Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Štv 03.06.2021 13:08

Offtopic: Akurát včera som si vravela, že preboha, to kedy sa ten život stal. Však mi ťahá na 40 pomaly. :aaa: Pomoc. Viac ako 12 rokov po výške, Arisiaka mám už skoro 15 rokov, v "novej" robote už robím 5 rokov. Och.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Štv 03.06.2021 13:46

Máme tu susedov, čo majú čiernu anglickú kokerku...a super psíčatko to je :yes: aj vzhľadovo sa mi páči aj povahu má dobrú, taká akurát akčná, len iných psov čo nepozná nechce pustiť k majiteľke :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Štv 03.06.2021 15:14

tiez som to tak poznala, ale teda nemyslim, ze to je jedine plemeno, kde sa povaha spaja s farbou... Dalo by sa este polemizovat...

Inak kamoske som pred sto rokmi neodporucala zlateho kokra, ze bude agresivny a to ona nezvladne.... Nastastie vyfasovala take zlaticko, vecne neagresivne decko.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Štv 03.06.2021 15:25

Najvacsi pako co som poznala bol cierny koker. Ten isiel po vsetkom, psy, deti, bicykle, majitelka, taka starsia tetula za nim viala, ked sa zaprel do postroja. A nezavrel hubu, v jednom kuse ked bol vonku hucal.
Ale pravda je ze celkom vymizli, bolo ich tu plno a uz ich moc nevidno
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 03.06.2021 17:47

silvuch, polemika je jedna vec, hento vyplynulo z realnej studie :no:
u vacsiny farieb sa to realne s farbou nespaja, ale s konkretnymi liniami.
aj ja som najvacsieho paka poznala cierneho kokra, ale ten bol permanentne hlupy... ako vravim, nevedel komunikovat s inymi psami, vkuse vrcal, a len jeho kamos zlaty koker rozumel, ze to nema brat prilis vazne. ale ten zlaty bol taky ze obcas mu preplo a bol agresivny. aj ked to bolo roky dozadu. inak su kokre povahou perfektne, jasne.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pia 04.06.2021 9:45

ja som tiež poznala zlatého aj 2 čiernych. Zlatý bol zlatý a oba čierne úplní magori... ale teda som presvedčená že to bolo výchovou, ničím iným. Klasické sídliskové postrojové flexi psi, kde majitelia vedeli psov akurát tak nakŕmiť a držať za flexi a tlapkať sa navzájom po ramene, že "aj náš to robí". :pac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lucik » Pia 04.06.2021 9:57

a kto si pamata Luciinu ciernu kokricu Cherry? :lol:
zaciatky DF, resp. este dogsk
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wewerica » Pon 07.06.2021 8:09

Ulf píše:ja som tiež poznala zlatého aj 2 čiernych. Zlatý bol zlatý a oba čierne úplní magori... ale teda som presvedčená že to bolo výchovou, ničím iným. Klasické sídliskové postrojové flexi psi, kde majitelia vedeli psov akurát tak nakŕmiť a držať za flexi a tlapkať sa navzájom po ramene, že "aj náš to robí". :pac:

nooo presne totok som chcela ísť písať, ktoré z tých psov čo ste poznali/poznáte boli s PP? lebo dávno bol velký boom týchto kokrov čiže bezpapieraky sa predávali jedna radosť a skoro každý takéhoto mal...čiže to by som brala že tie povahy mohli byť nie moc dobré
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI