Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Modrakona » Uto 24.03.2020 21:20

Ahoj, skutočne veľmi ma zaujíma aký veľký máte výbeh pre chrta! Či už doma záhradu alebo verejné venčovisko. Totiž milujem chrtov už od pradávna, chcem si, po preštudovaný všemožného, jedného adoptovať. Záhrady máme dve, ale nie sú dostatočne veľké a sú tam stromy a zelenina a podobné veci.. samozrejme vhodné venčovisko u nás ani v okolí nie je a keď je, tak je žalostne malé. Kde inde, ako inak vybehať chrta?!?! Je u nás prístupné školské ihisko oplotené ale ako trvalé riešenie, obávam sa, to nebude. Potom ma napadá futbalové ihrisko, komplet oplotené a zabezpečené, v susednej obci. Tam by som sa musela dohodnúť s majiteľmi a kľudne aj za malý poplatok. Mám dve deti - 4 a 7 a s mužom bývame v byte malom trojizbovom. Poradte mi, prosím vás, ako sa to da poriešiť? Všetky iné plemená som vylučovacou metódou zrušila, ale ten chrt mi do mestského života, k nášmu domácemu životu, ideálne zapadá, až na to vylietanie.. chcem pre psa to naj, dlhé roky čakám na psa, na “ideálne” podmienky, chcem sa pripraviť. Ďakujem vám neskutočne❤️
Sovienka ty tušim si z Ke, ako je to tam?
Modrakona
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Madnesska » Pia 03.04.2020 22:19

Ahoj Modrakona, my sme tiež po dlhom zvažovaní rozhodli že pôjdeme do chrta :) taktiež bývame v 3 izbovom byte. V meste mame niekoľko vencovisk myslela som že budú stačiť ale teraz si má zneistila s tým futbalovom ihriskom :lol: budem rada za každú info. Aj vy plánujete adopciu cez chrti v nouzi?
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod vavrena » Sob 04.04.2020 8:10

Offtopic: a ty si nechcela stredného psa? Grey má tak 70 cm v kohútiku... Plus úplne iná povaha než bežný pes, hlavne tie bývalé dostiháky...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Madnesska » Sob 04.04.2020 8:26

Vavrena, to boli podmienky môjho priateľa ja si trúfam :joint: viac som rozpísala v tom mojom pôvodnom poste kde som žiadala o radu, rada sa nechám poučiť
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Ulf » Ned 05.04.2020 17:46

Už ste sa s nejakými adopťákmi stretli aj na živo? Vrelo to odporúčam :no: A myslím, že dohodnúť si nejaké stretko s ľuďmi čo ich majú nie je problém. Ńemusia mať vždy milú a vyrovananú povahu. Môže to byť aj tak, že budeš mať veľkého psa na vodítku s košíkom, čo bude štartovať po všetko možnom. Nechcem odrádzať, ti egreje si to zaslúžia, len treba sa pripraviť, že štart nemusí byť úplne ideálny. :no: Ale seriózny útulok na takého psa upozorní. Kukni na FB napríklad Clare greyhound sanctuary, tam majú pár "special dogs", a píšu čo to obnáša.
Keď som ja nad týmto uvažovala, tiež my napadlo ako výbeh futbalové ihrisko, ak sa vieš dohodnúť, tak si myslím, že to je dobrá varianta.
Prajem veľa šťastia :ahoj:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Modrakona » Štv 09.04.2020 21:41

Ano cez chrti v nouzi, ale najskor za rok. V auguste koncim s pracou a budem si hladat kvoli psovi novu, taku aby som bola viac casovo flexibilna. Ale bude to na ukor platu. Chrt nie je na isto, uvidime. Odradza ma to voditkovanie. Plus mam dve zive deti, tak stale cakam kym sa skludnia, mozno si pockam az do ich puberty, och jaj, ja to snad nevydrzim! Niekedy mam pocit, ze mat psa (narocny konicek) pracu, rodinu a deti a hlavne byvat v byte snad ani nejde dokopy..
Na to ihrisko sa veru uz teraz popytam a dam vediet! Ked nebude starosta psickar tak konec.. ale mozno sa da prehovorit.
Dat si rande s nejakym adoptakom je dobry napad! Dik ulf:)
Modrakona
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Pia 05.03.2021 13:51

Badam ze som sa tu uz dlhsie neukazala. S chrtiskami byvame v byte, chodime na verejne vencovisko. 5-10 min a uz su udychani, uz sa trepu domov. Kedze nadalej spolupracujeme s organizaciou, robime na vychode home checky (na Zapade to ma pod palcom ina slecna), a ak ste teda z Kosic, Presova atd, mate moznost sa prist so psami zoznamit, povencit si ich, pointeragovat s nimi. Samozrejme v sucasnosti je tato cinnost pozastavena - kym nebude mat aspon jedna zo zucastnenich stran kompletne ockovanie, pripadne kym neskonci lockdown.

Uz sme takto boli v 2 rodinach s dost malymi detmi, v oboch uspesne, dokonca aj dvojnasobne adopcie. Obaja nasi chrti decka zboznuju, trpezlivost na detske hry a hluk maju ale skor fenky.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI