Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 08.09.2015 8:36

Iwka Fergie ma take pazure. Dlhe az tak, ze vyzeraju ako prerastene, ale jej sa to viac skratit neda, ak nechcem ist do ziveho.
Z mojich skusenosti totiz ak pes reaguje na strihanie pazurika, tak vie preco reaguje (lebo sa striha uz do ziveho). Naucila som sa to pri mojich 3 a odvtedy som konecne ani raz nezastrihla do ziveho..
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 08.09.2015 8:41

Westie Meeting dopadol nadmieru dobre. Klubovy vycvikar nam vsetkym vynadal, preco nerobime s nasimi westikmi nejake polovne skusky, preco neukazeme ako vedia robit :ha: Dokonca jedna sucka westika dostala od klubu SKCHTaF pohar za to ako pracovala a pre motivaciu majitelov :)) som hrda na tie nase psiska :hi:

No a to by nebola Fergie, keby nevynuchala piskoty
FB_IMG_1441697385958.jpg


Aron so sestrou na vystave
FB_IMG_1441698466681.jpg

Aj Aron aj Fergie skusili oplotok s diviakom. Fergie sa tvarila pri diviakovi, ze tam ani nie je :lol: co sa ho bala. Ale neverila by som, ze Aron bude taky ostry. 2-krat sa snazil vyhnut diviakovi a 2-krat sa tam buchol o konar stromu zozadu. Som myslela, ze sa zlakne kvoli bolesti, ale jeho to este viac nastvalo. Skoda len, ze tam vsetky westiky bojovali z bodliakmi, lebo to im odvadzalo pozornost od diviaka
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renetke1 » Str 04.11.2015 14:36

Obrázok

Moja LIlinka . 9 rocny westik. Pred dvoma tydnami sa jej objavila na mliecnej zlaze hrcka takze pravdepodobne ju caka operacia. Sme v strese!

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 04.02.2016 16:54

Fergie
FB_IMG_1454266212926.jpg
FB_IMG_1454266218755.jpg

Aron
FB_IMG_1454265590336.jpg
FB_IMG_1454265585502.jpg


(c) foto a uprava Monika Marchańska, chovatelska stanica westikov Devil in Disguise (PL)
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Jadama » Pon 16.05.2016 10:39

ahojte..chcem sa spytat, ci by ste westika odporucili do rodiny s malymi detmi (vek 2,4,6 rokov)..najprv sme chceli velke plemeno, no po rozhovoroch so psickarmi, nam bude asi stacit aj male plemeno, ktore by sme mohli s nami bravat takmer vsade..
Jadama
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pon 16.05.2016 14:41

Ahoj. Môj osobný názor na plemeno westíka ako také je, že skôr k starším deťom. Predsa len detičky v takom veku nedokážu ešte tak odhadnúť svoju silu a môžu šteniatku nechtiac ublížiť. Ale láskavým a citlivým prístupom sa dá určite detičky naučiť ako zaobchádzať so šteniatkom. Ak sa rozhodnete predsa pre westíka, tak prajem pekné spolužitie, sú to úžasné stvorenia. A ešte by som chcela dodať, že v rodine máme tiež detičky (12,10 a 6) a náš westík ich má veľmi rád. Cudzie deti ale nejak nemusí.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Jadama » Str 18.05.2016 6:50

Dakujem za info..
Jadama
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 15.09.2016 19:23

Pripravujeme tretiu VIANOČNÚ AUKCIU na POMOC WESTÍKOM V NÚDZI, ktorej výťažok bude venovaný na pomoc a záchranu westíkov a ich krížencov.

Aukcia bude prebiehať od 03.10. do 13.11.2016, aby sa stihli vydražené veci do Vianoc poslať.

Ak máte alebo vyrábate vecičky s motívom WESTÍKA a chceli by ste nimi prispieť do našej aukcie, neváhajte nás kontaktovať.

Prvým darcom vecičiek s motívom westíka je Lucie Tylová, zakladateľkaWestieinfo a chovateľka westíkov Llybac.

Niektoré veci z minulej aukcie opätovne ponúkneme a ďakujeme za ne Ivana Rybáriková Ševčíková, Martina Tothová, Martina Kysucka Zamecnikova a Ingrida Martinkova.

FB skupina: https://www.facebook.com/groups/1529792867279216/

WWW stránka: zatiaľ www.mojwestik-sk.webnode.sk/o-nas/

ĎAKUJEME!
vianočná aukcia.jpg
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 19.10.2016 13:34

milujeeeeem ich :love:
DSC_7290.jpg

zľava: Kloe (2 roky), Kerinka (11 rokov), Aron (3 roky), Fergie (8 rokov) a Caesar (12 rokov)
foto (c) Tomino Čontofalský, Zmysel života n.o.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod yenay » Uto 22.11.2016 2:28

Ahojte

som tu nová a priznám sa, že so psíkmi nemám žiadne skúsenosti. Moja dcéra - 10 ročná už rok strúha dobrotu aby (dokonca aj upratuje) aby mohla mať psíka. Ja proti psíkovi v podstate nič nemám, ale nerada by som prišla o sedačku alebo nábytok. Ako tak sme sa dohodli na pravidlách, takže chcela by som vybrať psíka. Dcérka sa zbláznila do westíkov, ja ešte rozmýšľam nad yorkshirom. Oba sú vlasaté plemená, tým som odstránila podmienku, aby neboli všade chlpy. Rada by som sa ale opýtala, ako riešite so psom obchody - nie preto že som nákupná maniačka :ach: ale preto, že by som psíka rada nosila so sebou všade, kam sa dá. Aj do práce, keďže si to môžem dovoliť. Sú westíci ubrechaní? toto by mohol byť problém, keďže sa okolo budú pohybovať vždy cudzí ľudia, alebo si na to psík zvykne, resp. je možné psíka vycvičiť aby nebrechal zakaždým, keď niekto prejde okolo dverí? Ešte jedna otázka. Doma máme trpasličieho králika, westíci sú teriéri, ak by boli spolu od šteňaťa westíka, dokázal by si na zajaca zvyknúť, alebo je predpoklad, že ho bude naháňať vždy keď bude mať zajac výbeh?

Ďakujem veľmi pekne za všetky komenty...knižky sú fajn, ale skúsenosti nadovšetko.

yennay
yenay
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 22.11.2016 11:47

Ahoj yenay,
westik ma vahu 7-10 kg, jorksir do 3,1 kg (tak uvadza standard plemena). S westikom sa da ist vsade, kam mozu psy. Su to super psy do voza i do koca. Ale tu to vie velmi opvlyvnit clovek: vyberom chovatelskej stanice, vyberom steniatka a potom samotnym pristupom ku steniatku, vychovou.... neadekvatnou vychovou sa da vela pokazit a na terierovi je lepsie radsej nic nepokazit, lebo sa s tym vysporiadaju po svojom.
A to sa tyka aj nicenia nabytku. Steniatko moze znicit nabytok, treba ho usmernovat, viest k tomu co sa moze a co nemoze. Fergie (8.5 roka) nam znicila zaluzie, trhala kose a pozierala odpadky. Doniesli sme si ju ked mala pol roka. Caesar (13 rokov) znicil len svoj pruteny pelech. A Aron (3 roky) iba rozniesol po celej izbe pierka. Ziadne vacsie skody sa nekonali. Treba sa pytat preco pes nici nabytok, idu steniatku zubky (kupim nejake masrkty na okusovanie), ma dostatok aktivit,...

Westik ma hrubu drotovitu srst, ktora sa upravuje trimovanim. Jorksir ma jemne hodvabnu rovnu srst, ktora si vyzaduje starostlivost asi taku ako o vlas :) Ale obe plemena splnaju podmienku, ze nebudu vsade chlpy po byte.

Westik aj jorksir patria do FCI skupiny teriery, su to lovci malej zvery, ale dnes to v nich uz malokto podporuje. Da sa v spolocnej domacnosti s nimi chovat kraliky, fretky, morcata ci ine hlodavce, a aj macky znesu. Vsetko to ale zalezi od majitela (niektori preto u svojich psov nepodporuju lovecky pud, nedovoluju nahanat macky, vtaciky, lovit mysi atd). Vzdy vsak treba byt v pritomnosti, ked ma kralik volny vybeh.
Mala som 2 westikov, ked som chovala skrecky, morcata, potkana, pieskomily. Aj s mackami sa znesu. Zoznamovala som ich tak, ze som mala maciatka na rukach a co je moje, tomu nesmu ublizit.

Vedia byt ustekani a v stekani vedia byt aj pekne vytrvali. Vedia si stekotom vynucovat pozornost. Moj najmladsi Aron (3 roky) je hrozne ukecany, ked sa venujem daslim 2 mojim westikom, ked sa hrame, ked sa mojkame. Ale v byte (dome) o nich ani neviem. Ked sa obcas nieco deje za dverami, tak steknu, ale staci ich povelom utisit. Stekanie ku psom predsa len patri, je to ich rec, a treba rozlisovat, preco pes steka.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 22.11.2016 12:08

yenay píše: ale preto, že by som psíka rada nosila so sebou všade, kam sa dá.

Prosiiiim, vodila, nie nosilaaaa :aaa: Lebo ak nosila, tak plysaka prosiiiim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 22.11.2016 12:16

Westik je highlander, lezec, turista :lol:
FB_IMG_1479809825574.jpg
FB_IMG_1479809390271.jpg


Westiky a morcata
FB_IMG_1479809520313.jpg
FB_IMG_1479809407786.jpg
FB_IMG_1479809560469.jpg

Foto (c) Matka Michalkova a Tomino Contofalsky, Zmysel zivota n.o.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 22.11.2016 12:22

Westik a fretky
FB_IMG_1479813679499.jpg

Foto (c) Maja Majaz Zamecnikova
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 23.11.2016 11:14

Jadama píše:ahojte..chcem sa spytat, ci by ste westika odporucili do rodiny s malymi detmi (vek 2,4,6 rokov)..najprv sme chceli velke plemeno, no po rozhovoroch so psickarmi, nam bude asi stacit aj male plemeno, ktore by sme mohli s nami bravat takmer vsade..

Ahoj Jadama, westik je skvely pes do rodiny s detmi. Ale tak ako pri kazdom psovi, tak aj tu je potrebne tento vztah pes-dieta usmernovat a pestovat. Pes nie je stroj, ktory ma vsetky neduhy dietata znasat, potrebuje svoj priestor a cas. Su psy, ktore so sebou nechaju dietatom robit cokolvek a su psy, ktore potrebuju cas na zzitie sa s dietatom.
Mam 3 westikov. Fergie miluje deti, Aron a Caesar si od deti drzia odstup (hlavne tych mensich). Aron zavrci, ked sa mu nieco nepaci, a nemal by problem sa aj ohnat zubami, keby toho bolo nanho uz moc, ale usmernujem jeho aj dieta v hladkani, v kontaktovani. Caesar uteka pred detmi, on zavrci az ked uz ma toho fakt dost, ale zubami sa neozenie, ho musim ja chranit pred detmi, lebo deti to jeho utekanie povazuju za super nahanacku. Fergie nezavrci, neozenie sa, ona by v tichosti trpela deti a ich vymysly (ale raz sa stalo, ze ked som nebola ja doma, tak s detmi byt nechcela, vsetky psy aj s mackou sa niekam zasili kym bola navsteva u nas).
Ked budeme mat raz vlastne deti, westik bude urcite tym skvelym spolocnikom :) vsak to taki komedianti su, vzdy pripraveni do akcie :D

Pocas stretnutia westikov Westie Meeting mali na Lunterovom ranci detsky tabor, a tak sme to vyuzili a spravili sme junior handling, kde sme detom dali maskrty a kto najlepsie vedel motivovat psika, ten vyhral (a ze ich bolo viac a vsetkych sme aj odmenili)
Tu je moja Fergie s cudzim dievcatkom
FB_IMG_1479896636769.jpg


A tu westiky-canisterapeuti, s ktorymi chodia do skolok, skol, taborov a stretavaju sa s detmi rozneho veku. Ide len o to aku doveru a oporu ma vo vas pes a na tej sa da pracovat ale ju aj znicit....
V materskej skolke
FB_IMG_1479896320457.jpg

V skole
FB_IMG_1479896330397.jpg

Na taboroch
FB_IMG_1479896291770.jpg

Foto (c) Matka Michalkova a Tomino Contofalsky, Zmysel zivota n.o.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI