Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Sob 31.01.2015 22:19

ivuso ahoj nevlastním síce RTW ale taktiež som veľkým obdivovateľom....ale v niečom ti poradiť môžem napíšeš, že nechceš psa s PP a hneď zároveň napíšeš, že chceš zdravé šteňa to sa podľa mňa trochu vylučuje...nevravím, že nie sú zdravé bez PP psy a taktiež, že všetky s PP sú 100% zdravé....to ti nikdy nikto nevie zaručiť pretože sú to živé tvory ale ak si poctivo a trpezlivo vyberieš rodičov, ktorí budú vyšetrený nie len na kĺby ale aj iné choroby, ktoré sa v chove vyskytujú... tiež si vieš pozrieť rodokmene psov a potvrdiť si, že nie sú z príbuzenskej plemenitby tiež vieš či sa s rodičmi niečo robí či športujú majú skúšky, môžeš ich stretnúť na akciách a výstavách, pokecať s majiteľmi a chovateľmi vidieť ako sa tie psy správajú a tak... druhá vec ak si vezmeš šteniatko od seriózneho chovateľa vieš že sa šteniatkam venuje, kŕmi ich kvalitnou stravou, sú veterinárne ošetrené a je oveľa väčšia pravdepodobnosť že dostaneš vyrovnaného sebavedomého psa nie vytraseného rojka alebo agresora pri tak veľkom a silnom plemene by som si 10x rozmyslela odkiaľ si vezmem šteňa :no: alebo druhá vec je útulok kde si môžeš psa už otestovať a vybrať si podľa toho čo ti vyhovuje :smile:

čo sa týka štekania tak je to podľa mňa individuálne u každého plemena sa nájdu uštekanci ale aj tichučké jedince...podľa mňa je to takto: ako si naučíš tak máš :smile: môj pes šteká rád a tiež dobe stráži ale nešteká veľa len výnimočne lebo nesmie keďže býva dnu v dome (a bývali sme aj v byte)...ale čítala som o RTW, že veľmi neštekajú uvedomujú si svoju silu a vzbudzujú rešpekt (ale to ti musia povedať majitelia) moja skúsenosť je, že čo sa týka strážnych a firemných psov čo som mala možnosť stretnúť sa mi zdá, že neštekali toľko ako napr. NO

no a strava určite čo najkvalitnejšia pretože je to mohutný pes a potrebuje mať dobre vyvinutú kostru, ja preferujem tak cca prvý rok kvalitné granule a potom BARF ale tak to je na každom individuálne...tiež ľudia zvyknú pridávať výživové doplnky na kĺby a tak sú tu témy o kŕmení aj výživových doplnkoch tak by som ti odporučila si o preštudovať :no: toľko odomňa :ahoj:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Ned 01.02.2015 0:02

v pohode :no:
ale má aj šteniatko PP?? pretože ide o to, že len uchovnený pes môže mať PP šteniatka...pre uchovnenie musí splniť podmienky chovnosti o tom sa môžeš dočítať na stránkach klubu :no: taktiež musíš dobre vybrať chovateľskú stanicu pretože nie každý kto má šteniatka s PP je dobrý chovateľ :ua: ja by som určite nikdy nedala peniaze za šteňa po nevyrovnaných alebo nevyšetrených rodičoch, ak sú rodičia s PP ale šteňa nie, rodičia s veľkou pravdepodobnosťou nie sú vyšetrený takže nevieš ako sú na tom...opakujem vždy je to živý tvor nie výrobok takže 100%né zdravie ti nezaručí ani najlepší chovateľ na svete ale vyšetreniami znižuješ riziko :smile:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bebis » Ned 01.02.2015 0:24

často je "rodičia s PP" v inzeráte len klamlivý marketingový ťah množiteľov. Oni viacej zarobia a ty budeš spokojný, že máš šteňa, ktoré by malo byť "v poriadku" :no: nekupuj fejk, investuj do skutočného predstaviteľa plemena, ktoré sa ti tak páči, ako výzorom, tak aj povahou :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 01.02.2015 8:18

a na kvalitu sa oplati cakat,to e nemaju teraz steniatka neznamena,ze nebudu o polroka,len sa hlavne neunahli,a mnoho chovatelov radsej sa venuje psom a svojmu zivotu akoby mali aktualizovat stranku,tak ak sa ti nejaka chs pozdava.napis im
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Ivanka.P » Ned 01.02.2015 22:08

Výstavný postoj :lol: alias číham na mačky :pac: plus behy v snehu so Shelly :heh:
Prílohy
IMG_0297.JPG
súťažím s čivavou.
IMG_0298.JPG
číham na mačky
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bendoška » Pia 06.02.2015 0:05

ivuso,
toto je moja skúsenosť: keď sme zháňali rotvajlera, tiež som bola mierne ovplyvnená týmto fórom, kde mnoho pisateľov hlásalo, že aký je PP dôležitý, ak chceš mať zdravého psíka s dobrými vlastnosťami, ale už aj z odpovedí pre teba môžeš usúdiť, že istotu 100% zdravého šteňaťa nebudeš mať nikdy. Na začiatku tohto rotvajlerovského fóra by sa sa mohol dočítať ako si jedna slečna tiež počkala na šteniatko s PP a nakoniec museli dať strašné prachy za operáciu kĺbov tohto šteniatka. Aj o iných prípadoch by si sa tu dočítal, že šteniatko s PP malo nejakú chybičku krásy alebo zdravia.
Ak si v balíku, tak si kúp nejaké krásne 700-eurové (a možno aj viac, ja nemám prehľad) šteniatko s PP. Ale ak nie, popozeraj inzeráty na nete, choď to obzrieť naživo, kúp za 100-200 eur malého rotvíka a modli sa, aby bolo zdravé. My sme zvolili druhú možnosť a sme spokojní. :no:
A k Tvojim ďalším otázkam: RTW naozaj nie je ubrechaný. Naša breše tak normálne - na koho treba.
Jedlo: my sme našu kŕmili prvý rok (alebo rok a pol) granulami (niečo ako Eminent sa to volalo, už si nepamätám), teraz jej varím haskas a hádžem jej do toho ovsené vločky, alebo ryžu, vajce a pod. Mne sa hnusí dávať psovi surové mäso. Ja mäso (ten haskas) dlho nevarím (od varu max.5min.), tak snáď je to OK. Ale ona má rada všetko - mäso, ovocie, zeleninu, kozacie bobky, proste všetko. :lol: Najmenej jej asi tie granule chutili - tie si aj nechávala dlhšie v miske, ostatné zje hneď. :smile: Treba skúšať a aj podľa :kak: sa dá zistiť, či to havkovi prospieva alebo nie.
ObrázokObrázok
Bendoška
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Brezno

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bebis » Pia 06.02.2015 0:40

keď som ja chvíľu sledovala chov rotvíkov, tak ceny sa pobyhovali od nejakých 400 do 600e, ešte aj v prepočte z českých korún :nwm:

pes je živý tvor a PP nie sú imunita voči chorobám. rodokmeň ťa má informovať o predkoch. radšej si priplatím za psa s PP a budem vedieť na čom som, o jeho predispozíciach, než kúpiť slepo "mačku vo vreci" a modliť sa, aby z neho vyrástol aspoň na pohľad zdravý pes.
navyše nejde len o jedno šteňa, ale aj o kopu ďalších psích životov.
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod lucik » Pia 06.02.2015 8:38

Bendoška píše:Na začiatku tohto rotvajlerovského fóra by sa sa mohol dočítať ako si jedna slečna tiež počkala na šteniatko s PP a nakoniec museli dať strašné prachy za operáciu kĺbov tohto šteniatka. Aj o iných prípadoch by si sa tu dočítal, že šteniatko s PP malo nejakú chybičku krásy alebo zdravia.

áno, ale keď si napísala A, napíš aj B - napríklad keď tá slečna išla psa dávať operovať, chovateľka jej nie len vrátila časť kúpnej ceny, ale požičala jej aj auto a celkovo jej pomáhala s tým psíkom.
Ak si riadne vyberieš chovateľa a chovateľskú stanicu, rodičov šteniatka, vždy vieš eliminovať choroby (minimálne tie dedičné) lepšie ako pri šteňati bez preukazu pôvodu, nehovoriac o povahe, prípadne pracovných vlohách. Pri krytí psov bez známeho pôvodu nepoznáš ani zdravie predkov, ani ich povahy a pracovné vlohy a hlavne, nevieš, či vôbec deklarovaný otec vrhu je naozaj otec vrhu a nevieš, či nie sú matka a otec príbuzní. A pri dvoch rodičoch s PP a šteňatách bez PP je takisto veľký risk, že rodičia neboli pustení do chovu pre nejaký problém - povaha alebo zdravie.
Samozrejme, že aj v registrovanom chove s PP sú zlí chovatelia, ktorí podvádzajú a samozrejme, že aj tým dobrým chovateľom sa stane, že im vo vrhu vyjde neštandardné šteňa, choré, ale práve v tom registrovanom chove s tým vedia niečo robiť - poctivému chovateľovi záleží na chove a odchovoch a ak sa niečo so psom z jeho odchovu deje, chce to vedieť, aby sa vedel podľa toho zariadiť (informovať majiteľov súrodencov, vyradiť z chovu rodičov ak je to niečo vážne a je predpoklad, že sa to dedí).
100% istotu nemáš nikde, len pri registrovanom chove dôkladným výberom vieš eliminovať veľa rizikových faktorov, ktoré pri neregistrovanom chove nemáš ani len šancu zistiť.
A v konečnom dôsledku, keď si kúpiš psa neznámeho pôvodu za pár EUR, na veterine môžeš potom nechať niekoľkokrát toľko za ochorenie, ktoré u PP psa môžeš vylúčiť, resp. eliminuješ riziko.
Naposledy upravil lucik dňa Pia 06.02.2015 14:10, celkovo upravené 1
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pia 06.02.2015 9:47

Lucik :jop: :aplause: :poklona: (jasně a srozumitelně napsáno a vysvětleno :yes: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 26.02.2015 19:17

V časopise PPČ 3/2015 je 34 strán len o RTW! :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Slawin » Štv 05.03.2015 20:44

mam trocha pocit, ze sa narazalo namna...nemam rada taketo debaty, ludom nevysvetlis a ja si svoju energiu minat nebudem.....ALE kedze som do toho bola vtiahnuta, vyjadrim sa...
A-ano, mam pa s PP a ma problemy s klbami..ALE priroda je priroda a ano, ani PP nie je 100% zaruka.... ale urcite je to omnoho vacsia pravdepodobnost ze bude zdravy, ako bezPP.... to, ze akurat ja som mala "smolu" nech nie je teraz odstraujuci priklad... tych je OMNOHO viac pri bezPP psoch..a ano, ako pisala lucik, ak sa rozhodnes pre bezPP psa a nahodou sa ti stane to co mne..je v tom velky rozdiel... ty NEDOSTANES svoje peniaze spat... ano, v zivote nejde len o peniaze, ale pri tisic eurovej operacii ti to teda naozaj pomoze (a to sa modli aby bola len jedna)... a koniec koncov, teraz s odsutpom casu vidim, ze pri existujucich moznych ochoreniach su chore klby "banalita"..... zijem bezny zivot bez toho, aby som si to uvedomovala.. co by sa asi nedalo, keby mal rakovinu, epilepsiu, chorobu srdca ci nieco podobne....
B- ak maju rodicia naozaj PP, preco stena nie? je to len bohapusta lenivost majitelov, ktori bez toho aby aj nieco vynalozili a mali riadnu chovatelsku tanicu chcu radsej len brat? alebo horsie, boli tie psy pre nieco vylucene z chovu? a teda to stena nebude asi tak celkom zdrave ci uz fyzicky alebo mentalne? zazil si niekedy nevyrovnaneho rtw? asi nie....

naozaj nemam energiu ani chut hadzat hrach o stenu, pretoze pokial budu takyto ludia a teda dopyt, bude aj ponuka a teda plne utulky, utracane psy a pohadzovani kade tade po uliciach.....nie je to len o "rasizme" voci bezPP psoch, ako si niekto mysli, ze su nieco menejcenne.. ak si TOTO nieco mysli, tak ON je menejcennny... je to cele proti chamtivcom ktory kazdorocne posielaju xy psov na smrt..a TOTO kym si ludia neuvedomia, bude to tu stale rovnake... budes sa vecer rozculovat ako davaju v TV novinach smutny obrazok na utrateneho, utyraneho ci inak zubozeneho psa..a pritom si svojou stipkou k tomuto celemu aj ty prispel..ano, je to kruto napisane a aj je to krute...ale skus to vysvetlit tym nechcenym, ktorych je cim dalej tym viac...
skoncila som a odchadzam z debaty, zite krasne, piste basne :ahoj:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 05.03.2015 21:46

ivuso píše:Argument: "náhodou ti zo šteňaťa vyrastie krásny pes, ktorého ti budú všetci chovatelia závidieť, ale bude ti to na nič lebo pes nepôjde na výstavu"..

sorry ale :heh: :heh:
ktory chovatel by uz len zavidel niekomu takeho psa? :heh: ono to nie je len o krase

ale teda ti prajem aby z tvojho psa vyrastol vyrovnany a sebavedomy pohodovy pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Anynka » Štv 05.03.2015 22:14

A to si sa kde prosim ta informoval? Kde podavaju taketo informacie?...
Anynka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod usagi » Sob 07.03.2015 9:25

[quote="ivuso"] áno, papiere sú určitou zárukou, ale o čom to vlastne je? Informoval som sa, či môže pes bez pp, získať pp. Nieje to možné. Argument: "náhodou ti zo šteňaťa vyrastie krásny pes, ktorého ti budú všetci chovatelia závidieť, ale bude ti to na nič lebo pes nepôjde na výstavu". Tak o čom potom vlastne to PP je? /quote]

Papiere nie su "urcitou zarukou" - papiere su vlastne rodny list psa,podla ktoreho je jasne,ze sa jedna o prislusnika konkretneho plemena.

A kto Ti argumentoval tou uzasnou vetou? :heh: predavajuci? :heh: Nie pes nemoze ziskat pp ked nepochadza z cistokrvneho,riadeneho chovu :no:

A o com to vlastne je? Nuz o tom aby prezilo plemeno,ktore mnohí "milovnici plemena" prznia "lacnými kópiami" :ach: fakt je nepochopitelne,ako stale hladaju vyhovorky preco pp nie a pritom keby niet riadeneho chovu nikdy by ziaden rtw neexistoval.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI