Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Uto 21.09.2021 6:18

Vieš čo dík, mám dosť problémov aj bez pita :joint:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod kremrola » Uto 21.09.2021 19:12

Dobry den,
dakujem vsetkym za odpovede, i ked niektore som nepochopila, resp. vznikli z nepochopenia :smile: Moj povodny prispevok, bol dlhy, tak som vela veci vynechala, lebo pre mna su automaticky bezne.....
Mojou snahou bolo odovzdat skusenosti so psami, rovnakeho plemena, ktori boli kazdy UPLNE INY.... :smile:
Ked som pisala "doma" myslela som RD, s takmer 5 arovou zahradou, volne psom detom a inym pristupnou :smile:
Pisala som o tom, ze spolocensky zivot, a to, ze od rana do vecera, mal milacik moznost lietat po tej zahrade, socializovat sa, a tak si rychlo zvykol, na deti, psov a kedze mame doma kancelariu, tak NIKDY nebol niekde zavrety a niekedy bol vecer tak utahany. ze sa mu NECHCELO IST ESTE NIEKAM VON :smile:
Nepisala som o inych veciach, lebo uz aj tak bol ten prispevok, DLHY, tak doplnam:
Samozrejme, ze sme so psami chodili aj von, .... HUSKY 2x)

Macika sme dostali, takmer pred 30 rokmi, (pre tych, co rataju, medzi jednotlivymi psami sme mali rok, ci dva pauzu :lol: v podstate nahodou, v tej dobe NIKTO nevedel, co to je za plemeno, V Bratislave bol jediny a chov. stanica jedina, v Tatrach.... Tym, ze som napsiala, ze sme urobili chybu, tak som myslela, vseobecne, akekolvek plemeno ci psa sme si vtedy zobrat NEMALI, lebo sme neboli technicky (ploty, a ine) na to pripraveni :smile:
Manzel s nim chodil rad na bicykli, kedze nereagoval na psov, tak proste len prijemne tahal vpred..... Skusili sme aj akysi prvy cvicak, ale odtial nas vyhodili :lol: Ked sme s nim tam prisli, instruktora sa opytal: TO JE VLK? take necvicime, a macik si sadol, dival sa, vsetci psi z neho boli nervozni, az na malu fenku kokra, ktoru si pritulil na hrud a chcel si ju odniest domov :lol:
Macik rada tahal, naklady, co sa prejavilo ako uzitocne, ked bola kalamita, vsetky auta zostali pod kopcom a my v aute potraviny a zachodovu misu :lol: Tak sme dovliekli sane, zapriahli macika, nalozili WC misu, s tym, ze ved mu budeme stihat, a ako sme sa mylili, vysvitlo, ked zmizol hore kopcom, aj s misou, a zachranilo nas len to, ze sa sane prevrhli :lol: Potraviny sme istili vhodne rozostavanymi ulicnymi hliadkami a bola z toho nakoniec vesela ulicna akcia.... Macik vytahal nakupy vsetkym susedom, a kym sa cakalo, ktosi doniesol marhulovicu, lebo zima, a ktosi pagace, macik sa s kazdym zoznamil, a susedia z vdaky, ho brali so sebou von, ked sme nemohli my...... prestala sa ho bat aj babicka M, co sa bala aj psa na obrazku a k nej, chodil na nedelne snicle :lol: atd... Koliba a okolie, alebo peso az do lamaca.....

Milacik bol iny, mozno preto, ze mal sice rodkomen, dlhsi ako anglicka kralovna, ale prve mesiace, sa strasne vsetkeho bal.... Poznal len budu a precikany kartonom, a mali sme ho od zakladatela chovu Husky na Slovensku....
Kym sa prestal bat, nosila som ho aj v klokanke mikine, ako mama klokan, a postupne, krok za krokom, sme zvladli zvoncek, telefon, pracku a ked sme zvladli aj vysavac, boli sme za vodou :winner: NIKDY nebol sam viac, ako par hodin, vsade bol s nami a boli aj tie sportove aktivity :lol: Ociti svedkovia tvrdia, ze manzel na bicykli, pes, pokojny a poslusny, priviazany o cyklik, a zrazu zmizol v krovi, aj s manzelom, len lietalo listie a zaparkovali obaja v potoku :lol: Asi nejaka chutna vevericka :lol:
Bol proste rad, ked ja, milovana panicka som bola s nim, a nemal vysoke naroky, na specialne aktivity a tak to bolo, a verim, ze sa najdu opat taki, co najdu nieco, co tak nema byt a nie je to spravne, ale tazko opisat, 13 rokov v jednom prispevku....
Poslednych 13 rokov sme mali akitu, a system bol rovnaky, a pes zas iny.... Stena nemalo ziadne emocie, len chcelo prec, neustale odchadzal (opat bohuzial buda a ziadny kontakt s ludmi ci nymi vecami, ..... ) a tak som tri mesiace chodila za nim, sedela som v novembri na terase, kde som mu urobila budicku, nejedlo, nepil, .... spala som s nim na nafukovacke v kuchyni, ucila som ho cikat, kakat, (tepla vlhka handricka ....) az raz, opat odchadzal, a ja za nim, az k branke a rozplakala som sa, a zobrala ho do narucia a zazrak, otocil sa, oblizol ma, a bol moj :jupi:
Odvtedy, az po koniec, sme sa ucili respektovat jeden druheho, ucili sme sa spolu zit, a opat som bola milovana panicka, a vsetko, co som povedala, platilo.... Isteze robil nezbedy, a niekedy som mala nervy, ale sposob, akym si zakryl pacou oci, aby ma nevidel, lebo som ho hresila (nikdy som ho nebila a nevrieskala na neho) a potom mi hriesne donasal zo zahrady moje zahrabane papuce ( to mal rad, asi chcel, aby sa roznozili) lebo rad na nich spaval, bol najkrajsi prepac, ...
Uz nie je, moje zlaticko a chyba mi, tak ako mi chybaju vsetci moji psi, :plac: A tak preto, si v pohode trufam, na dalsieho Huskyho, a nemam pocit, ze mam malo skusenosti, .... avsak, veci, ktore robim, robila som, nemusia kazdemu vyhodovat, to chapem..... a urcite este nieco bude, co nema byt, ale aj tak, sa tesim, na nove steniatko, buduci rok, ... ak sa dozijem :hi:
Naposledy upravil kremrola dňa Uto 21.09.2021 20:45, celkovo upravené 1
kremrola
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod wer » Uto 21.09.2021 19:52

Tak u vas psik isto trpiet nebude, to je citit z prispevkov :yes: Moja poznamka bola len k tomu, aby ste nevyberali z cisto pracovneho chovu (co si ani nemyslim, ze by tak lahko nastalo - to asi si aj chovky vyberaju) - to by ste trpeli vy.. :heh:

Len teda neviem, ci tu je niekto od huskacov, ale mozno sunny ma prehlad aj tymto smerom..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod kremrola » Uto 21.09.2021 20:40

Dakujem,

este som sa nenaucila, menovite odpovedat na prispevky, ja viem, co si mam a ako vybrat....
Pisala som o tom, ze nielen vyber pelemena, ale aj prostredie, v ktorom steniatko vyrasta, je pre mna dolezite, lebo ti dvaja posledni, mali tu smolu, ze zo spickoveho chovatela sa stal bezohladny mnozitel :plac:
Lenze sme mu doverovali, lebo akitu mal ako jeden z prvych na SK, ale to prostredie, nas malo odradit, avsak maly sa tulil v kutiku tej budky, skaredej, studenej a pachnucej, k svojej sestricke, a tak som si ho zobrala domov, a nelutujem....
Chcela som len mozno trosku vyvratit, mnou precitane nazory, ze Husky je strasne narocny (pre mna je narocny russel terier alebo border kolia) ....
Este pred akitou, som sa napojila na jednu chovatelku Husky, a ta mala obrovske naroky, a s kazdym som do bodky suhlasila, ...
Chcela o nas vsetko vediet, kde zijeme, ako to mame, kde bude pes, ci sme schopni zabezpecit dobru stravu, dokladnu zdravotnu starostlivost, a tak som pisala, posielala foto, aj podrobnosti, ako mame zabezpecene kable a ine, .... a presli sme, lenze som ochorela a zaroven ten vrh bol v zime, a to som nechcela, .... osobovala si pravo, nas navstivit a aj tu bola, a bola spokojna.... a aj s tym sme suhlasili, ze cas od casu dobehne na kontrolu, to nam tiez nevadilo, lebo tak ako je pre dobreho chovatela dolezite, aby novemu majitelovi psika zalezalo na tom, ako bude rast, a kde, tak pre mna je dolezite, aby samotny chovatel, poskytol psika, zdraveho, fyzicky, psychicky a rychlo adaptabilneho na nove prostredie.... a nie psychicky labilne chudatka, ktore som mala doma hned dve, a akitka, velmi bol chory, alergik na uplne vsetko, nemal ziadnu imunitu, prirychlo odstaveny, .... atd.
Tak som len chcela, nejake linky na chovatelske stanice.... a urcite si vyberiem, presne to, co bude so mnou stastne a ja s nim, lebo to uz bude moj posledny psik, co ma mozno aj prezije :smile:
kremrola
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod wer » Uto 21.09.2021 20:47

No a ta chovatelka uz nechova teda..?

Tak drzim palce, nech najdete to prave steniatko.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod kremrola » Uto 21.09.2021 21:22

wer

Bohuzial, uz si nepamatam, aka chovna stanica to bola, preslo predsa len dost rokov....
kremrola
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Sunny » Str 22.09.2021 6:19

Chovky moc nepoznám, ešte tých pracákov by som vedela, ale výstavákov moc nie. Poznám akurát https://www.delrey.sk/about-us a to sú vymazlené psíky, aj výstavne úspešné a chovateľky sú fajn :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 6:51

No jééj a dokonca majú aj šteniatka, šup šup na to :aplause: :lol:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod hriva » Str 22.09.2021 7:51

Ale keď neplánujete výstavy a chov mohla by byt cesta aj adopcia, bývajú veľmi často v útulku :plac:
Aj dospelé, aj takéto krásne šteniatka
https://www.utuloktulacik.sk/kopie-benji-1
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 7:59

No inak v Brezne sú sústavne nejakí severani... keby som mala dom, tak už dávno beriem tých dvoch čo tam sú: Olaf a Daisy. Super dvojka. Tých sledujem už nejakého pol roka a furt ich nik nechce a taká super športová dvojka by to bola, to už aj na bežkách človeku pomôže..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod hriva » Str 22.09.2021 8:19

Oni tam ešte stále sú?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 8:47

They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod hriva » Str 22.09.2021 8:49

Jaaaaj, svetoví sú. Severanov je v útulkoch už pomaly toľko čo bullov
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 8:52

však zase je to všade samý severan :ach: aj na bazoši samé šteňatá, potom odrastení dvojroční corona severani "z rodinných dôvodov"... aj tu v dedine sú už traja? :ach: vo vedľajšej dedine štyria... neue mode.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 22.09.2021 9:31

Stačí sa popozerať po Bazoši. Dospelé husky na darovanie na každej strane. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI