Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod MisheliQ » Str 08.07.2009 17:03

Ak by som mala záujem o zapisovateľstvo, na koho by som sa mala obrátiť, prosím??
Je tu niekto z fóra, kto robil, bude robiť zapisovateľa na niektorej z výstav? Ak áno, na akej výstave / akých výstavách?

Ďakujem :smile:

________________________________________________________________________________________________

EDIT: Pridaný poučný príspevok zo strany číslo 6

Fraga píše:
MANUÁL PRE PERSONÁL KRUHU

a) katalógové čísla psov
b) posudkové listy
c) diplomy
d) farebné stužky
e) kartičky (CAJC,CAC,R.CAC,CACIB,R.CACIB,BOB)
f) rozhodcovský zošit – (známy pod názvom „Richterbuch“)

a) katalógové čísla psov
- vystavovatelia si vyzdvihnú číslo pred začatím posudzovania v kruhu
- vystavovateľ, ktorý nemá číslo v kruhu, nemá uhradené výstavné poplatky, číslo dostane po uhradení dlžnej sumy v pokladni
- ak vystavovateľ nepozná svoje poradové číslo, nájdete ho na konci katalógu v adresári pri mene majiteľa psa, alebo v zozname psov (v katalógovej časti) pod príslušným plemenom, pohlavím a triedou
- každý vystavovateľ musí mať počas vystavovania psa číslo umiestnené na viditeľnom
mieste, pes bez čísla nemôže byť posúdený (!!!)
- psy nastupujú do kruhu podľa poradia v katalógu (psy do kruhu volá a zoraďuje vedúci kruhu)

b) posudkové lisy
- posudkový list má 3 časti (biela-originál,zelená a žltá-kópie), originál sa po posúdení oddelí od zelenej a žltej časti a odovzdá sa vystavovateľovi, zelená a žltá časť sa neoddeľuje, odovzdáva sa po skončení posudzovania do technickej kancelárie
- posudok treba písať čitateľne, dostatočne silno,aby bol text čitateľný aj na tretej (žltej) strane, a všetky tri časti musia byť pri vypisovaní presne na sebe, aby nedošlo k nepresnostiam pri udeľovaní známok a titulov v kópiách. Zapisovateľ je zodpovedný za čitateľnosť a správnosť zapísania textu, nepoužívajte príliš krátke skratky, popis psa slúži pre poradcov chovu v kluboch
- každý posudkový list musí byť podpísaný rozhodcom (praktická rada: nechajte rozhodcovi podpísať všetky posudkové listy ešte pre začiatkom posudzovania), ak má rozhodca vlastnú pečiatku, treba opečiatkovať všetky tri časti posudkového listu (pečiatka sa nepretlačí, aj keď je posudok samoprepisovací)
- posudkové listy sú natlačené na skladanom trojvrstvovom tabelačnom papieri, čísla idú v poradí, ako sú uvedené v rozhodcovskom zošite, postupne si ich odtŕhajte tak, aby ste vždy písali posudok do správneho listu - pred začatím si vždy skontrolujte číslo posudzovaného psa s číslom
na posudkovom liste! V každom kruhu bude v obálke aj jeden čistý posudkový list pre prípad, že dôjde k nesprávnemu vypísaniu, omylu ap.
- ocenenie (výborný, veľmi dobrý, dobrý...), tituly (CAJC,CAC,r.CAC....) sa označujú na posudkovom liste krížikom, k oceneniu „výborný, veľmi dobrý“ sa pripisuje prvým štyrom psom poradie napr. výborný 1, výborný 2, alebo výborný 1, veľmi dobrý 2, veľmi dobrý 3... .
- preradenie psa: ak pes bol omylom zaradený nesprávne (nesprávne plemeno, pohlavie ,trieda), vystavovateľ, ktorý zistí takúto chybu, si musí vybaviť preradenie vo výstavnej kancelárii, kde dostane potvrdenie o preradení („preraďovačku“), až na základe tohto potvrdenia aj vy urobíte opravu u psa (preradíte), katalógové číslo psa však pritom nemení), zmenu vyznačíte v rozhodcovskej knihe, na posudkovom liste opravíte nesprávny údaj. Preraďovačky odovzdáte spolu s posudkami do technickej kancelárie
- udeľovanie titulov: udeľujú sa zvlášť pre psy a suky: v triede mladých (V1 môže dostať CAJC), v triede strednej, otvorenej, pracovnej, šampiónov (V1-CAC, V2 – R. CAC), v triede veteránov a čestnej sa udeľuje iba známka V, VD, atď a umiestnenie bez titulu), v triede šteniec a dorastu (VN,N). Rozhodca nemusí titul udeliť, aj keď sa pes umiestnil na prvom mieste. Titul nie je nárokovateľný. V úvodnej časti katalógu je uvedené, ktoré psy a aké tituly môžu získať, pred posudzovaním si to naštudujte. Katalóg slúži iba pre personál v kruhu, preto ho rozhodcovi „nepodsúvajte“. Rozhodca ho môže dostať až po skončení posudzovania v kruhu. Pri každom plemene môže rozhodca udeliť BOB (víťaz plemena), do tejto súťaže nastupujú jedince s titulmi CAJC, CACIB a V1 z triedy veteránov.
- ak pes nenastúpi, na posudkový list sa zapíše „nenastúpil“, originál sa neoddeľuje od kópií
- po skončení posudzovania personál kruhu uloži posudkové listy (zelené a žlté časti nedeliť) podľa poradia vzostupne (od najnižšieho čísla po najvyššie), do poradia treba zaradiť aj posudkové listy psov, ktoré nenastúpili,
- ocenenia psov na posudkových listoch skontroluje s rozhodcovským zošitom (údaje musia byť rovnaké) a až potom ich odovzdáte do technickej kancelárie. V prípade nezrovnalostí treba správnosť ocenenia konzultovať s rozhodcom, ktorý je za ocenenie zodpovedný.
- výsledky do preukazov o pôvode (rodokmeňov) sa zapisujú pri výstavnej kancelárii , kde majitelia psov obdržia aj medaily za tituly CAJC, CAC a CACIB.
Výsledky posudzovania sa priebežne zapisujú aj na tabuľu, ktorá bude umiestnená pred vstupom do kruhu. Poradové čísla psov si môžete napísať ešte pre posudzovaním podľa rozhodcovského zošita.

c) farebné stužky - každý pes dostane po posúdení spolu s posudkovým listom ,s diplomom aj stuhu podľa získaného ocenenia: výborná – modrá stužka, veľmi dobrá - červená, dobrá – zelená, veľmi nádejná - žltá, nádejná - biela (VN a N sa rovnako udeľuje v tr. šteniec a dorastu), BOB - zlatá

d) kartičky pre tituly (CAJC, CAC, r. CAC, CACIB, r. CACIB, BOB)
- pes, ktorý získal titul, dostane príslušnú kartičku ako doklad o získaní titulu (bez tejto karty mu nebude titul zapísaný do rodokmeňa)
- na karte treba vypísať aspoň katalógové číslo psa, každá karta musí byť podpísaná rozhodcom
f) rozhodcovský zošit – Richterbuch
- do rozhodcovského zošita zapíšete iba známky, poradie a udelený titul v skrátenej forme (V,VD,CAJC,CAC atď.)
- po skončení posudzovania rozhodca podpíše rozhodcovské zošity, jeden odovzdáte do technickej kancelárie spolu s posudkovými listami, druhý si rozhodca môže zobrať.

Čo ak :
- v kruhu chýbajú stuhy, kartičky atď → zájdite do technickej kancelárie
- pes znečistí kruh → upratuje majiteľ psa (poskytnete mu vedro s pilinami), prípadne igelitové vrecúška, ktoré budú v každom kruhu
- vystavovateľ potrebuje veterinára, zdravotnú službu → treba ich poslať do výstavnej kancelárie
- vystavovateľ potrebuje program záverečných súťaží → odporučte mu prečítať si prvé stránky v katalógu, iné informácie vo výstavnej kancelárii

Kartičky:
CAJC – trieda mladých
CAC - trieda stredná, otvorená, pracovná, šampiónov /známka V 1/
R.CAC- trieda stredná, otvorená, pracovná, šampiónov /známka V 2/
CACIB - zvlášť suka a pes , ktorým bol udelení CAC
R.CACIB - získava druhý najlepši pes a suka, do súťaže postúpi aj jedinec
ktorý získal R.CAC z triedy, v ktorej bol udelený CACIB
BOB - nastupujú spolu pes a suka, ktoré získali CACIB, pes a suka ktoré
získali CAJC a pes a suka ohodnotené V 1 v triede veteránov.

Ocenenia v triedach a príslušná farebná stužka:
Trieda šteniec - známka veľmi nádejná stužka žlta
nádejná biela
Trieda dorastu veľmi nádejná žltá
nádejná biela
Trieda mladých výborný modrá
Titul CAJC veľmi dobrá červená
dobrá zelená
Trieda stredná výborná modrá
Titul CAC veľmi dobrá červená
dobrá zelená
Trieda otvorená výborná modrá
Titul CAC veľmi dobrá červená
dobrá zelená
Trieda pracovná výborná modrá
Titul CAC veľmi dobrá červená
dobrá zelená
Trieda šampiónov výborná modrá
Titul CAC veľmi dobrá červená
dobrá zelená
Trieda veteránov výborná modrá
veľmi dobrá červená
dobrá zelená


BOB zlatá

:ahoj:


/ B.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Nisus » Str 08.07.2009 18:42

Ja idem robit sice veducu kruhu, ale informujes sa na tom istom maily :smile: Prvy krat som pisala na skj@skj.sk a ozvala sa mi teta, ci by som nechcela ist robit do Senca..a tak som isla. a teraz idem robit veducu kruhu na oba dni na Duodanube.. :yes:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod lucik » Str 08.07.2009 19:57

ja bych mala ist robit zapisovatelku na duodanube, ale viac info mi este nedaali.. ze kde ci co..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Nisus » Str 08.07.2009 20:13

lucik píše:ja bych mala ist robit zapisovatelku na duodanube, ale viac info mi este nedaali.. ze kde ci co..

Ani ti nedaju, pokial sa ty neozves, ze kde chces byt alebo co :no: mne teta pisala, ze niektori rozhodcovia odstupili ci co, tak ze sa este uvidi...ale tyzden pred vystavou v Senci mi napisala, ze kde sa to kona a ze nemam zabudnut :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod MisheliQ » Str 08.07.2009 20:19

jeej ďakujem veľmi pekne, mne už raz písala Lin ohľadom toho, ale na Nitru tuším. Musím si tu správu prečítať ešte raz.
A pri akých plemenách budete?
Ja by som chcela tých westíkov :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod MisheliQ » Str 08.07.2009 20:28

Nisus, mohla by ťa poprosiť, či by si mi nemohla ss napísať kontakt na tú pani?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Bibiana » Str 08.07.2009 20:56

Mne chodí pred výstavami "ponuka" od p. Burdátšovej.. Kontakt: burdatsova@slovanet.sk :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Lenka_T » Str 15.07.2009 11:21

Ja by som chcela ísť robiť vedúcu kruhu na decembrovú Nitru na oba dni, neviete o nejakom kontakte ? Ja sa už na mail SKJ nespolieham, minule mi odpíali po 3 mesiacoch....
Lenka_T
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135
Bydlisko: Smižany

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Evel!n » Str 15.07.2009 17:02

Lenuš, napis pani Volarikovej :ahoj:
Je aj tu na dogfore, nick ma Lin :smile:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Bibiana » Štv 16.07.2009 12:25

Mám pocit, že Lin je z Nitracacib a decembrovku organizuje Nitracanis :smile: nitracanis@nitracanis.sk
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Nisus » Štv 16.07.2009 14:26

Ja len, ze je to este skoro sa zahlasovat na decembrovu Nitru, ked oni zhanaju este ludi na Duodanube a na Svetovku... :yes:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.08.2009 23:14

Rozmýšľam aj ja nad tým, že by som šla na zapisovanie do BA na svetovku. Vyskúšať to aspoň a priučiť sa. :smile: Ale s tým ešte nemám žiadne skúsenosti. Bojím sa, aby som niečo neskazila a podobne. :hi:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.08.2009 5:27

Ahojte, neviete mi poradiť kontakt, kto organizuje ( vyberá) zapisovateľov na Svetovku. Chcel by som splniť sen mojej polovičke. Ďakujem. Vlasto. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod meggie26 » Uto 25.08.2009 5:43

Podla mna nieje vhodne ist sa ucit robit zapisovatela alebo veduceho kruhu na taku akciu ako je svetovka. Predsa len je to velka udalost pre nas vystavovatelov a zas si ju nechat zneprijemnit neprofesionalnym personalom....

inak kontakt je na webe svetovky
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavy a zapisovatelia

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.08.2009 11:25

Meggie26, ahoj. Ak si myslela nás, tak tu nikto nehovoril o učení! Zapisovala a robila vedúcu kruhu na klubovkách. Dokonca aj na klubovke Európskeho charakteru. 15 rokov vystavujeme a odbornú terminológiu má v malíčku, čo sa nedá povedať o veľa zapisovateľkách! Niekedy ani nevedia o čom je reč a popíšu blbosti. Dlhoročná vystavovateľská prax je zárukou odbornosti. Ja som chcel nejaký konkrétny kontakt a nie všeobecný. Vlasto. PS: ak nie, tak sa ospravedlňujem! :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Ďalší

Späť na Výstavy