Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 26.08.2014 7:29

Určite sa dá. Väčšinou sa psom viac zapáči vo vnútri ako vonku.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod LuckyShine » Pon 20.10.2014 16:05

Zdravím, mám malého King Charles Španiela, má 2 mesiace, je hrozne zlatunký , malý, ale neviem vôbec od kedy môžu byť na vodítku :/ poraďte.
LuckyShine
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Veľká Okružná 41 Žilina

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.10.2014 21:04

Neviem, v akom zmysle myslíš "na vodítku". Ako chodiť s ním von alebo ho zvykať na vodítko...? :nwm: O vodítkach je na fóre celkom dosť popísaného. Skús čítať a hľadať. Napr. tu: viewtopic.php?f=9&t=4207&p=1106385
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod footballfun » Pia 05.12.2014 13:23

Ahojte, som tu nová, tak nemôžem vytvoriť vlastnú tému (ak som to správne pochopila). Prepáč, že nabúravam túto. Mám doma fenku cavaliera mám s ňou OBROVSKÉ problémy. Už neviem, čo mám robiť, radila som sa aj s dvoma veterinármi, ale nič ako dať jej čas mi neostáva. Niekedy sa to však už nedá vydržať, preto Vás chcem poprosiť, ak máte podobné skúsenosti so svojimi psíkmi a viete mi nejako pomôcť, pomôžte. Doma mám ešte jedného cavaliera, ktorého mám od šteniatka a ten je bezproblémový a úžastný, čiže mojim prístupom to nebude. Teraz k problému mojej fenky. Fenka bola vyhodená na ulici, zanedbaná, obézna, ledva chodila, bez srsti na uškách a s totálne holým chvostíkom - mala ho ako potkan. Zuby má v strašnom stave, a tak bol problém určiť jej vek, veterinár stanovil mantinely 2 - 4 roky. Máme ju od marca 2014. Jej prvý problém je neschopnosť naučiť sa hygiene. Viem, že naučiť psíka cikať a kakať vonku je dlhodobejší proces, ale toto je už neúnosné. Dávam ju 5krát denne na dvor, ale ona to často drží v sebe celý deň, kým neostane v dome sama a vyšpiní sa do chodby. Potom to začne žrať (mala aj tabletky s vápnikom, ale tento problém neprestal, zrejme ide o psychický problém). Nie je dňa, kedy by som nebehala so savovou a octovou vodou po dome. Hanbím sa doniesť domov návštevu, pretože viem, že prvé čo uvidia po vstupe do domu, bude veľká psia zapáchajúca kôpka a mláka (zápach moču je už do drevenej podlahy doslova vsiaknutý). Často sa o ňu bojím, že jej praskne mechúr. Ale sú dni, keď je to lepšie a dostane za vycikanie sa trávnik odmenu. A potom sa to zas zhorší. Nemôžem na ňu ani zvýšiť hlas a karhať ju, pretože hneď so stiahnutým chvostíkom a prikrčená pri zemi ujde do pelieška. Druhým problémom je jej bezhraničná pažravosť. Zožerie aj veci, ktoré by sa mi ani nesnívali. Zožrala už šnúrku z topánky, pol kila múky, z koša vytiahla kurací trup z polievky, najhoršie sú mačacie výkaly, ak vonku nejaké vyhrabe. Čokolvek čo nájde, hneď zožerie. Najhoršie je to, že je alergická na farbivá a konzervanty, ktoré sú teda vo väčšine ľudského jedla. Má hypoalergénne granulky, ale keďže sa často dostane do skriniek alebo k mačaciemu žrádlu (nedokážem to naozaj niekedy ustriehnuť pri troch psoch, mačke a celej domácnosti), mesiac sa škrabe tak, že si vyškrabe lysiny na uškách a chvost si vykusala až do krvi! Takisto stehná a okolie chvostu. Pomáha len kortikoidová injekcia a tabletky, ale veterinárka ju už nechcela dopovať. Tak jej len potieram neustále svrbivé miesta mentolovým gélom. teraz mi zasa začala párkrát denne chrčať. Naozaj neviem čo mám s ňou robiť, nikdy by som sa jej nevzdala, lebo neverím tomu, že by s ňou niekto iný mal strpenie a navyše stojí obrovské množstvo peňazí. zrejme by ju utratili. To by som jej ja neurobila. Krivdy na nej napáchal iba nejaký človek. Viete mi poradiť nejaké triky, čo by na ňu mohlo zabrať a jej správanie by sa aspoň trošku zlepšilo? :nwm:
footballfun
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 05.12.2014 16:03

Offtopic: dnes som čítala že na koprofagiu (pozieranie výkalov) môže pomôcť keď sa nasadia psovi probiotika. Existuje štúdia podla ktorej si pes takto snaží napraviť mikrofloru v črevách
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod reder » Uto 30.12.2014 13:32

Ahoj footballfun. Poradit ti neviem, ale mas moj obdiv :jop: :jop: :jop:
reder
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bystrička

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod p0casie » Pia 02.01.2015 20:27

Ahojte, ja by som sa chcela opytat ci cavalieriky plznu? :ach:
p0casie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 202
Bydlisko: Košice

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod stano269 » Pia 02.01.2015 20:38

áno
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod Momoo » Štv 22.01.2015 17:09

p0casie píše:Ahojte, ja by som sa chcela opytat ci cavalieriky plznu? :ach:


Plznú veľmi, stále, chlpy sú všade :heh:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod petrita » Ned 17.05.2015 9:20

Ahojte :ahoj: chcem sa opýtať čím krmite svojich cavalierikov? naša Miška je dosť vyberavá slečna hocičo jej nechutí chcela by som vyskusat krmiva royal canin máte skúsenosti? :smile:
petrita
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod cavalierkaNelinka » Pia 10.07.2015 12:04

petrita píše:Ahojte :ahoj: chcem sa opýtať čím krmite svojich cavalierikov? naša Miška je dosť vyberavá slečna hocičo jej nechutí chcela by som vyskusat krmiva royal canin máte skúsenosti? :smile:


Ahoj, neviem či ešte potrebuješ poradiť, ale RC je svinstvo :ua: Kŕmili sme 2 roky, niekomu vyhovujú, ale povedala som si, že sa k nim už nevrátime :smile: Chcelo by to kuknuť kvalitnejšie :smile:
cavalierkaNelinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod dogis » Pon 22.08.2022 12:58

Dobry den,
snad nepisem do zlej temy.

Mama s bratom (ja zijem inde) isli na dovolenku, som teda u nich doma. Maju psika, nar. 6/2021. Psik je zlaty, no zaroven je totalne nevychovany. Maju na neho volieru (nechapem na co), takze ked s nim idem 3x denne vonku, vypustim ho z voliery, tak sprintuje ako keby mal byt vonku poslednykrat v zivote..

Skace po mne (to skakal stale aj ked volieru nemal). Resp. skace po kazdom.

Ideme vonku, dam ho na voditko, no nevie chodit normalne. Ponahla sa, snazi sa sprintovat, aj ked voditko ho vzdy stopne. V podstate ma pocas celej prechadzky taha (nechodi pri mne).

Je mi ho luto jednak aj preto, lebo ja by som ho vonku urcite nenechal..

Otazka teda znie, da sa este nejak "skrotit" alebo uz ani nie? Ak ano, ako na to?

Vdaka pekne.
dogis
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod clupko » Pon 22.08.2022 13:42

nie je to spravna tema, lebo to, ze to je cavalier, je irelevantne. a vobec nejde o nejake skrotenie psa, ale o zakladnu vychovu a vycvik.
znie to tak, ze si kupili psa a nevenuju sa mu, zacal im (logicky) prerastat cez hlavu, a ich riesenie bolo zavriet ho do voliery. gratulujem :ach:
ak naozaj chcu psa - a to je zaklad a musia si to naozaj premysliet, lebo jemu by mozno bolo lepsie inde - treba sa mu zacat systematicky venovat. zacala by som tu viewforum.php?f=87 - v podstate vsetko rad radom :ha: ale hlavne privolanie, motivacia, netahanie na voditku. to nie je nieco, co za nich vyriesis v priebehu tyzdna, co su na dovolenke.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Cavalier King Charles Spaniel (FCI)

Poslaťod wer » Pon 22.08.2022 16:10

A hlavne ten pes potrebuje PODNETY, stale je to mlady psik. Coz zavrety vo voliere nema... Cavalier nie je ziadna hyperaktivka, staci mu klasicka prechadzka a potom spolocnost, kde kludne moze byt len pasivny pozorovatel... navuse cim viac je mimo dohlad, tym viac rastie ako drevo v lese...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI