeho rezu

Poslaťod siberian_bulldog » Pia 27.11.2015 14:37

Ok to beriem. Práve o to mi ide. Som dosť morálny človek a nebudem robiť niečo čím by som fenke ubližoval. Ako je to potom s tým cisárskym rezom a ako je možné, že existuje toľko chovných staníc špecializujúcich sa na buldočky? Chcel by som si zaobstarať fenku a možno aj chov.
siberian_bulldog
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI