Prvá výstava

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Prvá výstava

Poslaťod straka17 » Sob 09.07.2022 19:09

Elis píše:
straka17 píše:Elis hovorím o mentalite ľudí, ktorí hlásia a nekalkuluju, že budú jediní v triede aby si vybehali titul

... vystavy podle FCI - stejni rozhodci=stejne posuzovani.

Ale my sme sa nedopracovali k tomu, že to je FCI. Lebo ja neviem, vtedy mi to netrklo. Neviem ani názov titulu, viem len to čo som ti tu napísala :nwm: U nás boli rozhodkyne na FCI evente, ale či nemajú dohodu nejaký ich kennel club s FCI ako písala slausa to netuším :nwm:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Sob 09.07.2022 20:27

Tak Bary mal zrovna výstavný rodokmeň. Z prapra rodičov tam má iba jednu líniu pracovných, sedem výstavných. Tak bol aj pekný pes, on by to možno aj dal.
A mne sa marí, že on raz V mal. Či nemal?

Druhá vec, že to nebolo pre pracáka 3xV. To by ziadny pracak BOC nedal. Boli tri varianty, tá 3x V na výstave. Alebo skúška a VD (najprv nie agility a nie OB, ale pastierska, čo je OK alebo IPO :ach: a potom sa tam myslím pridalo aj agility a OB), a tretia verzia bola čisto pre farmárov.
Skuska vloh nie je žiadna skúška, to naozaj nie. Dovolím si tvrdiť, že tú zvládne aj hociaky kríženec z útulku. To fakt nič neznamená, len ti povie, že pes má záujem o ZVER. :lol:

Edita: ja si tiež myslím, že AG ani OB nie sú skúšky preverujuce povahu, vlohy plemena. To je šport. Takže chápem, že tam neboli.

Blbé to majú agilitaci, kde je najpočetnejšia v largoch a úplne dokonalá pre to. Chápem, že si sledujú tieto línie. To je ako musheri alaskanov. Ideál by bolo oddeliť ich od plemena, mne by nevadilo plemeno agility dogs :lol: a bol by kľud.
Naposledy upravil janajka dňa Ned 10.07.2022 1:24, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 20:47

straka17 píše: U nás boli rozhodkyne na FCI evente, ale či nemajú dohodu nejaký ich kennel club s FCI ako písala slausa to netuším :nwm:


australie je clenem FCI
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 21:01

MisheliQ píše: Ze si kazdy sam urci co je ok alebo ako?


vis, ze existuje standard, ze? :angel: :ha:
ale podle ceho piska all round na vystavach - to je totiz treba casto velka zahada :ha:
a v nemecku uz dvojnasobna aktualne ted :pac:
i nemecke vystavy slozi k uchovneni... a dalo by se pokracovat do nekonecna, proc vystavy nejsou OK pro hodnoceni exterieru pro chov.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod MisheliQ » Sob 09.07.2022 21:11

Uz vidim ako bezny psickar alebo chovatel zaicatocnik vie posudit standard :heh: ale ok, all rounderi to nevedia, ale ostatni to vedia :joint: Kde soudruzi udelali chybu?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 21:16

MisheliQ píše:Uz vidim ako bezny psickar alebo chovatel zaicatocnik vie posudit standard :heh: ale ok, all rounderi to nevedia, ale ostatni to vedia :joint: Kde soudruzi udelali chybu?


A k cemu je posouzeni standardu beznemu pejskarovi?
a co myslis tim - ostatni vedi?
Mereni a bonitacni kody je pomerne neocuratelny ukazatel exterieru... nehraje se na dojmy a pojmy :angel:
kdyz uz je nutne, aby teda zacatecnik vedel.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod MisheliQ » Sob 09.07.2022 21:37

Pod beznym psickarom som mala na mysli samozrejme cloveka, ktory by chcel chovat, ale nechce si zakladat chs a s plemenom este len zacina. Nema ho v oku niekolkorocnym sledovanim a skumanim. Ostatni su ti, ktorych som vymenovala predtym - bezni psickari a chovatelia zaciatocnici.

A ako aj standard je taka pomocka, ze…kebyze mi niekto da, aby som nakreslila psa podla standardu, tak neviem neviem, ci by som dosla napr u westika k westikovi. Toto ma tiez vzdy zaujimalo, ze co spravi aj to ako si kto standard vylozi. Ved vidime aj tie rozdiely v plemene - minulost vs sucasnost, pritom ten standard bol kedy vytvoreny a ako tie plemena vyzeraju dnes.

Nevravim, ze to, ako to je na vystavach teraz, je idealne. Umysel vystav ale bol podla mna dobry, minimalne tie bonitacne kody mali/maju zmysel ako som uz aj predtym pisala. V selekcii na exterier ja teda zmysel vidim, ale to, ake su vystavy dnes a ze je selekcny tlak zamerany len/prevazne na nich, je aj podla mna nefunkcne.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Sob 09.07.2022 21:41

Mishel, posudit exterier - ano. Rozhodcom znalym plemena, standardu, nie allrounder! A nie vymetat vystavy a zhanat tituly a tym umelo zvysovat hodnotu odchovu. Prave vdaka tomu idu plemena do kytek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 21:53

MisheliQ píše: som mala na mysli samozrejme cloveka, ktory by chcel chovat, ale nechce si zakladat chs a s plemenom este len zacina. Nema ho v oku niekolkorocnym sledovanim a skumanim


tak presni ti nakryji tim zampionem s titulama od all roundu ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod straka17 » Ned 10.07.2022 5:59

Špeciálne pre teba Elis som si dala tú námahu. Austrália vystavuje pod ANKC a obe rozhodkyne pod ním aj posudzujú. Takže tá istá situácia ako s anglickým kennel klubom.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Ned 10.07.2022 6:15

straka17 píše:Špeciálne pre teba Elis som si dala tú námahu. Austrália vystavuje pod ANKC a obe rozhodkyne pod ním aj posudzujú. Takže tá istá situácia ako s anglickým kennel klubom.


Australie je pridruzenym clenem FCI, Kennel klub neni členem, ale spolupracuje.


https://www.fci.be/en/Members-Partners-89.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod straka17 » Ned 10.07.2022 6:34

Okej, legálne majú iný status. Nič to nemení na tom, že nemajú klasické FCI výstavy.
Tu máš ich výstavný poriadok, resp. časť o udeľovaní titulov :ahoj:
Prílohy
Screenshot_20220710_073301.jpg
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Prvá výstava

Poslaťod MisheliQ » Ned 10.07.2022 6:54

Jj wer

Elis njn teraz to tak je, ale v idealnom svete by to tak nebolo :lol: zeby sa exterier daval na piedestal vsetkeho :ha:.

Offtopic: Inak kus od veci, ale som si spomenula ako som si musela zaplatit vysetrenia u krycieho psa :heh: Chovatelka to brala tak, ze chcem nieco navyse. Celkom drahy spas je ten chov :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prvá výstava

Poslaťod Lindchen » Ned 10.07.2022 7:07

Vidím problém u začínajúcich chovateľov. Tam by mal zohrať kľúčovú rolu klub a poradca chovu. Áno, človek nevie, musí sa zorientovať, naučiť. Poradca chovu, klubový výcvikár by mali nového človeka viesť, kým nemá prehľad natoľko, aby už pokračoval vo svojej vízii chovu sám. Ale to je utópia. Takže výsledok je taký, že sa chová na tom, čo má tituly, pracovné skúšky sa už nejako prelezú, príp. sa ako podmienka chovu zrušia a plus rozhodcovia majú na tom tiež svoju vinu - chodím 15 rokov po výstavách, slová rozhodcov "nemôžem dávať zlé známky, lebo už ma nezavolajú/nikto na mňa neprihlási" som počula 1000x. :ach: Kým bude ruka ruku umývať, tak nebude poriadne posúdenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Ned 10.07.2022 7:17

straka17 píše:Tu máš ich výstavný poriadok, resp. časť o udeľovaní titulov


stat o tech bodech, kolik dostavaji v konkurenci a kolik mimo tam nevidim.
ale nehledej to. Nechystam se tam :ha: V principu to nic neresi. Vzdyt podminky sampionatu jsou v kazde zemi jine.

ale zato me prekvapilo, ze maji sampionat pro kastraty :oo:
Naposledy upravil Elis dňa Ned 10.07.2022 7:29, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy