Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Sob 13.12.2014 20:44

Ďakujeme[SMILING FACE WITH SMILING EYES]No malý sa už dáva dokopy, teraz papa ryžu a masko a už je lepšie[SMILING FACE WITH SMILING EYES]zapálené očká mal Hector uz tiež (za svojich 6 mesiacov necelých si už toho zažil [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]), my sme mali Uniflox a prechádza to, aj keď a mu to vratilo uz viackrát, ale myslím, ze Dorie bude za pár dní fit [WINKING FACE]
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod 1234 » Uto 16.12.2014 11:12

ahoj. v inej teme som pisal, ze mam na skuske z utulka asi rocneho dlhosrsteho jazvecika. je to strasne fajn pes, mily, ucenlivy, aklimatizacia prebiehala dobre lenze vcera sa stal dost zavazny incident. jazvecik zautocil na nase sliepky a jednej sa zahryzol do hlavy. jednoducho sa tam dostal cez pootvorene dvere ohrady, ked sa sliepky zatvarali. vbehol tam nepozorovane ako tien a v sekunde ju drzal. nejakym zazrakom to sliepka prezila, lenze teraz neviem, co s nim. vratit ho nechcem, ale zas ani nemoze nicit nase sliepky. ocakaval som, ze bude lovit potkany a mysi, nie sliepky. som si vedomy, ze je to polovnicky pes, ale necakal som, ze si trufne na sliepku. morske prasa alebo fretka, to by som pochopil. ked je na dvore, tak ich cez plot stale plasi a bojim sa, by sa k nim nepodhrabal. ked ich zbada, vobec nepocuva, ani ked ho zavolam. vtedy je ako posadnuty. nas druhy pes si sliepky nikdy nevsimal, na jesen sme ich dokonca pustali aj na dvor a nikdy sa nic nestalo. vedel by mi niekto poradit, co sa s tym da robit? ako som napisal, nechcem ho vratit do utulku. existuje nejaky sposob, ako jeho lovecky instinkt ukocirovat? dik moc.
1234
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod daga » Pia 26.12.2014 19:29

Ahoj 1234. Trochu ma mrzí, že vôbec uvažuješ o vrátení psa a taktiež nemám rada, že si niekto vezme psa na skúšku. pomáham v útulku tak preto aby si ma chápal....pes dostane nádej a potom ho vrátia....:( Ale teraz k tvojmu problému. V prvom rade si treba uvedomiť, že jazvečík je poľovný pes. Nevieš v akým podmienkach vyrastal...ale je to pomerne mladé zviera, takže jeho správanie sa usmerniť určite dá. Zázrak na počkanie nečakaj, ale určite sa vysvetliť psovi dá, že loviť nemá. Ja mám doma lovičov a keď som doniesla domov andulky tak bolo tóčo.....a teraz je to už v pohode.....sú dve možnosti...buď si dáš tú námahu (ale rátaj, že to chce čas) a psa usmerníš, alebo zabezpeč sliepky. pokiaľ chceš návod ako ďalej, pokojne mi napíš SS
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod 1234 » Pon 29.12.2014 23:39

ahoj. ten psik je taky fantasticky, ze sme mu tento "preslap" odpustili a oficialne som ho adoptoval, takze uz je moj a nevratil som ho. od spominaneho incidentu sa nic podobne v tomto smere neudialo. ked idem zavierat sliepky, necham ho v pivnici. ked je vonku sam, obcas ich chvilu pozoruje, ale uz nie je taky "divy". ked ho tam vidim, tak ho okriknem, stiahne sa od sliepok a ide riesit vrabce s drozdami. napriek tomu si nerobim iluzie a myslim si, ze sa o to pokusi zas.
1234
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod daga » Sob 03.01.2015 15:51

Všetko je v tvojich rukách...aký bude, aj či bude lovič, alebo to bude lovič pod kontrolou...
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Calla » Ned 15.03.2015 22:59

Ahojte :ahoj:
Idem sa pochváliť s mojou Miou :smile: Cara od Olčáka, 13 mesiacov :)
Prílohy
11026542_775914142491109_38706054_n.jpg
11026421_775914482491075_1332307820_n.jpg
10994870_955844887759514_1624134346_n.jpg
Calla
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Dolná Streda/ NR

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Ned 15.03.2015 23:02

Krásna :)
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod akuk » Ned 15.03.2015 23:22

bohovska je :lol: :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod madre » Uto 31.03.2015 9:40

Ahojte :) Kedze tu uz dlhsie obsmrdam, chcela som pozdravit (ale nejak sa mi nedari postnut sem, takze toto je dalsi pokus :hi: ):) A rovno sa aj spytam, mame 6-mesacne stendo jazvecika, pomaly sa rozhliadame, ako ju v meste zamestname a napadlo mi agility - mate skusenosti so spagetami a tymto sportom, bavi ich?
madre
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Alique » Uto 31.03.2015 19:38

Vítame ťa... [emoji4]
S agility nepomôžem, z nášho je invalid a gaučidlo [emoji5]
Alique
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Aris » Uto 31.03.2015 20:32

madre, ja by som skákať skrz chrbát naozaj neodporúčala. :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 31.03.2015 21:23

ved mozu behat len tak rekreacne,skocky mozu mat kludne aj na urovni xs,ved agility nie je o skakani,bude si obiehat bocnice,a behat cez tunele a tak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod madre » Uto 31.03.2015 21:38

Margita píše:ved mozu behat len tak rekreacne,skocky mozu mat kludne aj na urovni xs,ved agility nie je o skakani,bude si obiehat bocnice,a behat cez tunele a tak

tak to aj myslim, nemam ziadne sutazne ambicie, ale urcite ju chcem nejak cielavedomo smerovat v zmysle vybitia jej energie, hrabka ako sialenec vonku (o chvilu bude vdaka nej v Bratislave konecne metro :ha: ) a aj ked mava aj dvojhodinove vychadzky 3x denne, zatial to vyzera, ze gaucak z nej nebude :) ak nie agility, robite nejake ine sporty s krpcami? :smile:
madre
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Domčikitka » Štv 10.03.2016 20:51

Ahojte, viete mi poradiť aký postroj by som mohla kúpiť môjmu jazvečíkovi na dlhšie túry, kde by nemohol byť pustený na voľno s ohľadom na dlhú jazvečiu chrbticu?? Niektorí vravia, že jazvečík by postroj nemal nosiť, ale podľa mňa na dlhú túru po skalnatom teréne, je lepšía voľba postroj ako obojok. Čo by ste povedali na niečo takéto? http://propsiska.cz/produkt/norsky-postroj/ alebo čo by ste mi prípadne poradili vy?? Diki :smile:
Domčikitka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod DenuLkaa3 » Pia 14.10.2016 10:26

:angel: Ahojte, mám pár otázok na chovateľov jazvečíkov :smile: Mám v pláne si jedného zaobstarať, teda asi radšej fenku, počula som že tie su "jednoduchšie" na výcvik, nakolko by to bol moj prvý psík. Býval by s nami v 3izobom byte, ale prechádzky v prírode a podobne by mal zaobstarané až až. Len sa neviem rozhodnúť ktorý by bol do bytu vhodnejší, či krátkosrstý alebo dlhosrstý, najmä čo sa týka plznutia, lebo ozaj s tým nemám žiadne skúsenosti, tak máme doma dilemu. A ešte by ma zaujímalo či vydrží psík aj sám bez nejakého extrémneho kňučania, štekania kým by sme boli v práci... Ešte sa obávam poničeného nábytku, pohryzených papúč a podobne , aké máte s jazvečíkovým šteniatkom a ničením vecí skúsenosti? :smile: Ďakujem veľmi pekne za každú jednu odpoveď !!!! :ahoj: :smile:
DenuLkaa3
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI