Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 14:49

kto chová toto plemeno alebo má nejaké skúsenosti napíšte niečo..pls...dobré i zlé :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Pia 17.08.2007 14:53

Kokrika som nechovala ale s viacerimi sa poznam. Podla mna su anglicky krajsi ako americky kvoli papulke, ktoru maju americky taku kratsiu :angel: . Kokri, ako vodne psy maju radi vodu, radi nuchaju a maju veeeeelmi radi pohyb , takze sa ku goldenovi hodia. Maju radi psie sporty
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 14:56

Meggy píše:Kokrika som nechovala ale s viacerimi sa poznam. Podla mna su anglicky krajsi ako americky kvoli papulke, ktoru maju americky taku kratsiu :angel: . Kokri, ako vodne psy maju radi vodu, radi nuchaju a maju veeeeelmi radi pohyb , takze sa ku goldenovi hodia. Maju radi psie sporty


ďakujem..no aj mne sa páčia viac anglický :no:
a ešte chcem vedieť že keď napr. uvidia nejakého zajaca na poli alebo tak tak keď sa za ním rozbehnú tak ho chytajú až kým ho nechytia a nestartia sa alebo len kúsok bežia a vrátia sa ?? nevieš náhodou:ua: moj golden ten naháňa ,ale vždy sa po chvílke vráti..
a s tou vodou je to super.. :lol: by sa aj v blate splu vyválali a tak...to je milučké :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Pia 17.08.2007 15:00

Kokri radi nahanaju ale daju sa dobre vycvicit, horsie je to s takym biglom, basetom, terierom, proste psom urcenych na nahananie koriste, ale retrieveri a kokre mali za ulohu len PRINASAT ulovenu zver, su to rodeni aporteri
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 15:02

Meggy píše:Kokri radi nahanaju ale daju sa dobre vycvicit, horsie je to s takym biglom, basetom, terierom, proste psom urcenych na nahananie koriste, ale retrieveri a kokre mali za ulohu len PRINASAT ulovenu zver, su to rodeni aporteri



dobre vedieť..no o bíglovi viem..kamoška ho už ani navolno nepúšťa..aj keď ja si myslím že by mala aspoň niekedy..
jaaaj dúfam,že sa mi to s tým kokrom podarí..strašne by som ho chcela ..moj goldeník by mal malého brata :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Pia 17.08.2007 15:05

A uz sito spominala o Bisqutovi pred rodicmi?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 15:37

no pred mamou som to spmínala..a ona že ju nemám trápiť a tak..teraz som s ňou 2 dni nebola..a dnes alebo zajtra je ten pravý čas :no:
a ak nedovolí ja to už nejak zariadim :smile: dúfam
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Anglický kokeršpaniel

Poslaťod vlciacik » Sob 18.08.2007 8:30

Anglický kokeršpaniel

Anglický kokeršpaniel je psie plemeno pochádzajúce zo Spojeného kráľovstva. V systematike FCI sa radí do 8. skupiny.

Vzhľad

Anglický kokeršpaniel dorastá do výšky 41 cm v kohútiku, čím sa radí medzi stredne veľké plemená. Je to robustný pes. Temeno a nos sú rovnakej dĺžky, ňufák je hranatý. Oči nesmú byť svetlo sfarbené, majú mať tmavohnedý alebo tmavoorieškový odtieň. Uši sú nasadené nízko, sú dlhé a porastené dlhou, hodvábnou srsťou. Chvost je nesený v jednej rovine s chrbtovou líniou.

Typická je pre toto plemeno hustá, hodvábna srsť vyžadujúca si zvýšenú starostlivosť. Môže byť zafarbená rôzne, jednofarebné jedince však okrem odznaku na hrudi nesmú mať na tele bielu farbu. Anglický kokeršpaniel sa vyskytuje najmä vo farbách: zlatá, čierna, hnedá, modrá a oranžová. Tieto farby sa vyskytujú aj vo variantoch bicolor, tricolor, beláň, beláň s pálením.

Je to krotke a oblubene plemeno aj prvotriedny sportovy pes ,ktory je schopny sliedit aj donasat.Srst si vyzaduje kazdoenne kefovanie a cesanie a zvlastnu pozornost je treba venovat tomu, aby sa medzi prstami a v usiach nehromadili necistoty.Niektory majitelia davaju korom pri jedle usi dozadu ,aby si ich nenamacali v zradle.

Povaha

Anglický kokeršpaniel je temperamentný pes. Je spoločenský, avšak nie na človeku závislý, skôr samostatný. Nezvykne sa dostávať do konfliktu s inými zvieratami či ľuďmi. Zle vychovaný jedinec môže prejavovať svoju dominantnosť voči ľuďom. Je učenlivý a inteligentný, nikdy nebude slepo počúvať príkazy, býva tvrdohlavý. Je potrebná dôsledná a trpezlivá výchova. Najmä u jednofarebných jedincov chovatelia popisujú vrodenú poruchu správania prejavujúcu sa zvýšenou agresivitou voči svojmu okoliu bez akéhokoľvek podnetu. Túto poruchu sa však už cieleným chovom podarilo odstrániť, pri výbere chovateľa a následne šteňaťa však treba byť obozretný.
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod simm » Sob 18.08.2007 16:24

pridavam obrazok...
Obrázok
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod lucia » Sob 18.08.2007 19:55

Ja kokríka mám ale v živote by som si toto plemeno dobrovoľne nevybrala. Všetci si myslia že malé zlaté havinky ale s výcvikom treba hnedď od babatka. Na tieto psy treba pevnú ruku nevyzerajú nato ale mám s tým vlastné skúsenosti. :ach:
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 20:13

lucia píše:Ja kokríka mám ale v živote by som si toto plemeno dobrovoľne nevybrala. Všetci si myslia že malé zlaté havinky ale s výcvikom treba hnedď od babatka. Na tieto psy treba pevnú ruku nevyzerajú nato ale mám s tým vlastné skúsenosti. :ach:


a myslíš že od 9 mesiacov sa dá ešte dobre vychovať??ty ho nemáš od šteniatka?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lucia » Sob 18.08.2007 20:36

No ja ju mám približne od 3 rokov ona vôbec nebola socializovaná a posledne tri dni bola v byte s mrtvim kým došla ku mne. U nej je to hlavný problém, že absolútne žaidna socializácia. S kokríkmi sa dá velmi dobre a pomerne lahko aj cvičiť a robiť len treba vedieť ako alebo lepšie povedané treba robiť. A hlavný problém kokíci niektorí už majú v podstate vrodenú vadu ( agresivitu - hlavne jednofarebný) a keď ty chceš ešte z útulku ktovie aké má skúsenosti s ludmi. Ale hoorím 9 mes. neni až tak strašne neskoro a nikdy tak nezáleží na psovi ako na psovodovi. Keď som ju dostala nedala sa pohladkať bez toho aby ti nevysela na ruke a nedalo sa ísť von ez toho aby keď ju očuchá pes ho nezmlátila.
Inak sú to veľmi vďačné psy a velmi dobre sa s nimi dá robiť len treba robiť treba ich nejako zaujať.
Napríklad o potvrdení ich " úžastnej nervovej sústavy a povahy" bola priviazaná pred chatkou na sustredku jeden chcalan ju chcel poladkať bo sa mu strašne vtierala. Pohladkal ju a ona sa mu zavesila na ruku mu dokúsala prsty na rukách. Sú velmi dobrý strážcovia napríklad ( moju nikto ani pohladkať nemože cez plot) a keď sem chodí crazy tá to može len potvrdiť aká hnusná.
Ale teda na záver dokážu to byť velmi vďačné a učenlivé psy len s nimi treba robiť najlepšie od malého šteniatka. V tvojom prípade si myslím že to bude skôr jeden z tých vďačnejších menej hnusných kokríkov. A inač keď chceš o ních viac pokecať tak mi naíš mail. Alebo z ktorého mesta si?
A to je vážne len zďaleka časť o nich. Inak sú to celkom fajne havinky keď si ho vychováš a nespravíš z neho rozmaznaného hnusného psa. :no:
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 21:03

no ja by som s ním chcela chodiť aj na cvičák...no ja som z okolia Trnavy..no vlastne Modru ma tak isto blízko ako Trnavu..ty si z BA?? Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

toto je on ten "môj" krásavec



kto má anglického kokra alebo nejakých pozná??ak hej sú agresívny na iných psov???dik
máte vašich kokrov vnútri alebo vonku???
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod p.j.jack » Pon 27.08.2007 11:17

Ja mam Kokerspanielku,kupili sme ju ako tyranu.Je velmi placha ,ale zato spolocenska.Zvykne byt troska agresivna k malym plemenam.ked sme ju doviezli domov mala asi tak 2,5roka.Nevedela po slovensky,bo snou komunikovali madarcinou.Naucila sa vsetko i ked bola socialne velmi zanedbana.Je velmi poslusna,nemame problem sa snou pohybovat bez voditka.Miluje vodu a porasty kde si moze cmuchat.
Kokry potrebuju 100% starostlivost srsti,hlavne v teplom obdobi.Zamotavaujz sa im do srti ,do usi,medzi prsty,bodliny a osiny.Treba kontrolovat po kazdom vylete(venceni).
Kokry su velmi temperamentny a miluju ludsku spolocnost.Nieje vhodne ho mat cele dne zavrete v koterci,lebo velmi stradaju a stavaju sa potom tazko ovladatelny.Preto ked chcete kokra,tak ratajte stym ze chce byt vzdy a vsade ako prvy.Miluje spolocnost a je spokojny tam kde sa nieco deje.
Vlani sme vychovali 8 steniatok.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 27.08.2007 11:28

a myslíš že by sa znášal s goldenom??ale tak nemal by s tým byť problém,keďže v útulku je medzi psíkmy..a môže byť koker celoročne vonku??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI