Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 16.12.2020 13:31

Aris, ale ja som rovnako nikde nenapísala, že schvaľujem spoločnú na bažanty. Písala som len o tom, že v prípade čiernej a duplom AMO má povolenie spoločných poľovačiek význam význam a to aj v regiónoch, kde AMO nie je (hlásená). Nic víc, nic míň. Ja som tu bažanty nerozoberala.

Rozoberala som akurát tú absurdnosť, že sa k nám trepú ľudia bez testov, z krajiny, ktorá má horšie čísla ako my, verejne sa tým chvália a to nikomu žily netrhá :nwm: Ale poľovačka je hneď téma, pričom po celú dobu korony boli povolené poplatkové lovy, takže sa kvôli lovu mohlo cestovať tak či tak, zhromažďovať sa mohol ktokoľvek kdekoľvek pod 6ks a keď sa tí ľudia nestretnú vonku, tak sa tak či tak stretnú v nákupáku.

Dobre a teraz dúfam, že to v kontexte nevyznie rýpavo - ak vyznie, tak mi to prosím naozaj prepáčte, neviem to lepšie formulovať - boli nejaké žiadosti o výnimku zo strán organizácií, ktoré zastrešujú psie športy?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.12.2020 13:44

Shel-chan píše:a myslim, ze sam polovat na bazanty a zajace nie je zivot ohrozujuce :ahoj:

Život ohrozujúce nie, len nemožné.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Ulf » Pia 18.12.2020 8:51

Koniec svárov :joint: :
Stanovisko SPK:
Na základe sprísnených protiepidemických opatrení schválených Vládou Slovenskej republiky (SR), kedy od soboty 19. decembra 2020 do 10. januára 2021 platí tzv. „lockdown“ a zákaz vychádzania vydávame toto stanovisko k organizovaniu spoločných poľovačiek.
Slovenská poľovnícka komora po konzultácii s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, odborom poľovníctva, Vám oznamujeme nasledovné:
Vláda SR včera (16.12.2020) prijala uznesenie č. 804, v ňom sú uvedené jednotlivé výnimky a odporúčania. Výnimku má pobyt v prírode, kde sa dá zahrnúť aj individuálna poľovačka. V časti E odporúča všetkým osobám vyhýbať sa blízkemu kontaktu osôb s inými osobami aj v exteriéri. Pri spoločných poľovačkách k takýmto kontaktom môže dôjsť. Pre spoločné poľovačky v uznesení vlády nevidíme žiadnu možnosť výnimky.
Preto rozhodne neodporúčame, vzhľadom na vážnosť situácie, organizovať v tomto období spoločné poľovačky. Nie je žiaden relevantný dôvod organizovať spoločnú poľovačku práve v tomto období. Včera bolo MPRV SR vydané mimoriadne povolenie lovu v čase ochrany, jednak pre diviačiu zver, ale aj pre ostatnú raticovú zver, takže užívatelia poľovných revírov budú mať možnosť naďalej poľovať do 28.2.2021 a splniť tak plán chovu a lovu, ak ho doteraz ešte nesplnili. Takisto spoločné poľovačky budú môcť organizovať celoročne, nemusia to siliť práve v tomto vypätom období.
Vydané stanovisko Úradom verejného zdravotníctva SR k možnosti organizovania spoločných poľovačiek zo dňa 16.10.2020 je len stanoviskom a nie nariadením, či rozhodnutím, preto nemá žiadnu legislatívnu oporu v kritickom čase lockdownu vyhláseného Vládou SR.
Obmedzenie slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania platí od 19. decembra 2020 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, obmedzenie končí uplynutím 29. decembra 2020.
O definitívne stanovisko sme požiadali MPRV SR a po ich odpovedi Vás budeme okamžite informovať.
Všetkým prajeme v tomto čase hlavne veľa zdravia.


doplávalo ku mne fejsbúkom. :ahoj:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pia 18.12.2020 9:22

Tak len dúfam, že aj škody bude platiť štát a nie PZ :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Pia 18.12.2020 11:08

straka17 píše:Tak len dúfam, že aj škody bude platiť štát a nie PZ :smile:

Asi tak rovnako, ako platí ušlý zisk podnikateľom so zavretými prevádzkami.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 22.12.2020 12:07

Včera nám dorazili rodokmene. Torvi aj Algo sú CHOVNÍ! :jupi:
Sú síce ešte mladí, s Torvi plánujem vrh až na jar 2022, aj Algo má ešte čas kryť, ale v tejto situácii, kedy nie sú žiadne psie akcie, som poslala rodokmene na uchovnenie (podmienky mali splnené obaja) - reku aj tak im to bude trvať. A do mesiaca sa vrátili aj s potvrdením.

Na foto Algo po práci.
131925671-10219603448090140-1406641762147512057-o_orig.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Uto 22.12.2020 12:10

pekne, šikovní sú :jop:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 22.12.2020 17:10

Boze, to ako hladko vam ide - to ktovie, kedy ja uchovnim.. :aaa: :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Uto 22.12.2020 19:46

Gratulka.
No wer, boli vobec nejake akcie a vystavy xez leti?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 22.12.2020 20:43

Tak moj uz ma cez 2,5 roka, tak zas prilezitosti boli, co si budeme... :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 24.12.2020 10:37

Adela ma splnené podmienky vyše roka ale stále to nemá zapísané v rodokmeni :lol: inak na to je nejaká lehota?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Štv 24.12.2020 11:38

Offtopic: nie. akurat podla predpisov klubu vacsinou ma suka vekovu hranicu, dokedy moze byt kryta. u nas je to 8 rokov. inak sme off-topic vo flatoch.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 27.12.2020 11:47

Zase sa idem pochváliť so svojimi psami. :ha:
Tentoraz ale s Torvinkou. :love: Boli sme s 3 mladými na individuálnej poľovačke na kačice. Bolo super, síce mrzlo a voda bola ľadová, ale počasie krásne. Podarilo sa streliť "až" jednu kačicu na veľkom jazere (boli sme len dvaja vonku s priateľom), a zrovna bol prístup k nej z vysokého móla. Keďže Cita a voda "ee", reku skúsim Alga, je predsa len mocnejší. No Algo na vysokom móle zaváhal, aj keď sa snažil. Tak ho nebudem nútiť. Zobrala som Torvi a teda dievča neváhalo, ukázala som jej smer kačice vo vode, uvidela ju a priamy skok do vody. Torvi bez váhania kačicu priniesla, lenže nemala kade vyliezť pri móle, tak som ju prinavigovala k najnižšiemu bodu móla a N. ju vytiahol aj s kačicou. Torvi kačicu odovzdala, otrepala sa a tvárila sa, že "ešte, ešte!". :heh: Bože, ona je dokonalá.
20201226_113451.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 27.12.2020 15:12

:love: bože to je zlatíčko. paráda! :jop:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač


PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI