Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Str 19.06.2013 18:05

nessa píše:
Momoo píše:
nessa píše:a náš Ringo prišiel o chvost :o(


čo sa mu stalo?


uz ked k nam prisiel mal hrcu na chvoste, okolo celeho obvodu , stale mu rastla, "zbiebieral" sa mu v nej hnis....isli sme k veterinarovi, rozrezal, hnis vytiekol, ale neliecilo sa to, dlhsi cas.
dostal aj lieky, aj sme to kazdy den, niekedy aj viac krat, ked si obvaz zhodil, prevazovali.
bol z toho uplne psycho, nevedel sediet, lezat, spat poriadne a pokojne.
vsetci traja doma sme boli vystresovani. a veterinar odporucil amputovat. a tak je bez chvosta


Chudacik :plac: tak nech sa drzi ;) :)
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Uto 02.07.2013 12:27

Ľudia, nedáme nejaké Bratislavské stretko cavalierov? Samozrejme, že by mohli prísť všetci :) Aj tí, čo psíka nemajú a chcú vidieť naživo cavaliera, pohladkať ho.. napíšte, ak by ste išli :D
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod vlaka » Uto 02.07.2013 14:42

Ja by som šla. Mohlo by to byť zaujímavé. Už som sama niečo naznačovala v mojom okolí (Karlovka pri Centrume) - je tu asi 6 cavalierov, ale väčšina je vyššej váhovej kategórie a navyše mám pocit, že ich vychádzka spočíva len v obídení baráku a to je všetko. A navyše - poznáte krajší pohľad, ako je kopa cavalierov? :-) Len kedy a kde. Lebo teraz ísť do lesa sa rovná hromadnému darcovstvu krvi.
vlaka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Uto 02.07.2013 16:21

No tak to že kedy a kde fakt netuším :D všetky nápady sú vítané! Chcelo by to aspoň nejakú dlhšiu prechádzku ;) teraz mi aj príde kamarátka staršia trochu odo mňa, a berie aj svoju fenku - cavalierku (9r) :) moja má rok :D
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Štv 18.07.2013 8:46

Ahojte? Ako sa majú vaši cavalieri? Už dlho sa nikto neozval :D Dáme to cavalierske stretko? Len my odchádzame 20.7 a vrátime sa 27.7 ;) Fotky pridám neskôr ;)
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Zuzana197 » Štv 18.07.2013 20:09

Ahojte, som tu nová. Pred necelými dvoma týždňami sme si kúpili trojmesačné šteniatko cavaliera s PP. Je to naše zlatíčko, volá sa Toby. Chcela by som sa Vás spýtať, čím kŕmite svojich cavalierov? Náš Toby je zvyknutý od chovateľky jesť granule Pro Plan, Chicopee a Farmina. Momentálne je situácia taká, že úplne odmieta granule Chicopee. Pro Plan a Farmine zje, aj keď s problémami a niekedy len v menšom množstve ako by mal. Tvári sa ukrivdene, že čo som mu to zase dala.
Zuzana197
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod ZuzanaKupc » Uto 23.07.2013 13:24

Ahoj tiež Zuzana a vitaj aj s Tobynkom. Z akej chovnej stanice je drobec ?
Čo sa týka granulí, moji psy dlho už od šteňata jedli royal canin. Jedli ho radi, nebol problém so stolicou, ani so srsťou a vôbec s ničím. Postupom času som testovala - už ako dospelým psom - iné krmivá, lebo RC je chemicky konzerovované krmivo. Brenďo má rád malé granulky a jeho top granule sú tieto:
Purina PRO PLAN Dog Adult SMALL & MINI digestive comfort - je aj s probiotikami. Cindy som kupovala rôzne druhy light krmiva a v podstate ona zje všetky.
Ale jedna kočka z facebooku mi poslala vzorku na jedno za studena lisované krmivo a to žerú obaja ako diví, máme ho asi dva týždne... Trocha som sa bála, lebo komentáre boli, že sú veľké granule, ale dajú sa ľahko v ruke rozlomiť prípadne väčšie kusy....
http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/m ... hle/165761
Tak želám šťastnú ruku pri výbere. :ahoj:
Zuzana, CHS zo Zlatého zámku
ZuzanaKupc
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Zuzana197 » Štv 25.07.2013 13:41

Zuzka, ďakujem za privítanie :ahoj: . Tobyho máme z chovateľskej stanice http://www.bielydemon.sk . Je z vrhu G. Náš Toby pokračuje vo vymýšľaní a momentálne je ochotný zjesť iba niečo z granuliek od Pro Planu. Moje deti, keď boli malé, tiež moc nejedli, tak aj naše šteniatko musí v tom pokračovať. :pac: Skúsila som tiež napísať tej pani, čo posiela vzorky krmiva, ktoré si mi doporučila. Tak snáď sa mi ozve. Ešte raz vďaka za tip na krmivo.
Zuzana197
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Momoo » Štv 25.07.2013 19:31

My tiež kŕmime Purina Pro Plan, teraz konkrétne Adult Original Chicken & Rice, sú síce dosť veľké, ale Momčovi chutia :jop: Keď bol menší, kupovali sme od chovateľky šteňacie Pro Plan, ale neviem presný názov, tie boli také maličké..
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Štv 15.08.2013 11:58

Dobrý deň, náš cavalierik sa stratil v Bratislava 4, Devínska cesta smerom na Devín.12.08.2013 bol naposledy doma.Volá sa Dastan a má 9 mesiacov. žial nie je začipovaný. Je to blenheim (bielo-hnedy). Mal obojok a na ňom známky s číslami na mňa a priateľa. :-((. Prosíme o akékoľvek info. Iba kopírujem, dnes idem pomôcť roznášať letáčiky. Ak má niekto chuť pomôcť s roznášaním, tak sa mi ozvite do SS. Dnes mi majiteľka donesie letáky tak nech vypýtam aj pre vás.
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod k.1 » Pon 19.08.2013 19:25

Momoo píše:Mne sa konečne podarilo dať dokopy video ešte zo septembra z našich prvých pretekov :smile:


Ospravedlňujem sa za kvalitu, už viem, že na budúce preteky si zoberiem kameru miesto mobilu :pac: :lol:
A inak čo máte ostatní nové? Behá tu niekto agility s cavalierom? :smile:

A ešte jedna vec, máme nový web : http://www.andantemomo.weebly.com :no:


kavalier vyhral nad borderkami ? to som ešte nevidela :) perfektný výkon klobúk dole :jop:
k.1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Haleth » Pon 19.08.2013 20:16

k.1 píše:kavalier vyhral nad borderkami ? to som ešte nevidela :) perfektný výkon klobúk dole :jop:

Akože nad borderkami? To bolo s borderkami, bolo to družstvo kavalier + dve bordery.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod k.1 » Pon 19.08.2013 21:13

juj to som si nevšimla pardón :pac: ale aj tak je mega šikovný :smile:
k.1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Momoo » Str 21.08.2013 15:19

:haha: Už viacerí mi hovorili, že aké úžasné, že vyhral nad BOCkami :heh:

Jedno novšie video, z EOJ zo Švajčiarska:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod MirSi » Uto 27.08.2013 22:12

Dňa 12.8 sa stratil blenheim cavalier Dastan. Má 9 mesiacov, bohužial nie je zacipovany :'( v nedelu 1.9 sa chysta precesavanie lesa v DNV kde ho naposledy videli. Ak by ste boli ochotni pomoct budeme velmi vdacni, prosim napiste mi SS ;)
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI