Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Sob 02.01.2021 14:53

Nehovoril niekto, že labradori majú vodu radi? Bady pravidelne prehodnocuje svoj život vo vani :lol:
Prílohy
20210102_141428.jpg
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 05.01.2021 3:24

elfinka píše::aaa: to je neskutočne šikovné šteňa

:hi: Zlatý je, zvedavá som ako vám to pôjde a aké budeš mať z neho pocity. Či ty úplne nepresedláš na ten retrieverský šport :lol:
Čo sa týka vyhľadávania, skús to robiť na kratšie, t.j. prísť blízko k začiatku vysokej trávy, podržíš za obojok, odhodíš kúštik, tak na meter..aby videl cca kde, ale nevidel loptičku na povrchu a pustíš krpca s tým, že mu pískneš tu-tuu, tu-tuu a môžeš ho povzbudiť povelom. Ak mu budeš odhadzovať a nechávať ho '"tápať", potom ho budeš mať problém znavigovať v/do arei (kks toto je spisovne?), kde chceš aby hľadal. Toto samozrejme platí, keby to takto robíš stále, čo verím, že nebudeš a že sa zrovnáš :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 05.01.2021 8:34

Diky Nisus. Ja som si práve vravela že toto máme ako aktivitu na unavenie hlavy a to aby sa nevzdával, s Fidom som to tak mala, ale je pravda že toho skoro nenavigujem.

Ale ak sa tým to navigovanie veľmi sťaží, tak veru skúsim radšej iné zatiaľ vymyslieť a s týmto skúsim počkať na nejaký tréning. Tomuto šašovi na odvarenie hlavy tuším stačí akýkoľvek kludovy cvik :aaa: :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Dasha » Pon 03.05.2021 21:04

Ja tu na dogforum chodím dosť často, ale teda hlavne čítať, aj keď teraz sa tu otváraju viaceré témy, do ktorých by som mohla čo to napísať :lol:

Ale radšej na inú tému. Leušo moj mal 10 rokov minulý mesiac. Neskutočne mi uteká teraz čas vo všetkom ....

A tu na foto vľavo Fipo (trialový labík - 13 rokov) a Lordík (show - 17 rokov). Lordík sa neskutočne drží. Ráno si trochu aj pobehne za papanicou :hi: Je to zlatíčko :love:
Prílohy
20210503_220337.jpg
received_289935692812338.jpeg
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pon 03.05.2021 21:07

Vela zdravicka obom! :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.05.2021 21:28

17 a 13 u labradora :oo: wauuu tak to uz ano! Vela zdravicka este a gratulujem k takemu veku :aplause:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 12.05.2021 5:40

Jedna 7 mesačná žížala :heh:
Som zvedavá, kedy sa naučí plávať, zatiaľ na to neprišiel :heh:
Prílohy
20210511_155915.jpg
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 12.05.2021 6:10

Bady je nadšený z vlhka. Naozaj :lol: Na staré kolená sa z neho stáva mačka
Prílohy
20210430_075845.jpg
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 12.05.2021 6:42

elfinka, hoď mu dačo do vody, garantovane na to príde. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 12.05.2021 8:10

No prave, ze vobec. Kym dociahne nohami tak sa tam nahrnie a jak to je dalej tak ide hlavou pod vodu a potom uz odmieta ist do hlbsej :heh:
Akoze nebojim sa ze by sa to nenaucil casom, ked bude 30 v tieni tak mu bude voda dobra :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Str 12.05.2021 8:22

môjmu pomohla konkurencia a názorná ukážka = aportujúci labrador.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 12.05.2021 8:26

Tiez nefunguje, u nas to je ze "Fido prosim dones mi tu lopticku, krpec ju nechal odplavat do hlbokej vody zase" :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Str 12.05.2021 8:36

možno keby to bol cudzí pes, ktorý je pre neho reálna konkurencia nie niekto o kom vie, že mu to vždy "zachráni" a on sa s tým môže hrať ďalej :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Millie » Str 12.05.2021 9:43

:lol: U nás to bolo podobne, kým pes nabral guráž. K vode sa nechcela ani priblížiť. Musela som ju vziať na Draždiak a vliezť do vody prvá :lol: pár týždňov to trvalo, pomohla aj doska. Keď nabrala guráž stal sa z nej nezastaviteľný vodný živel. Potom už aj kone vo vode opásala, tak že okolo nich plávala.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Str 12.05.2021 9:50

Offtopic: avery to mal tiez tak. nepomohlo, ani ked sme vliezli do vody my, to len knucal a piskal a nevedel ako sa za nami dostat :pac: nakoniec s cudzim psom sa nechal zlakat. ale niekolko rokov trvalo, ze ked sme sli k vode (comu sa strasne tesil), museli sme ho silno hecovat, aby siel naozaj plavat. vyrastol z toho mozno tak po 4-5 rokoch, teraz uz aj ide plavat len tak bez hracky (ale s hrackou radsej :ha: )
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI