Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod vavrena » Sob 30.07.2022 9:10

Trénovala som ho tri mesiace, a on mal prechodový stavec :ach: ....
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Elis » Sob 30.07.2022 9:15

Taky jsem hledala info a nenasla :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Sob 30.07.2022 9:22

:ua: tak to mi je luto.
Si uz tak myslim, ze neexistuje ciste zviera. Aj zbytocne sprisnuju podmienky, akoze vylucuju zvierata s nepatrnymi zmenami, ale na druhu stranu pustia psy, ktore realne v chove nemaju co robit... Posudok jedneho psa A-D...
Pokial fakt nebude nezavisla komisia aspon 5 odbornikov, ktori nebudu tusit, koho vyhodnocuju, tak sa to nikdy nezlepsi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 30.07.2022 9:38

Offtopic: A najlepsie, keby ani ta komisia nevedela z akych clenov je zlozena. Keby sa podpisala nejaka mlcanlivost, aby si nikto nemohol posuskat kto s kym, kde, kedy, ako. Lebo ani ta anonymita neni anonymna, ak vies komu sa ozvat
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Sob 30.07.2022 11:16

Elis píše:Taky jsem hledala info a nenasla :nwm:


Máš to doma :jazyk: Skús Spravodaj ČKNO máš to aj s úvodníkom nemeckého prezidenta WUSV...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Sob 30.07.2022 21:42

Ach jo, to teda nepotesi. Aj ked, nerada, ale vyhladovo sa obzeram po inom plemene.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Tiaali » Sob 06.08.2022 8:22

Riešim trošku zvláštnu situáciu a napadlo mi, že tu bude možno niekto viac orientovaný v chove NO. Kamarát si kúpil šteňa zo slovenskej chs, psíča už má 5 mesiacov a PP mu prišli až teraz. Maďarské pp. Chovateľ mu nič o tom nepovedal, horšie, že ani v zozname staníc v maďarskom klube tento názov nefiguruje. Je to bežná prax, že čo ja viem psy, čo asi nevedeli uchovniť na Slovensku dajú pod maďarský klub? Je to vôbec možné s trvalou adresou na SK mať chs pod maďarským klubom, alebo to môže byť reálne nejaký podvod s rodokmeňom a chovateľ sa spolieha, že bežní ľudia maďarské PP poznať nebudú a nevšimnú si to? Samotné PP vyzerajú reálne z fotky, len ma to prekvapilo.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Sob 06.08.2022 8:26

Skus poslat do SS meno chovatela a PP. Mozno pomozem...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Sob 06.08.2022 15:04

Tiaali píše:Riešim trošku zvláštnu situáciu a napadlo mi, že tu bude možno niekto viac orientovaný v chove NO. Kamarát si kúpil šteňa zo slovenskej chs,ha, že bežní ľudia maďarské PP poznať nebudú a nevšimnú si to? Samotné PP vyzerajú reálne z fotky, len ma to prekvapilo.


Slovenská chovka nemôže chovať na maďarské papiere! Sprav fotokópiu s PP a pošli na SÚCHNO aj so žiadosťou o stanovisko. Aj keď sa mi dostali do uší správy, že bývalý šéf SUCHNa dnes víri snahy a oslovuje ľudí so zámerom založiť nový klub NO, ale toto snáď nie. On keď "opustil" funkciu, riešil svoje zvieratá cez Maďarov, ale choval akože cez Maďarov, to ale bolo dávnejšie. Ale v súčasnosti podľa mňa, platí prvá veta z z môjho príspevku. Ak slovenský občan, ako chovateľ je v maďarskom klube a chová podľa ich podmienok a na ich papiere, nikto mu v tom zabrániť nemôže. Ale slovenský chovateľ s CHS regisrovanou na SK a člen SÚCHNA na maďarské papiere chovať nemôže. Bodka. Inak ojeb.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 07.08.2022 20:29

Offtopic: Ešte doplním, že aby mohol chovať na maďarské papiere, tak by musel mať chovku zaregistrovanú v Maďarsku a tým pádom mať v Maďarsku trvalé bydlisko. Alebo teda mať psy napísané na niekoho v Maďarsku.
Neviem, aký majú Maďari zoznam ChS, ale to, či chovka vôbec existuje, si vieš overiť na stránke FCI: https://www.fci.be/en/affixes/
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Mackie » Str 09.11.2022 16:02

Mackie píše:NO ma vraj v genoch idiopaticku nekroticku dermatitidu. Snad som ten nazov nepoplietla. Viete k tomu niekto nieco blizsie?

Mackie píše:Mne sa zdalo, ze si to ten veterinar vymyslel :ha: psovi sa rozpada zadok, odumiera mu tam tkanivo, moze sa to dopracovat az k vredom, priebezne sa zahojit a vratit naspat.. uz to videl u ineho psa, a vraj to je z tych primiesanych NO genov. Vobec nic som k tomu nenasla a netusim, kde hladat.

Uz to bolo neunosne (citaj hnusne), tak som to zacala riesit, a je z toho mastocytom II. stupna. Kupodivu zabrala liecba cyklosporinom, tak je to na chvilu ok, a snad sa to tak udrzi, lebo operacia je nerealizovatelna a chemoterapiu mu nedam. Este si pribalil dermoid na rohovke na oboch ociach, dalsia NO smakotka. Toto plemeno snad pobralo vsetko :nwm: a ten pes tiez.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Elis » Str 09.11.2022 17:31

no nazdar teda, nenudis se...
a jaka je prognoza?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Mackie » Štv 10.11.2022 14:47

"prognoza je dubiozna" :ach:
nepytala som sa; dokoncime aktualnu liecbu "minimalne 6 tyzdnov", potom treba sledovat a riesit hned ako sa to zase zhorsi (akoby teraz som to ja dobrovolne nechala zajst tak daleko), no ale potom to budem uz konzultovat s onkologom; nateraz som spokojna, ze pes moze prest na normalnejsiu stravu, ze sa vie vytoto bez toho, aby kvical na celu dedinu, a ze golier mozem nacas odlozit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Pon 14.11.2022 8:30

fuu, to mi je ľúto, že sa takto trápite :ua: . držím palce
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Str 21.12.2022 13:31

ahojte, pozná ho niekto? resp. jeho psy?
https://www.policedogsk9.sk/owner/
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI