Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod simm » Str 08.08.2007 18:22

JAZVEČÍKpsie plemeno vyskytuje sa v niekoľkých variantoch rozdelených na základe veľkosti a druhu osrstenia.


Povaha a využitie

Mnohí ľudia, ktorí vidia na ulici javečíka s podlhovastým telom vôbec nevedia o tom, že tento malý štvornohý a veľmi obľúbený spoločník je pri dobrom výcviku obratným, vynikajúcim a spoľahlivým poľovným psom. Ako poľovný pes je mnohostranne využiteľný, okrem iného ako durič na brlohárenie. Králičí jazvečík sa dokáže obratne pohybovať v králičej nore. S inými psami a deťmi si nie vždy rozumie.

História

Jazvečíky sa pôvodne chovali a šľachtili ako poľovné psy, v súčasnosti sa kvôli svojej príjemnej povahe stáva obľúbeným spoločenským psom.



Obrázok

Ak ho mate diskutujte tu o nom.. a aj ty co ho nemate... ja ho nemam!!
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:38

Je to perfektný pes, síce malý ale s obrovským levím srdcom !

Za mojim Waldíkom je mi strašne ľúto, je to už rok, čo nás opustil vo veku 17 rokov, keby vydržal ešte mesiac, mal by 18.
Bol to perfektný, verný, milý, počúvny pes, poľovne vedený pes, ktorý nikomu neublížil. Celý život strávil v lese poľovaním a zanechal nám krásne spomienky, nikdy na neho nezabudnem ! :plac:

Ako 4 ročný:
Obrázok

Ako 15 ročný:
Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod SONNY222 » Pon 20.08.2007 20:32

Ja som mal vzdy jazvecikov a tie mi prirastli k srdcu ! :)
Nadherne stvorenia s velmi dobrym srdieckom.
Psy su moj zivot a venujem sa este aj akvaristike :)
SONNY222
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sandra » Pon 20.08.2007 22:22

moj prvy pes bol prave jazvecik - trpaslicia, dlhosrsta .. uzasna sice bez PP - menom Stazka
Obrázok Obrázok
momentalne sa na nasom dvore nachadza kralicia drotosrta krasavica - tentokrat uz s PP - Semi Rosmery
Obrázok
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Str 29.08.2007 20:20

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


Tu som pridala nejake fotky susedovho Shebyho...Nie je fotogenikus :smile:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 30.08.2007 8:44

Tak ta posledna fotka nema chybu :poklona:
ja nemam ani som nemala jazvecika, ale jeden moj spoluziak mal jazvecicku menom Bony. To bola uplne uzasna jazvecicka. Oni maju velike srdiecko :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 30.08.2007 9:06

môj prvý hafan bol tiež jazvečík..dlhosrstá Lasinka :smile: ale škoda že nemám žiadne fotky :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Štv 30.08.2007 16:42

Úlfheidr píše:Tak ta posledna fotka nema chybu :poklona:
ja nemam ani som nemala jazvecika, ale jeden moj spoluziak mal jazvecicku menom Bony. To bola uplne uzasna jazvecicka. Oni maju velike srdiecko :smile:


To hej...kamoska mala krizenu dlhosrstu jazvecicku...mala problemy a nedalo sa jej pomoct :plac: toto leto....asta sa volala...vyskocila jej platnicka a ochrnula a to mala len 7 rokov...ta posledna fotka je fotena v ten den ked umrela...pochovali ju aj s tou dekou



Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod sandra » Štv 30.08.2007 18:51

ou to mi jo luto... :plac: bola krasna - no jazveciky trpia na podobne problemy... stava sa im to dost casto...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.08.2007 20:31

tak to mi je nesmierne ľúto :rozlucka: bola krásna a verím, že taká krásna Vám ostane aj v srdiečkach...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Aris » Sob 01.09.2007 10:53

My este stale mame jazvecika vola sa Aris ma 8 rokov a minuli rok mal problemy s chrbticov dokonca nam ochrnul :plac: uz sme si mysleli ze ho musime dat utratit az jedno rano sa mu to zlepsilo a este stale nam skrasluje dvor :jupi:
Ked si nafotim pridam aj foto
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 01.09.2007 11:08

Tak mi je luto :plac:
tato Bony mala zas vodu v plucach. Tiez sme ju pochovali s pelieskom :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Sirík » Sob 01.09.2007 15:46

sandra píše:ou to mi jo luto... :plac: bola krasna - no jazveciky trpia na podobne problemy... stava sa im to dost casto...


ano viem ale myslim ze to bolo tym...kamoska ju nemala od malicka...mala ju najprv ich suseda ale ona ochorela mala parkinskonovu chorobu a uz sa nevedela o nu postarat a vtedy jej asta odisla a vybehla na cestu a zrazilo ju auto a kamoska si ju vzala myslela si ze asta uz vtedy neprezije ale prezila a bola s nimi 5 rokov ale vzali si z utulku sindy springerspanielku..ale nikdy im ju nenahradi
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Aris » Ned 02.09.2007 13:30

Posielam slubene foto.Inak Aris sa nam nakoniec vyliecil. Obrázok
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 03.09.2007 17:52

Batist
Obrázok
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI