cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: cúvanie na povel

Poslaťod kenny » Ned 08.02.2009 19:49

Dobre ďakuejm vyskúšam to.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Domči » Uto 17.02.2009 23:20

joaj moj to vie .. už si nepamatam ako som ho to učila :lol: naozaj... len teraz ked vystriem ruku dopredu predstba a hovorim cuvaj .. tak ide ja saleny :D nejde sice pekne rovno ale snazi sa :no:
Domči
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: cúvanie na povel

Poslaťod antenka » Str 18.02.2009 15:54

myslim si, ze lepsie vyzera, ked sa psik strasne snazi a ide krivo ako keby to mal robit z donutenia a ist rovno ako podla pravitka.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Donna » Štv 19.02.2009 23:11

inak mne strasne pomaha, ked cuva krivo tak do tej strany do ktorej sa vytoci tam ja trochu vybocim nohou... nevim ci to pomaha len mojmu psycho psovi ale sak mozno bude posobit aj na inych :no:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: cúvanie na povel

Poslaťod antenka » Sob 21.02.2009 18:23

jo, presne to funguje aj na mojom, ale musi sa na mna sustredit. niekedy sa tak tesi, ze cuva, ze mu je jedno, co mu ukazujem.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Gombicka333 » Uto 21.07.2009 11:21

Ako učite psíka cuvat okolo ?...cuvanie ako take nam nerobi problem ale to okolo ano :ua:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 23:39

Klaudi, ak si Kokyho učila "pivota" tak to máš celkom jednoduché, vďaka tomu som Coriho naučila aj cuvať okolo, aj slalom cúvaním :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Vikiki22 » Str 14.07.2010 14:01

Snažím sa naučiť moju Elišku cúvať. Ale pri každom pokuse si sadne. Neviem, čo už s tým... Stena nepomáha, ani to, keď pre ňou idem, sadne si sa hotovo. Neviete mi poradiť, prosím? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Kikz » Str 14.07.2010 15:11

Skúšala si ju dať si medzi nohy , dať jej niečo zahryznúť a tak cúvať s nou ? Alebo aj bez toho zahryznutia..
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Cathie » Str 14.07.2010 16:46

Vikiki ja som to riesila tak, ze som sla pred nou a vzdy, ked sa pokusila sadnut, som jej podsunula nohu pod brucho, aby si proste nesadla. Rychlo pochopila, ze sadanie je neziaduce pri tomto a ze ma ist dalej. Totiz vela psov ma vo zvyku sadnut, ked clovek ide proti nim, aby na neho lepsie videli.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 14.07.2010 21:34

presne ako pise cathie. nohou som si ho zasa postavila ale to uz ked som ho ucil na ukazovanie co je ruka hore takze si to trochu mylil so sadnutim. ale uplne na zaciatok som mala ruku zarovno jeho nufaka alebo o trosku nizsie a tlacila som ho do zadu. zo zaciatku staci jeden krok. potom dva, tri, atd... :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 16.07.2010 9:24

Alebo bez, či s čo najväčším obmedzením fyzickej manipulácie :no:
Snažím sa psa učiť rôzne veci, ale vždy tak, aby čo najmenej utrpelo jeho ego. Je oveľa viac spôsobov... :no: , mnohoráz jednoduchších pre vás aj pre psa a nemusí to mať žiadne negatívne následky, keby náhodou niečo... Napríklad, keď mu jeho motiváciu dáte nižšie pod nos, tak aby sa nepozeral hore. Je predsa jasné, že ak psovi zakloníte hlavu, automaticky si sadne. Tak predsa veľa ľudí učí sadnúť, teda ak odmyslím, potlačenie zadku, čo je zase fyzickou manipuláciou. To by ste spravili i vy, je to anatomicky, aby si nevykrútil hlavu, kedže chce vidieť to, čo sa mu ukazuje. Takže tým, že mu dáte hračku pod nos, bude ju chcieť dostať, čiže skloní hlavu a tak zdvihne zadok a posunie sa vzad :no: . Jo a to je celá veda :ach: :ha: .
Ak má niekto obavy, že stratí očný kontakt, tak to sa praví hneď ako pes pochopí, čo sa od neho žiada :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Pia 16.07.2010 10:36

Wickyy & Classy píše:Takže tým, že mu dáte hračku pod nos, bude ju chcieť dostať, čiže skloní hlavu a tak zdvihne zadok a posunie sa vzad . Jo a to je celá veda .

zeby to bolo presne to iste co som napisala ja? :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 16.07.2010 11:30

skoro :no: . Rozmýšlala som, či neodcitujem od teba, ale nakoniec, teda neviem do akej miery si to, čo si písala myslela vážne. Lebo ja so psa netlačila, on sa posunul sám. Ale to je proste čisto chytanie za slovíčka, tak ako si to teraz spomenula :no:
Navyše tam máš, že si mala ruku zarovno jeho ňufáka alebo o trochu nižšie. Ty si tak učila, lenže ja píšem o odstraňovaní sadania. A to tak, že som ruku dala úplne dole :no: .
Ale inak hej, v princípe sa v podstate zhodujeme :no: :smile:

Proste to je presne to, na čom to zlyháva. Malé detaily, lenže každý si to vysvetľuje, môže vysvetľovať inak. A potom, že ani tak mi to nejde...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Pia 16.07.2010 18:32

to tlacenie som myslela ako ze som postupovala proti nemu. cize musel cuvat. nijak som ho nechytala ani nic. ale ako pises, je to jedno. :lol: tak nejak sme to mysleli rovnako.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky