Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Pia 12.11.2021 8:49

Wer, 2m dozadu vážil 25, tak nepredpokladám teraz že viac jak 26. On je nízky pomerne, taký kompaktný :smile:
Prílohy
F6B2C776-611C-4ED9-A751-E3CB40EB916A.jpeg
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Pia 14.01.2022 21:29

Labrapes je fakt úplne top k decku. Odkedy dieťa behá a zistila že sa dá veci hádzať, tak mi stačí ich so Šéfom pustiť spolu v izbe, dať im loptičku a na minimálne hodinu mám pokoj lebo sa spolu hrajú.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod deny » Pia 19.08.2022 11:10

Mam labradoriu otazku. Ked steniatka labradorov rastu tak postup je zvycajne aky? Vytiahnu sa najprv do vysky a potom sa vyformuju? Urcite to je individualne, ale vedla na ulici vzdy mali doma labradora. Najprv svetlu suku, potom z rakuska adoptovali cierneho psa. Pekne zvery to boli.

A teraz si doniesli hnedu suku. A ta ma tusim teraz okolo pol roka +. A to vyzera ako sud na mini nohach. S majitelkou sa obchadzame, takze viac o nej neviem, ale pred par dnami sme sa stretli zblizka. A zostala som v soku ako to stena divne vyzera :nwm: Vacsinou mam skusenost ze sa psy vytiahnu ale tuto je to tucna gula na nejakych podivne kratkych nohach. Uz davno som nevidela z blizka normalnych labradorov, tak uvazujem co moje spomienky ma klamu alebo sa mi zdali vyssi. Ci to je mnozitelsky trend?
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pia 19.08.2022 11:16

To je novodobý trend psov s PP
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Domca » Pia 19.08.2022 11:48

Skoro všetko sa tlačí do extrémov naprieč roznymi plemenami....ja som pekného labradora videla len na fotkách

Offtopic: A to aj známa čo má koliáka hovorila, keď s ním bola na druhej a aj poslednej výstave, aká bola z toho prístupu a z tých psov zhrozená...nič iné sa neriešilo len to, koľko ten pes má na sebe srsti :ach: a úplne najhoršia vec čo mohla urobiť bolo, že mu vyčesala podsadu aby mu chudákovi bolo lepšie v tých úpaloch :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod deny » Pia 19.08.2022 16:17

Ja na vystavy vobec nechodim a labrador ako plemeno nie je moja ķrvna skupina, ale tu co ma elfinka sa mi zdal normalnejsi. A teda mne sa paci american od Nisus, ten mi pride najfunkcnejsi.
Ale urobit z nich taketo smiesne sudky.. preco? (zufala recnicka otazka)
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pia 19.08.2022 16:19

Aj ja sa pýtam, aj ja. Dogrcala som sa rok pred kovidom na dostizku, suka trieda pracovná a brucho 10 čísel od zeme.
Včera či predvčerom som tu v Brne stretla PP psa, z diaľky som myslela že je to Clumber spaniel s divnou hlavou.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 19.08.2022 22:07

deny píše:A teda mne sa paci american od Nisus, ten mi pride najfunkcnejsi.

Ja len taká poznámka, že Oliver nie je krvne Američan, ale Angličan :lol: on má síce AKC rodokmeň, ale rodičia aj všetci predkovia sú UK/Írsko (rodičia boli dovezení na pár rokov z UK, kým ich chovateľ-Angličan v USA trénoval psy). Ja bych Field Lab ani keby mi zaplatili :aaa:
A teda ďakujem! :hi: Olčo je super :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod deny » Sob 20.08.2022 9:21

Tak teda anglican, asi si to aj pisala ale som si to spojila s tebou. :smile: Ale ak su aj v Anglicku, tak to by sa mohla kontinentalna Europa trosku inspirovat a nerobit z nich mega jazvecikov s velkou hlavou :ach:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Sob 20.08.2022 13:08

Aj v Anglicku frčia sudky na nohách, a aj vo zvyšku Európy sa chovajú trialovi nohati. Klasický problém výstavy vs práca.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Puk » Ned 21.08.2022 15:34

Nisus, k fotke :

:jop: :jop: :jop:
Určite treba aj kus šťastia pri výbere, ale myslím, že ty môžeš zodpovedne učiť ľudí, v akej kondícii držať mladé rastúce zviera. :poklona: Takže odhliadnuc od dobrej genetiky máš na jeho dnešnom zdravotnom statuse leví a neodškriepiteľný podiel. Niektorí ľudia totiž dokážu dojebať aj nákovu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 24.08.2022 14:47

Niektorý deň mi na FB vyhodilo inzerát so štencami labradorov s PP. Najprv som ani nečítala, kukám na plagát o krytí a na štence a že aké divné tosy... A keď som čítala, že sú to labradory, ma skoro ohlo. :oo: Nechápem, čo s takýmito psami chcú chovatelia docieliť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod kellee » Sob 27.08.2022 19:29

foto nemas? k nam na cvicak chodi taky PP valcek a majitelka ze ved je este chudy a uz nevies kde to malo pas, rebra nic, no strasne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 28.08.2022 22:19

Ďakujem, Puk :hi:. Takéto slová potešia :smile:

My sme boli včera s Olim prvýkrát súťažiť na Working Teste v Rakúsku a teda obstáli sme nadmieru dobre. Skončili sme v Beginners triede na 4. mieste zo 40 psov so známkou Výborný (76/80 bodov) :jupi:
Prílohy
IMG_20220828_185456_380.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pon 29.08.2022 10:54

Gratulka :winner:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI