"Hanbi sa"

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Lea a Stew » Pon 01.04.2013 21:54

tak u nas paska tiez nejak extra nelepila tym padom psovi ani tak moc nevadila, skusili sme gumicku, zo zaciatku stale dvihal packu a daval si to dole, kliker je samozrejmost, teraz uz len sedi/stoji a az ked poviem hanbi sa! tak si siahne po oku tak 2-3krat. S gumickou je vsetko skvele ale netusim vobec ako ho to naucit bez tej gumicky, uz som skusala len ze budem mu ju pokladat na nos ale pada, ze len pojdem gumickou k nosu, neviem ci mi len chyba trpezlivost ale uz sa s tym trapime dost dlho, vsetky ostatne triky mu trvali chvilku kym pochopil a potoom bolo lahke docvicit do dokonalosti. Ale myslim, ze to bude ten system ucenia toho triku, ani dvihanie zadnej laby tak, ze som mu ju sama dvihala sa nechcel nejak naucit az tak po 2 tyzdnoch kazdodenneho treningu to pochopil.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod AlicaGGG » Uto 02.04.2013 10:30

lea ked som chcela odstranit gumicku u oriany, zacala som pouzivat nejaku snurku... nezavazovala som ju do kruhu, len som ju vzdy podrzala oriane okolo nufaku... a potom postupne som jej ju prestala obmotavat okolo celeho nufaka, nechala som snurku len akoby v polkruhu... postupne sa naucila, ze ked sa blizi snurka k jej nufaku tak sa ide hanbit, takze to zacala robit aj bez snurky na nose, stacilo ze som sa snurkou nosu trochu dotkla ... no a potom uz zostalo len predlzovat vzdialenost snurky od nufaku :lol: najdolezitejsie bolo, aby ziskala istotu v tom hanbeni so snurkou, a potom to uz islo rychlo
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Lea a Stew » Str 03.04.2013 20:28

dakujem za radu, dneska sa konecne podarilo a Stew to pochopil, pouzila som vacsiu gumicku, najprv som len dala na cumak, posuvala som smerom na celo, neskor za jedno ucho az sme prisli ze gumicka bola na krku, tu som sa tesila ako male decko a zrazu na prvykrat uz to spravil aj bez gumicky, takze sa tesime :jupi: ,chcelo to len viac trpezlivosti z mojej strany, takze trik, o ktory ma sestra prosila odkedy ho mame, 3 roky, je konecne na svete!
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Michaela74 » Štv 04.04.2013 9:06

No ja som to skúšala len v sede ale v sede vobec nič ..skúsim to aj v ľahu a potom dám vedieť ako to dopadlo :smile:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Lea a Stew » Štv 04.04.2013 16:22

tak my sme zacali ked stal, robil to aj tak ale pride mi to v sade asi lepsie, ale tak ked to pochopil ze co ma robit tak je jedno ci sedi alebo stoji
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Haleth » Štv 04.04.2013 18:09

Pomoc, ja som dnes chcela Lyku naučiť zahanbenie a ona na mňa kukala jak puk s gumičkou na hube asi dve minúty, už jej cez to tiekli sliny a nič :haha: Tak som trochu tú gumičku natiahla a pustila, že nech to zacíti a kukala jak ešte väčší puk, vôbec jej to na hube nevadilo :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Lea a Stew » Štv 04.04.2013 18:17

jaaaj moja, opakujes? :ha:
ty to budes mat s lykou tazke ked jej nic nevadi, skusala si aj tu pasku? ale to jej asi tiez nebude vadit, ked jej gumicka nevadila, ja som stewovi musela dat taku pevnejsiu nech aj citi ze ma nieco na hube
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Haleth » Štv 04.04.2013 18:26

Offtopic: Neopakujem, nudila som sa a všetko ostatné už vie :jazyk: :heh:
Práveže ja som jej dala dooosť silnú gumičku, aby to cítila. Len ona, ako je zvyknutá, že musí držať, aj keď jej hocičo robím, to dáko pochopila tak, že má držať s gumičkou na hube čo najdlhšie :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Lea a Stew » Štv 04.04.2013 18:29

Lyka genius :ha: , tak vidis chudak pes, vzdy musi drzat a teraz zrazu nie :ha:
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Haleth » Štv 04.04.2013 18:37

Keby bola génius, dávala by si gumičku dole, keď na to myslím :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Tinka123 » Ned 21.04.2013 19:32

Potrebovala by som radu môj pes má 3 roky a nikdy sme necvičili s klikrom a chcela by som začať, ale bojím sa že by som si ho mohla pokaziť ak by tomu nechápal. A začať by som chcela tak že by som opakovala staré triky a keď by to spravil dobre klik+odmena+povel.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod adhike » Ned 21.04.2013 22:39

Ja mam taky isty problem AKO haleth:-D. Nipsy vobec nevadi gumicka na frnaku.maltezacku som to pohode davnejsie naucila. :-D ale Tato vobec. Kuka na mna jak puk. A nevadi jej to :-D nrobim cokolvek s jou neh jej to zacne vadit. Sla som zavriet z vonka dalsieho PSA, vratim sa a ona to ma stale na nose :-D to bude asi v tych dobikoch fakt :-D neradi sa hanbia :-D
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod katty158 » Sob 13.07.2013 14:20

Ja som enpoužila ani gumičku ani pásku. :D Jednoducho ja som si frkla po tvári lebo ma niečo svrbelo a tak ako pes a on sa postavil na zadné a opičil sa :D od vtedy to vie :nwm: :nwm: :nwm: :nwm: :dancing: :dancing: :dancing:
katty158
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Okr. Poprad

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod aNeMiC » Sob 22.11.2014 13:15

Ja som som učila bez pásky, sponiek, gumičiek,... Stačila moja ruka. Mojej fenke som zakryla oči povedala "hanba" a ona sa snažila moju ruku dať dolu, čiže si dala tú packu na oči. Bez klikra - cca 2 mesiace nám to trvalo.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Predchádzajúci

Späť na Triky