Výskok na nohy

Konkrétne triky a ich nácvik

Výskok na nohy

Poslaťod stanqa » Str 30.11.2011 18:33

Ahojte chcela som sa spýtať , že či neviete ako naučiť psa výskok na nohy lepšie povedané chodidla . Vyzerá to tak že vy ležíte na chrbte nohy máte vystreté do "neba" a psa na chodidlách ( pre tých ktorý nechápu čo myslím :angel: )

ďakujem za všetky rady :hi:
stanqa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95

Re: Výskok na nohy

Poslaťod vavrena » Str 30.11.2011 18:57

Ahoj Stanqa, najprv musíš naučiť psíka na povel vyskočiť štyrmi nohami na nejakú plochu. Plochu môžeš postupne zmenšovať, nechať psa, aby vyskakoval na pníky, na obrátený kýbel, misku..na stoličku, pod ktorú si ľahneš, akoby si chcela nadvihnúť tú stoličku na chodidlách... až nakoniec plochu nad sebou odstrániš a pes ti vyskakuje na chodidlá/chrbát... ono to chce čas aj pre psa aj pre teba, ja ledva na nohách udržím malého pudla, resp. on tam ťažko balansuje, takže považujem tréning s knihami na chodidlách za základ :heh: . Psisko mi odtiaľ spadlo, a odvtedy to chcelo presviedčanie, aby vyskočil, bál sa, neveril mi. A docvičenie sme odložili na neurčito, takže bacha na psa :ach: ...
Offtopic: Ale pre Raidera tento cvik ešte určite nie je, je zatiaľ mladučký a mala by si tieto akrobatické cviky odložiť až keď bude mať kompletne vyvinuté svalstvo. :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výskok na nohy

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 13.02.2012 2:34

tento trik je suprovy, musim to vyskusat, len sa bojim ci ju udrzim..27kg ma, ci?
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Výskok na nohy

Poslaťod Nanda » Uto 14.02.2012 21:17

Ja sa na tento trik strojím už asi mesiac a nikdy mi nevíde čas. Ale neviem či by to Miky zvládol lebo on keď mi aj vyskočí na chrbát tak hneď zoskočí. Iba raz mi tam zostal stáť aj to cca. 10s.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Výskok na nohy

Poslaťod Niqi & Kora » Str 15.02.2012 12:04

nanda kolko vazi Miky? Myslis, ze by som tu svoju na tych nohach udrzala? mne sa zda tazka, nechcem ju to zbytocne ucit ta povedz svoj nazor :no: a mam male fety..si obujem frajerove boty asi :lol:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Výskok na nohy

Poslaťod Nanda » Pia 17.02.2012 15:43

Niqi - No keď som ho naposledy vážila tak mal 23kg. Ale on akosi nevie udržať rovnováhu, ale zato ja mám big feet. :heh:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Výskok na nohy

Poslaťod aNeMiC » Štv 13.08.2015 20:46

Mohli by ste mi prosím vás niekto poradiť, ako na ten povel predpripraviť šteniatko? :smile: (nejaké jednoduché nenáročné triky na kĺby, keďže na ten povel má malé šteňa určite čas a nad tým budem rozmýšľať až tak v roku - tak či tak najprv naučiť základy ako motivácia, očný kontakt, privolanie,...) A aby sa dali využiť aj na iné balančné triky :-)
Dal by sa na to využiť aj balančný disk? (niečo takéto -http://www.zlateslevy.cz/images/deals/original/3/133379.jpg ) videla som to vo vydaní pre psov, len to bolo brutálne drahé a odosielané až z ameriky :oo: Ak by som kúpila niekde v meste pre ľudí, neprasklo by to pod borderkou? :ha: (asi nie, čo) ide mi skôr o drápky, či by to neprasklo
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡


Späť na Triky