cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Veronika_27 » Uto 14.08.2012 10:04

Zo Zolena :ua:

No, nezostáva nám nič iné iba skúšať a skúšať... :smile:
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Cathie » Str 15.08.2012 17:16

Veronika alebo si proste zober fotak a najblizsie vase pokusy natoc :no:
Ja by som to ale vyskusala klasicky v "ulicke" z hocicoho doma. Urcite mate niekde stiesnenejsi priestor alebo sa da vytvorit - zavolas si ju tam, pamlskom ju navedies tak, aby stala pred tebou, das pamlsok aj ruky za chrbat (zamedzis tak tomu, aby po pamlsok vyskakovala a sustredila sa iba nan) a spravis maly krok proti nej - akonahle co i len o kusok ustupi (aj keby si ju musela mierne zatlacit nohami), pochvala a dostane pamlsok spoza chrbta. :smile:
Ulicka kvoli tomu, ze tam nema na vyber - ak sa nemoze uhnut do boku alebo ta obist, bude musiet kusok cuvnut.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Veronika_27 » Štv 16.08.2012 9:43

Natočiť by som možno dačo mohla, len neviem kam by som to zavesila :ua:

Robím to už tak, že každý jeden vydarený krok-dva dozadu chválim. Nechválim, ak cúvne a sadne si, alebo odskočí piruetku dozadu (čo je dosť často) - toto zvykne robiť aj v úzkom priestore, kedže sa tam nevie otočiť, tak nadskočí a tak sa otočí, aby mohla ísť dopredu... nemáme tu veľa úzkych chodbičiek, skúšala som priestor medzi dvoma posteľami, lenže to je tak meter a pol... no na začiatok aj to stačí :smile:

Len som si ešte nevšimla, že by pochopila, čo od nej chcem... iné veci pochopila oveľa rýchlejšie, ešte v ten deň... naposledy som ju učila položiť hlavu na moju ruku, nohu, na hocičo a to si zapamätala fakt bleskovo.
Obrázok
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Cathie » Štv 16.08.2012 14:41

Sprav uzsiu ulicku :no: Z krabic, knih, hocicoho. Ak nebude mat inu moznost, pochopi to ovela rychlejsie.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Mage » Štv 16.08.2012 15:18

Offtopic: ked to nevies kam zavesit tak sa spoj napr aj tu s cathie cez skype a tam jej to posli :smile: alebo kludne aj so mnou

(ale inak je velmi lahke spravit si na youtube kanal a nahrat to tam)
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wer » Pia 08.10.2021 6:53

Idem sa poradit - chcem vysperkovat cvik na obrane :joint:

Vysvetlim: pes vystekava figuranta, ja sa postavim asi 5 metrov za nich a odvolavam psa k nohe. Je jedno, ako sa priradi, len to musi byt rychle a presne. Moj pes sa snazi celu obranu fixovat figa, tak si sam vybral pricuvanie k nohe. Na kratku vzdialenost super, na dlhsiu sa nie vzdy trafi presne a potom hlada nohu..
On cuva na blint, nepozera na mna (ani nechcem) a niekedy sa vychyli proste.
Su na to nejake super triky, ako na to? :lol: teraz pomaham, ze cuvam s nim a druhu stranu istim palicou, pomimo to ho ucim cuvat pred sebou - to cuva vacsinou megakrivo a este rozmyslam, ze ho naucim zacuvat odo mna (od odmeny) smerom k niecomu (co budem potom akoze ja)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Slausa » Pia 08.10.2021 7:18

Hmm, napada mi target a docuvanie nan
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wer » Pia 08.10.2021 7:41

Jj, to mi tiez napadlo, aj ked nie tak klasicky, skor potrebujem plecom dotyk. To je teraz target pre neho - moja noha. On aj vie, ze sa musi doradit na dotyk, lenze obcas to je na etapy. A to krive cuvanie potrebujem odstranit. Nejake tunely? Alebo len vzdialenost predlzovat postupne - na 2 metre to ma fajn, 5 je horsich :lol:
Asi skusim doma na zahrade daku tycku mu postavit, urobit mu tunel a odmenovat dotyk plecom a potkm sa budem spoliehat, ze sa mu to spoji aj s figom.. Ta mechanika pohybu by mu mohla pomoct...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cúvanie na povel

Poslaťod clupko » Pia 08.10.2021 8:03

povedala by som, ze target tam nie je az tak podstatny, on vie, ze ma zastavit, ked uciti tvoju nohu. ked sa nepozrie inam ako pred seba, target kdesi za nim mu moc nepomoze.
problem je, ze cuva krivo? tak potom asi fakt len ta mechanika pohybu, aby vedel aj na dlhsiu vzdialenost cuvat rovno.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Elis » Pia 08.10.2021 8:06

OT - videla jsi nekdy na akci fakt pekne odcouvani??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wer » Pia 08.10.2021 8:13

Elis píše:OT - videla jsi nekdy na akci fakt pekne odcouvani??

Budem priekopnikom :joint:
Otazka je, kolki to riesia pomimo takto.. :lol: ved ked to nepojde, tak to prerobim
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Elis » Pia 08.10.2021 8:38

tak ja zatim zazila jen, ze kazdy, koho jsem videla a mel to tak - to predelaval.
psi to nabizi dost casto na to, ze to pak nikde neni videt :ha:
ale jako ja ti fandim :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wer » Pia 08.10.2021 8:49

Ono preto sa pytam tu :hi: - lebo v dd vela ludi robi cuvanie aj cez cely plac a maju to rovno... tak aky figel sa pouziva. Asi je rozdiel aj v tom vzruchu, ale tak aspon pre inspiraciu....

A hej, co viem, tak aj ked to neprerobili, tak dalsieho psa uz tak nerobia.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Triky