Zónovky

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zónovky

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 05.03.2011 21:44

hlavne to chce veľa trpezlivosti a tréningu, takže držím palce :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zónovky

Poslaťod kikula22 » Ned 06.03.2011 11:49

No nám sa už na šuplíku celkom darí :lol: neskôr hodím aj video :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zónovky

Poslaťod fufinka12 » Ned 06.03.2011 12:29

ja ani netusim co su to zonovky hehehe! :lol: :heh:
Nikdy nehryz, keď stačí zabrechať, nikdy nebrechaj keď stačí vyzerať roztomilo. Nezáleží na tom čo si vyviedol, vždy sa usiluj hodiť to na mačku.
fufinka12
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: galanta

Re: Zónovky

Poslaťod ShiShinQa » Ned 06.03.2011 13:36

Čo takto si prečítať tému a ušetriť nás od tvojich "chytrích" postrehov? :ach:
(Dokonca aj na wikipédii, či aj inde o agility nájdeš čo sú to zónovky)

Offtopic: Ja neviem prečo, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že každý kto sem napíše takéto blbosti, sú ľudia čo sa sem chodia zabávať...V poslednej dobe je tu veľa nových ľudí s podobnými príspevkami...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Zónovky

Poslaťod bcgoldenagility » Ned 06.03.2011 15:16

Natalia a Biff píše:ty si to zobrala z opačného konca...running sa najskôr trénuje na rovnej doske...psík sa učí celú dosku prejsť až do konca v rýchlosti...ak to robí dobre postupne a pomaly sa doska zvyšuje, respektíve uhol, ktorý zviera so zemou sa zvyšuje až kým sa neprejde na kladinovú výšku, potom môžeš psíka dať na celú kladinu...


:jop:

Natalia a Biff píše:hlavne to chce veľa trpezlivosti a tréningu, takže držím palce :smile:


s týmto tiež plne súhlasím, občas mi pri runningu rapídne stúpa krvný tlak :joint:

Offtopic: občas tak rozmýšľam, čo z toho tí ľudia majú :ua:
bcgoldenagility
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Zónovky

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.03.2011 16:40

Offtopic: výborný pocit z dobre odvedenej práce, neustály kontakt so psom a prehlbovanie puta medzi nami, radosť z pohybu a v neposlednom rade dobrú kondíciu a poriadne vyblázneného psíka :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zónovky

Poslaťod tera » Ned 06.03.2011 16:58

Natalia a Biff píše:Offtopic: výborný pocit z dobre odvedenej práce, neustály kontakt so psom a prehlbovanie puta medzi nami, radosť z pohybu a v neposlednom rade dobrú kondíciu a poriadne vyblázneného psíka :smile:

Offtopic: baby asi skôr mysleli ničo/niekoho iného :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Zónovky

Poslaťod bcgoldenagility » Ned 06.03.2011 17:02

Offtopic: Natalia, asi sme sa nepochopili :lol: ja som reagovala na ShiShinQin OT príspevok, so zonami to nemalo absolútne nič :smile: práveže im venujeme kopu voľného času :no:
bcgoldenagility
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Zónovky

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.03.2011 17:32

Offtopic: jeeeežiš :pac: , ja som si to až teraz všimla ten duchaplný príspevok fufinky, či jak sa volá :lol: Tak ale možno tiež majú dobrý pocit z dobre odvedenej práce a tou je, že zapratajú toto fórum somarinami a tak :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zónovky

Poslaťod fufinka12 » Ned 06.03.2011 21:05

ale tak ja neviem co su to zonovky! :nwm:
Nikdy nehryz, keď stačí zabrechať, nikdy nebrechaj keď stačí vyzerať roztomilo. Nezáleží na tom čo si vyviedol, vždy sa usiluj hodiť to na mačku.
fufinka12
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: galanta

Re: Zónovky

Poslaťod ShiShinQa » Ned 06.03.2011 21:36

SUPER :ach:

Čo takto začať čítať s porozumením? (Citujem samú seba)
ShiShinQa píše:Čo takto si prečítať tému a ušetriť nás od tvojich "chytrích" postrehov? :ach:
(Dokonca aj na wikipédii, či aj inde o agility nájdeš čo sú to zónovky)


PS: Nezapĺňaj zbytočne tému tvojími duchaplnými príspevkami...
Naposledy upravil ShiShinQa dňa Ned 06.03.2011 21:38, celkovo upravené 1
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Zónovky

Poslaťod bcgoldenagility » Ned 06.03.2011 21:37

Mám taký dotaz, kedže pri runningu ide o uhol a nie o výšku a za predpokladu, že je doska dlhá 3 metre, stačila by výška 1 meter? A zony by ste v tom prípade nechali 90 cm alebo menej?

Kladina
Popis prekážky

Výška 120 až 135 cm, šírka 30 cm. Dĺžka každej časti je 360 až 420 cm v pomere s danou výškou kladiny. Príklad: výška 120 cm = dĺžka 360 cm, výška 135 cm = dĺžka 420 cm....
zdroj:http://www.agility-skiper.sk/?bas=1&sub=15&sub2=3&lang=sk
bcgoldenagility
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Zónovky

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.03.2011 21:50

nie som nejako zvlášť dobrá v matematike, ale tak nejako ako si to vypočítala to asi bude. ide tam o to aby sa zachoval pomer dĺžky dosky s výškou kladiny, aby sa nemenil uhol, ktorý zviera nástupná a zostupná časť kladiny so zemou. Pri trojmetrovej dĺžke dosky by som nechala asi tých 90cm pre zónu, prípadne si ju môžeš trošku zmenšiť, pre nácvik to až tak nevadí..v podstate označenie zóny slúži len pre rozhodcu, aby videl či psík naozaj šľapol na tú časť kladiny, ináč pre psa to podľa mńa nie je vôbec dôležitá vec. pri nácviku runningu proste sa psík úči aby prebehol celú kladinu až dokonca, neodskakoval do strán a tak. ja napríklad cvičím na doske bez označenej zóny a nejaký zvláštny problém v tom nevidím.
Naposledy upravil Natalia a Biff dňa Ned 06.03.2011 21:53, celkovo upravené 1
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Ned 06.03.2011 21:51

akože asi som madar ale nechapem tvojej otazky ale vobec ... akože nejde o vyšku ale uhol ? ? ? ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod bcgoldenagility » Ned 06.03.2011 21:55

šeltie píše:akože asi som madar ale nechapem tvojej otazky ale vobec ... akože nejde o vyšku ale uhol ? ? ? ?


preto som tam dala ten príklad, myslela som to tak, že je podstaný uhol, ktorý zviera zostupná časť so zemou a nie to, že ked trénujem na 3 metrovej doske, treba na to tých min. 120 cm...

Natalia:vdaka :smile:
bcgoldenagility
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility