Neznamy cvik

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Neznamy cvik

Poslaťod Iwka » Pia 21.01.2011 16:06

vavrena píše:Iwka tým zrejme myslela, že bude lepšie, keď sa najprv zúčastníš nejakého seminára napríklad, aby si si nechala vysvetliť podobné cviky. Nie že nie si schopná to naučiť psa, ale možno by bolo lepšie najprv sa naučiť, ako to robiť správne :no: . Pretože nič nie je horšie, ako pokazený psík, stačí, keď ti raz-dvakrát nešťastne spadne alebo ti nebude rozumieť, čo chceš, a už bude odmietať niektoré veci.
A zatiaľ máš naozaj čas, veeľa času, a je toľko vecí, ktoré sú zábavné a jednoduché :smile: .



Myslela som tym aj toto, urcite by som to psa bez ziadnych skusenosti alebo aspon osobnych konzultacii s dakym skusenejsim, a podruhe som myslela, ze priemerny bavorsky farbiar ma 25-35kg, zatial co priemerne 12 rocne dievca ma 40kg. Nemyslela som, ze by si to psa nedokazala naucit, ale aby si mu mohla zabezpecit dostatocnu bezpecnost. Vzhladom na to, ze vazim 1,5krat tolko ako ty a moj pes je 5 krat lahsi ako priemerny bavorsky farbiar , mozem si dovolit robit tento cvik. A ver mi, nie je najlahsie vyvažovať psa - či už malého a o to viac veľkého.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Neznamy cvik

Poslaťod denyho slniecko » Ned 23.01.2011 13:59

Koxoo. Zdenka, ty máš odvahu. Ja si netrúfnem toto učiť môjho, čo je o polovicu ľahší od tvojho. Skús ho učiť niečo iné. Je plno iných zaujímavých trikov pri ktorých ľudia povedia " Ty koxo! To ako robí! :oo: " Na tento máš naozaj veľa času. A skôr ho naučíš asi výskok na chrbát. Predsa len, je to väčšia plocha a menšia pravdepodobnosť, že sa psík zraní. :no:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Neznamy cvik

Poslaťod zdenka2710 » Ned 23.01.2011 17:46

nepovedala som ze ju to idem naucit na isto, ja sa len informujem o cvikov=ch dopredu, videla som video kde nejake 13 rocne dievca to robilo s labradorom, vtedy ma to napadlo...
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Neznamy cvik

Poslaťod Iwka » Ned 23.01.2011 20:12

wow, tak to si celkom neviem predstavit, ak to najdes posli mi prosim ta link na to video.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Neznamy cvik

Poslaťod zdenka2710 » Uto 25.01.2011 19:15

No co si pamatam nebol este ani dospely... co je cudne lebo sa este vyvija...uz som to hladala ale akosi to uz nemozem najstt...ale ved este skusim mozno sa mi zadarii
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Neznamy cvik

Poslaťod Kikz » Štv 24.03.2011 19:38

:aaa: :pac:

zdenka2710 píše:videla som video kde nejake 13 rocne dievca to robilo s labradorom, vtedy ma to napadlo...


zdenka2710 píše:No co si pamatam nebol este ani dospely... co je cudne lebo sa este vyvija...uz som to hladala ale akosi to uz nemozem najstt...ale ved este skusim mozno sa mi zadarii


Tak hladaj, hladaj, tiez by som to chcela vidiet :angel:

BTW vola sa to montáž alebo balanc na nohách. :smile:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Triky