Zhadzovanie

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 12.11.2012 14:30

Tak to potom áno. A zasa, keď som nad tým rozmýšľala tu si ani neviem predstaviť, že by som so psom robila tú gymnastiku každý deň. Iné by možno bolo keby mám na to priestory.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Cathie » Pon 12.11.2012 17:32

Haleth píše:A ešte, keď ju zrazu vezmeš a začneš si na ňu vymýšľa aj dáke sekvencie, kde musí rozmýšľať, tak sa nečuduj, chúďa :heh:

Tak to zas nie, ona by presla akukolvek sekvenciu, aku som jej schopna ukazat, s tym problem absolutne nema :heh: Agility to nie je, ale sekvencie typu strom, lavicka, zabradlie, ruka, noha, murik.. take mame :lol: Aj s odlozenim, rozbehom, menenim ruk, otacanim sa.. to pre nu nie je novinka.

Ale dobre napisala Calwen :jop: Ked si predstavim z jej pohladu large vysku, tak asi by to aj pre mna bolo "paneboze" :aaa:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Zhadzovanie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 12.11.2012 18:58

ja sa momentalne ku gymnastike nedostanem ani raz za pol roka, takze tak :heh: jedine co skusam (a neviem ci to ma nejaky zmysel) je skaknie skocky z miesta - pes mi sedi pred tyckou, ja stojim z druhej strany skocky pri bocnici a psa lakam pamlskom tak, aby ked doskoci sa akoby stocil naspat k tycke... :nwm: zatial nic ine robit nemozem a ani neviem, tak si aspon nahovaram ze toto nam urcite pomoze :pac: :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Pon 12.11.2012 19:04

Na jednej skocke sa da robit nieco co ja poznam ako diving. Proste naucit psa oblukovy skok a drzanie tela. Ale toto naozaj neviem popisat na nete, jedine ze by sme sa na nejakych pretekoch stretli :nwm: A kedze my moc nechodime, tak neviem :heh:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 12.11.2012 19:07

naucit psa oblukovy skok a drzanie tela

ci to nebude to co myslim aj ja :heh: lenze ja to normalne vysvetlit neviem, takze sa to nedozvieme... ale v podstate by to sedelo - oblukovy skok, aj to drzanie tela
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Pon 12.11.2012 19:08

No toto sa robi v podrepe pri bocnici a pes sa toci okolo teba, skace skocku za tvojou rukou s pamlskom, ktora ho taha dolu a dalej okolo teba.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 12.11.2012 20:13

tak to bude ono, len moje vyjadrovacie schopnosti niekedy zlyhavaju :pac:
a som teda rada ze nam to k niecomu bude, u niekoho strasne daaavno som to videla vo videu, teraz som sa na to rozpamatala a napadlo ma, ze by to mohla byt sucast gymnastiky... takze my trenujeme takto, snad z toho nieco bude
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 12.11.2012 22:18

baby isto hovoríte o tom istom :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Pon 12.11.2012 22:22

Ja som krava :pac: Teraz mi doplo, ze my sme boli na tom istom seminari Monika :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 12.11.2012 22:26

boli? a vlastne, veselí asi myslíš, čo? :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Pon 12.11.2012 22:30

Ano ano Veseli, stade to mam :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 12.11.2012 22:30

:yes:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Pon 28.04.2014 14:08

Idem trochu oprasit temu a snad rozprudit nejaku podnetnu diskusiu :smile:
Mame trochu problem so zhadzovanim latiek. Precitala som myslim vsetky dostupne materialy o skakani (teda rozdiel kratky skok a dlhy plochy, skokovu gymnastiku, cviky na uvedomovanie si labiek, ETS atd.) takze tieto temy mozme preskocit. Vsetko cvicime.

Ide o to, ze moj pes zhadzuje latky primarne kvoli svojej strestenosti (ked samozrejme odmyslim moje chyby vo vedeni) :lol: Je proste strasne rychly, velmi chce a ako keby niekedy nevnimal co robi, hlavne pri mojom rychlejsom pohybe alebo zmene smeru. Casto sa stane ze zvali celu skocku aj s bocnicami.
Zaujima ma hlavne ako naucit psa skakat precizne ale prave V TEJ RYCHLOSTI, lebo ked ho ukludnim a opravujeme zhodenu latku pomalsie, tak vacsinou nema problemy.

Je mozno nejaka metoda, technika alebo cvicenie, ktore by nam pomohlo, tak sem s nim :no:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Zhadzovanie

Poslaťod merri » Pon 28.04.2014 15:02

Sice som nikdy zhadzovanie ako take neriesila (resp. ak mi aj v urcitej situacii pes zhadzoval, tak sa to vzdy vyriesilo zmenou mojho vedenia), a nie som ani nejak moc fundovana radit, ale ako pises
dasken píše:snad rozprudit nejaku podnetnu diskusiu

:yes:
ad1 toto je veelmi podstatny fakt a v prvom rade treba zacat odtial:
dasken píše:ked samozrejme odmyslim moje chyby vo vedeni
:lol:

a ad 2:
dasken píše:Zaujima ma hlavne ako naucit psa skakat precizne ale prave V TEJ RYCHLOSTI, lebo ked ho ukludnim a opravujeme zhodenu latku pomalsie, tak vacsinou nema problemy.
- postupnostou. nemozes ucit naraz presnost aj rychlost. najprv dopilovat presnost a ked ta uz bude zautomatizovana, az nasledne postupne hecovat do rychlosti.
skratka - najdi ten "bod" v akej rychlosti este nezhadzuje a dostatocne sa na skok sustredi, a v takom "rozpolozeni" s nim zatial pracuj, davaj radsej kratsie sekvencie kde sa budes vyslovene zameriavat iba na toto a udrziavaj ho stale "pod prahom" tej strestenosti. rychlost nebude problem potom dobehnut, samozrejme ak ho nebudes deptat nejakymi nudnymi usekmi alebo prilis vela opakovaniami.

motivujes cim? hracka ci pamlsok? ak hrackou, tak aj to moze byt problem, mali sme to podobne s tym, ze pes zizal na lopticku v mojej ruke a bural do prekazok. toto sme vyriesili mimo parkur, psa som naucila najprv sustredit sa pri beznych poveloch a pochopit system, ze najprv sa ma sustredit na mna a potom pride na rad lopticka - ale ako odmena za spravne a sustredene vykonany cvik.
kym sme toto docielili, behali sme len na pamlsky.

a treba si byt isty, ze ten pes naozaj vie, co po nom chces a kam ma bezat, aby dokazal byt aj v rychlosti presny. tzn. tam sa zase vraciam k bodu 1 :smile:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Pon 28.04.2014 20:48

Motivujem hrackou a je pravda, ze by sa mu zisiel vacsi focus na prekazky ako na mna. Ale na pamlsky velmi nie je, to by som musela nosit nieco specialne a aj tak nema taky drive ako pri hracke. Budem ju ale asi skryvat, nech ju nevidi v ruke.

Este som sa chcela spytat, aky mate nazor na trenovanie na nizsich prekazkach ako je standard. Sme na plnej vyske, ale niekedy rozmyslam, ci by nebolo jednoduchsie ucit ho vedenie na nizsich, nech nezhadzuje ale mozem ho odmenit za spravne prekonanie a pochopenie ma :) Lebo mam dilemu potom, ked pochopi napriklad "out" obehnut prekazku, ale zhodi pri tom tycku - odmenit, ci neodmenit :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility