Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Štv 04.02.2021 19:27

je tu nejaky od tervuerenov? Ake su? Kludné v porovnani s malinami?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod straka17 » Štv 04.02.2021 19:39

Bývalá spolužiačka má, sučka je celkom plašan, rozhodí ju čokolvek. Z toho čo sme sa rozprávali že je to u nich bežné
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Slausa » Štv 04.02.2021 19:53

Dost casto som pri nich robila na vystave a vacsinou sa bud celkom dost bali alebi sli rozhodcu ulizat k smrti :nwm:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Štv 04.02.2021 19:59

ano? ani jedno ani druhe mi nejak nevadi. Hlavne aby to nebolo prepnute ako malina. :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 04.02.2021 21:04

po tvych psech te malina nemuze rozhazet :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Štv 04.02.2021 21:09

:haha: prave si chcem oddychnut.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 04.02.2021 21:14

tervici se obcas vystepi z malin. ja bych hledala tam :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wewerica » Pia 05.02.2021 12:41

Ja co som pracovala a poznala par jedincov, tak urcite nie su ako maliny. Vobec. Su kludnejsi, vyrovnanejsi a podla mna nemaju az taky zapal na pracu, a feny su akcnejsie ako psy. Su inak dost citlivy, tak na nich sa moc tlacit nemoze. Ale zalezi asi asi aj z akeho spojenia rodicov si zoberies. Toto co opisujem boli spojenia vystavny+mierne pracovny
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Sob 06.02.2021 10:21

Tervík ako exterierák? Aj exteriérová malina je iná než pracovná, veľmi záleží od spojenia, nedá sa to zhrnúť, že akí sú, lebo sa nájdu veľmi príjemné psy aj veľmi ťažké povahy.

Tervík pracovný je chlpatá malina.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Sob 15.05.2021 20:28

:offtopic: Mňa by zaujímalo ako je to u nich s hmotnosťou, keďže tam štandard uvádza tuším len kohútikovú výšku. Zdá sa mi to ako pomerne štíhly pes? Je to oproti NO rozdiel?
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Sob 15.05.2021 20:59

No kludne rozdiel 20 kg... :ha: Mavaju tak 25-30 kg. +-
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 17.05.2021 5:22

Koľkokrát si hovorím, nie je možné, tento pidi psík nemá určite 30 kg alebo naopak, mohutné psisko a tiež 30 kg. U psov by sa mal uvádzať aj objem. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Pon 17.05.2021 10:09

Lindchen píše:Koľkokrát si hovorím, nie je možné, tento pidi psík nemá určite 30 kg alebo naopak, mohutné psisko a tiež 30 kg. U psov by sa mal uvádzať aj objem. :heh:


Si robíš srandu :lol: ale naozaj. Ja 50 kilová osoba aj s topánkou by som za 45 kilovým ovčiakom lietala ako čínska vlajka :D ono keď sa niečo vysomári, z vlastnej skúsenosti viem, že aj 35 je veľa. Raz mi tak skolabovala Blondska na tréningu. :aaa: išla-išla, nič-nič a zrazu sa jej z ničoho nič 2 kroky divne zavlnil zadok a zložilo ju na zem. A teraz rozmýšľam, že nooo fajn, domov 5km. :pac: a teraz čo. 20 kilovú švábku, prehodím aj cez koňa, ale hento moje teliatko v mŕtvej váhe som rada ak vôbec zdvihnem.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Str 19.05.2021 7:54

a ktoreho z tych 4 si si vytipovala? Mne sa moj zalohovy nenarodil, tak aj dobre, ze som vybrala toho australaka.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Str 19.05.2021 10:46

:ua: Ja túto situáciu prežívam veľmi negatívne. O to horšie, že cítim ako ma tlačí kameň v topánke, pretože na psa pri robote som si zvykla :aaa: a asi si budem musieť odvyknúť. :censored: Zháňať psa v korone by som nikomu nepriala. Momentálne to ani nie je o tom, čo by som chcela ale o tom, čo je dostupné. Často sa stretávam s neserióznym prístupom zo strany chovateľov. A po pravde ma to prestáva baviť. Psa s PP si kupujem preto, že by som sa mu rada venovala a chcela by som aby miesto odkiaľ pochádza bolo aj mne nejakým spôsobom blízke. (Pre mňa ako majiteľa je úplne najsam super, pokiaľ je chovateľ ochotný udržiavať nejaké sociálne vzťahy. :joint: ideálne pokiaľ má podobný rozptyl aktivít ako ja :jop: pretože potom sa z tých šteniec tešíme dvaja a človeku morálna podpora, alebo milé stretnutie niekde na akcií hneď pridá na chuti.) No a proste toto sa mi nedarí.

Výber plemena išiel preto do úzadia. Ja si osobne myslím, že sa dokážem zžiť takmer s akýmkoľvek typom pracovného psa. Čo vyslovene nechcem sú dlhosrsté plemená - to je u mňa prevádzkovo nezvládateľné, keďže mám psy dnu a pracujú von. Čo sa australákov konkrétne týka. To je pes, ktorý mi nesedí psychikou. Pre mňa to má veľmi zvláštne myšlienkové pochody. U nich sú niektoré línie práve že úplne pohodové psy, a niektoré čisté psycho. Ale s tým sa u austrálskych plemien vraj ľudia potýkajú bežne (vraj sú pomerne teritoriálne, samostatné a náročné na primárnu socializáciu :nwm:)U týchto austrálskych plemien som si vôbec nie istá, do čoho sa dostanem. Koniari mi ponúkali catahoulu, že sú s ňou pracovne spokojný, aj keď ľahká robota to nie je. (otázka, s ktorým honákom je :joint: )O ACD mi bolo doslovne zdelené že je to pes "pošuk" a buď sa s tým človek zžije, alebo aj nie. Keplia vraj vôbec nie. V rátane NO a BO sú to všetko pätári. :lol: tu aspoň presne viem do čoho idem. S tou borderkou, to moc reálne nevidím. Takže neviem catahoula :haha: ? Asi počkám na obdobie po korone. :angel: Alebo sa nechám unášať prúdom a uvidím kam ma zaveje - vezmem čo bude.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI