Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Slalom

Poslaťod Sim » Štv 26.03.2009 6:32

Slalom........ucim to teraz Perlu a zacinam ze s lavej strany pride na pravu...no s pravej strany na lavu nechce ist.......co robim zle alebo co mam robit?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod wewerica » Štv 26.03.2009 18:54

mo mne ide aaj z jednej aj z druhej strany...skus ju ako od zaciatku ucit slalom z druhej strany ...chvilka trpezlivosti a snad ju to naucis :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Slalom

Poslaťod kikula22 » Štv 26.03.2009 20:11

Ona sa akože bojí alebo nechce (z určitého dôvodu) prejsť popod tvoje nohy z druhej strany? Tak ju povzdbudzuj a keď prejde tak ju velmi vychvál. :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 26.03.2009 20:55

Prave som sa tu zaregistrovala!!! (konecne, citam tieto stranky uz mesiace) :ahoj:
Slalom je nas najoblubenejsi prvok, a myslim, ze je jeden s tych najjednoduchsich.
Rada pomozem. Ako ju to ucis???
:smile:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Pia 27.03.2009 15:00

taak akoze na tu jednu nohu v pohode presla
kebyze sa boji tak neprejde ani jednu stranu nie?
ta ucim ju tak ze som tahala pamlsok a ked presla klikla som a pochvalila a dostala maskrtu
pri jednej strane zabralo a pri druhej neviem..........
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod wewerica » Pia 27.03.2009 15:59

hlavne je trpezlivost...psa nenaucis trik za jeden den...musim to s nim stale viac a viac a kazdy den opakovat...aj ja to z montikom robim :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 27.03.2009 19:25

Tvoja Perla je este mlada fenka a to zamena, ze sa rada hra (so psami, ale hlavne s tebou) to je velmi dolezite a treba to vyuzit.To, ze ti prejde z jednej strany na druhu a zdruhej nie, urcite nieje z toho ze by mala strach (ako si napisala) je to predsa "nelogicke". Mozno pre nu neni az taka zabava mat nalepeny pamlsok na cumaku. Nepochybujem o tom, ze ma rada hracky. Mozno by si mohla skusit namiesto pamlsku nejaku oblubenu hracku. A ver mi vysledky su ovela efktivnejsie! Samozrejme najprv musite docielit to, ze hned ako uvidi v tvojej ruke hracku a usmev na tvari, bude cela nedockava a zhava, ze sa idete SPOLU hrat (v neskorsom case cvicit). Akonahle uvidis na jej tvari priblizne takyto face :aaa: mate vyhrane. Nieje umenie naucit psa co najviac cvikov za co najkratsi cas, pretoze teoreticky kazdy pes spravi aspon niekolko zakladnich cvikov, ked ho tahas za pamlsok. Ale je umenie NAUCIT PSA, ABY SA RAD UCIL!!!

Skuste sa rozblaznit hrou ako dve naj...super kamosky na svete :no: a skusit hrat sa "cvicit" co s najvacsou radostou. Potom slalom, asi takto: "aha, ze tu hracku nechitis" :jazyk: . Uvidis v tej roztopasnosti ani nebude vediet, ze ti preletela medzi nohy. Postupom casu ju uz nemusis az tak blaznit, malo by stacit ak uvidi, ze mas hracku. Potom postupne budes pomaly odburavat hracku a nakoniec aj ukazovanie rukou. Je to hlavne o dovere medzi vami a aky vztah ste medzi sebou vytvorili alebo vytvorite, zdokonalite. Niektore cviky krajsie vyzeraju, ked ich pes roby rychlejsie a doslova vidiet aku ma z toho radost. O tom to predsa cele je.
:oo: asi som sa prilis rozpisala a pritom nerada pisem slohy :ua:

Takze v skratke pre tych komu sa nechce citat dlhe litanie, len tolko. Kazdy pes je iny. Vy sami poznate svojho psa najlepsie. A preto nie vzdy plati to, ze naucite psa to co chcete presne podla navodu. Psy niesu stroje a je na vas ci pridete na to, ako naucit psa novym veciam.

PS: Dufam, ze to navyznelo blbo :ua: . DRZIM PALCE!
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod janas » Pia 27.03.2009 21:55

Vítam ťa na fóre :ahoj:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3574

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 14:11

Samozrejme najprv musite docielit to, ze hned ako uvidi v tvojej ruke hracku a usmev na tvari, bude cela nedockava a zhava, ze sa idete SPOLU hrat (v neskorsom case cvicit).

a ako toto docielim?ja by som chcela mat z nej aby bola happy ked vidi hracku,lenze ked zoberiem hracku kukne na mna a sedi alebo stoji dalej
neviem ci to ma v povahe alebo som niekde spravila ja chybu ale ...........
a nechcem ju za 5 min naucit co ja viem osemdesiat cvikov to viem...............len mi trocha nejde do hlavy ze tu jednu normalne prebehne s rychlostou a radostou(ked ma dobru naladu ovsem) a tu druhu vobec:(
noo pokusim sa este nejak ju prekabatit na pamlsok
ale ak by si bola taka dobra a napisala ze aku ju rozsantim lebo to by sa mi hodilo aj na agility a aby ju hracky bavili(by som bola najstastnejsia keby tak to bolo)
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 29.03.2009 20:03

urcite si videla hrat sa psou: robia kotrmelce, tahaju sa za kozuchy, nahanaju sa...Skus zo seba aspon na chvilu spravit psa :no: Nemyslim, ze by to Perla mala v povahe. Totiz este som sa s takym psom nestretla :nwm: (teda ked vynecham dostojne starsie psie damy a panou) :ach: .Myslim, ze len jednoducho nevie, co si ma v tej chvili o tom mysliet a co robit. Mozno si jej len nemala na to dostatok casu a skusenosti. Takze skus Perlu presvedcit o tom, ze hracka je korist a ona ju musi chytit. Rob s nou prudke pohyby a tahaj ju po zemi (hracku nie psa), ale len tak, aby mala nadej, ze ju chyti. Potom jej ju hod alebo ju nechaj, aby si ju vzala. Mozes sa rozbehnut, aby ta nahanala dalej sa zvrtnut a nahanaj ty ju. Prudko zastav a ani sa nepohni necakane urob prudky pohyb a zese sa zastav. Ona by ta mala vyzvat k hre poklonou. Skakaj, urob zo seba sasa (psy to maju radi) aj sa valaj po zemi :haha: . Hlavne sa nevzdavj! Mozno sa totiz Perla bude na teba pozerat ako na blazna, ale nedaj sa o tom presvedcit. Zozaciatku to chce vela trpezlivosti a energie, ale je to sranda. :yes: Je vela moznosti ako ju rozblaznit, vela ti otom porozpravaju aj iny ludia, no niektory si otebe nieco pomyslia :no: . Uz aj s takymi som sa stretla.
Ked som ucila moju Cissy slalom nepouzila som odmeny. Ona ich proste nechce. Ked som ju navela presvedcila o tom, ze si to vysluzila a pkracovali sme, zacala sa drhnut. Takze odmeny u nas uplne padli. Preto sa cudujem, ked mi niekto povie, ze jeho bordera je pazravec :nwm: . Hracku som vyskusala, ale na nic. Ked ju videla, zacala ma provokovat k nahanacke. Takze to tiez nevyslo. Tak som sa vykaslala na cele navody...a ucila som podla seba. :yes: Totiz velmi rada mi lovila ruka a tak som toho vyuzila. Chcela chytit moje ruky za kazdu cenu. Teraz je slalom jede z najoblubenejsich cvikou. Prve cviky si vyzaduju vela casu lebo sa spoznavate a neviete co od seba mozete cakat. Teraz uz literaturu nacviku vobec necitam, mozno si le n kuknem video. Snazim sa prvky prisposobot psovi. Nikdy nestracm cas nad metodou, ktora proste nefunguje. Mozno by si tiez mohla zacat hladat iny sposob, pretoze tento ocividne nefunguje (asi by si sem potom nepisala) neber to ako kritiku :nie: . Skusaj ine veci aj tie, co nedavaju zmysel (nikdy nevies cim ta Perla prekvapi) :nwm: . Ak uz naozaj vyskusas vsetko, a naozaj nic nezabere (co si nemyslim) potom prejdi znovu za nasledovanie pamlsku.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 29.03.2009 20:47

janas píše:Vítam ťa na fóre :ahoj:

Dik za "uvitko". Ked nepokecame vonku, tak aspon na fore :jop:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Pon 30.03.2009 14:27

taak pokusim sa zo seba robit šaša ale pri nej je naozaj tazke rozblaznit ju ..........snad sa mi to aspon raz podari..........este ma napadlo ze by som teraz tu stranu necvicila a vratila sa k tomu o cca dve tyzdne?
inak velmi dakujem

a akych ludi si myslela?tu na fore?koho asi
nemas nejaky link na take videjka?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 30.03.2009 18:28

Len tak bludim po internete. Alebo nasa slovenska stranka "tanec so psom" tam su odkazy aj na zahranicne stranky. Vrelo odporucam stranky "Silvii Trkman" :yes:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Uto 31.03.2009 15:47

noo vcera mi asi dvakrat presla lebo som mala kost:D
dakujem videla som uz tie stranocky popozeram este nieco
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Pia 03.04.2009 14:58

taak uz mi robi aj slalom:Djuchuu
sice pomalsie ako tu druhu stranu ale predsa:)
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Ďalší

Späť na Triky