Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.04.2021 7:27

Nemám. Skúšala som ho postaviť, ale na fotku nevydržal. Furt sa to hýbe. :heh: Ale ak to pomôže, jeho rodičia sú T-Bone von Bad-Boll x Vác-Vágvölgyi Offi.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Pia 09.04.2021 7:38

Momentalne nepomohlo ale pogooglim :smile:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.08.2021 8:02

Mám otázku na NO-čkákov. V sobotu by som mala ísť vystaviť 10 mesačnú suku na OV (aj keď mi to nie je zrovna po chuti :lol: ). Viem, že sú tieto výstavy iné ako klasické. Na čo si mám dať pozor, resp. čo si mám obliecť do kruhu, aby som tam nesvietila? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 09.08.2021 8:35

Sportovo. Rozhodne tenisky... Priprav sa na vela vela vela behania. Bezne sa striedaju handleri pri jednom psovi... inak pes musi bezat pred psovodom - v tahu, nie vedla.

Ale to je vlastne stena, tak to bude light, taka klasika skor. Ale to si nepamatam, ako je.. kives?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.08.2021 8:40

No, s ňou sa až tak nenabehám. Neťahá, musím ju skôr povzbudiť na behanie a je veľmi ťažké ju udržať v kluse. Buď ide mimochodom alebo potom ide rovno do cvalu. A je strašne naviazaná na majiteľa, takže musí byť v dohľade. Nikdy na výstave nebola a nikdy sa s ňou v tomto smere nebolo cvičené a aj toto je narýchlo akcia. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 09.08.2021 8:51

A.. naco? To je exterieracka?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 09.08.2021 8:54

Jo, akurát sa chcem spýtať, že načo ju tam ťahajú. :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 09.08.2021 9:10

Inak s tym behanim som myslela, ze sa beha fakt vela :no: to nie su 4 kolecka v malom kruhu ako na beznej vystave.. tie kruhy su obrovske a psy musia bezat pred psovodom na 2 metrovom voditku naozaj v tahu a fakt dlho. Posudzuje sa prave aj vydrz toho psa a naozaj sa tam bezne striedaju handleri. Okrem ineho je tam aj cast s chodzou pri nohe a strelba. Ale to su dospele jedince. A teda neviem uz, ci aj na oblastke, alebo len na specialke. Kazdopadne do chovu staci medzinarodka, takze pokial nema ambicie a vyslovene netrenuje na vystavy (to je priprava od malinkeho stenata a aj makacka dost), tak to vyznam fakt nema..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Ulf » Pon 09.08.2021 9:28

to znie ako budúci trapas. :lol: sa radšej na to vyprdnite a pripravte toho psa .
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.08.2021 11:43

Nejde o mňa, ja by som sa na to tiež vy***la. Ale majiteľ je v kontakte s chovateľom a chovateľ trvá na tom, aby to skúsili. A nemajú handlera, tak ma poprosili, či by som to neskúsila. Tak skúsiť môžem, ale obávam sa toho. :lol: Je to exterieračka, dlhosrstá. Ako, pekná je, len tá povaha...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Ulf » Pon 09.08.2021 11:49

Ach a chovateľ by tiež mohol pochopiť, že taká prezentácia asi nebude to pravé orechové... :pac: no čo, tak to skúste :lol:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.08.2021 12:57

Akurát mi volal majiteľ, že mu volal chovateľ, že ako na tom sú a že to treba aby pes išiel 3 m pred psovodom na dlhom koženom vodítku a ťahal... Hovorím mu, že veď to ja všetko viem, len to sa psa nedá za týždeň naučiť... To bude fraška. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 09.08.2021 13:33

Mno... co na to..? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Ulf » Pon 09.08.2021 18:29

som si kukla nejaké videá z tých výstav a pôsobí to na mňa jak jeden mega chaos kde sa ešte k tomu polovica psov nevie správať :hi: Tak možno to taký trapas nakoniec nebude :ha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wewerica » Uto 10.08.2021 7:44

presne si to vystihla Ulf :smile: a hlavne ideš ju vystaviť na OVP do Malaciek? tam takéto požiadavky na vystavenie NO nebudú mať.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI