Prvá výstava

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Prvá výstava

Poslaťod Crossa » Uto 27.08.2019 12:54

Ospravedlnujem sa vopred za preklepy, ale mam k dispozicii iba stary tablet.
Pre exterierakov je vrcholny vystavny titul,,vyberova trieda" skratka VA. Udeluje sa raz rocne na Hlavnej specialnej vystave ktora pozostava zo skusky povahy a potom samotneho posudenia v kruhu.
NO sa vystavuje specificky na principe double handlingu, aby pes vynikol v lahkom tahu, popri paske. Sucastou dospelych tried je rychle kolo popri nohe bez voditka. Strelba je sucastou, vynimka su myslim stenata, na medzinarodke sa nestriela. Podstatne je kvalitne predvedenie v pohybe kde sa hodnoti stavba tela,pevnost chrbta atd atd..je vela psov peknych v type ale maju zly pohyb,chodia v mimochode,nevedia sa predviest. Aj prehnane tahanie kazi kvalitu pohybu. Na medzinarodke je jednak double handling zakazany, ovciackari to toleruju do urcitej miery, ale tie psy sa nemaju kde na takom malom placi predviest. S mojim VA psom obcas na medzinarodky chodi, on bol typ behaca, neuveritelne rychle kola a pri tom jednom malom kolevcu sa nevie predviest, taha,chyba mu paska. Samozrejme sa aj NO da predviest klasicky, kamarat takyo vystavuje,ale ak ma yen pes potencial je to zbytocne magorenie a je to kontraproduktivne. Pokial je ta medzinarodka pod SUCHNO a je tam bud suchno alebo SV rozhodca,obcas su pozvany,znamka plati do chovu. Inak tieto tituly nemaju ziadnu vahu. Vyborna z triedy dospelych od SVrozhodcu ma vacsiu vahu ako Grandsampion. Korungy sa robia preto, lebo v zahranici nasim bonitaciam neprikladaju vahu, preto si uz mnoho chovatelov aj pracovnych zvierat robi tieyo nemecke bonitacie kde je povinna znamka z vystavy od SV rozhodcu. Napr. Aj Jozko Adamuscin dodatocne dorabal so psami. Ak mam doma pekne pracovne zviera s potencialom posobit ako plemennik stoji to za zvazenie, ta oblastna vystava sa da prezit a pokial je majitel ochotny obetovat trochu casu da sa jedinec aj pekne predviest. Ono tu znamku casto ovplyvni prave nespravne prevedenie. A paradoxne sa clovek najviac nabeha v tych steniatkovskych triedach, pretoze cim ma majitel silnejsi kontakt so psom, tym menej nanho musia volat. Napr. Ked behaval moj pes tak ex musel byt schovany uplne a zavolal nanho len ked to bolo nutne.
Na medzinarodkach sa istu dobu refundoval vystavny poplayok do urcitej miery lebo chceli ludi motivovat aby kvoli prezentacii plemena zacali na tieto vystavy chodit,dokonca sa volaju aj zahranicny rozhodcobia ovciackari...skoda ze sa od toho uz upustilo. Vacsina tych vsetkych kadejakych sampionov ktorych vidat pravidelne na vselijakych medzinarodkach koncievaju na oblastkach v druhej polovici,bud nie su konkurencie schopni, alebo na to nestacia v pohybe,pripadne nemaju dobre rtg ale majitelov to bavi.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Uto 27.08.2019 13:32

dik za objasnenie :jop:

a k tomu predvedeniu - za 1. neviem, kto by mi to ukazal - za kym ist, za 2. kto by mi tam este pomohol v kruhu a behal mi so psom a za 3. kedy by som to trenovala.. :lol: takze mi ostava dufat, ze nas nevyhodia, lebo aj to sa moze stat :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod Crossa » Uto 27.08.2019 13:57

Napis mi do messengeru, dam ti kontakt na kamarata. Mozno bude mat na medzinarodke cas. Inak z BA je Zuzka Dudova,CHS Spirit Wolf, velmi mila a ochotna pani, ktora vzdy rada pomoze. Pes pochopi pasku rychlo :smile:
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Prvá výstava

Poslaťod Crossa » Uto 27.08.2019 21:49

Ešdte som prelustrovala dozaduu... pracanti maju vyhodu na medzinarodkach prave preto, ze sa nepredvadzaju v pohybe. V tom malom kruhu to totizto nie je realne ani, a pri chodzi vedla nohy mnohi vyzeraju velmi dobre. Mnoho pracovnych jedincov nevie poriadne klusat, NO ako ovciarsky pes klusak je, dalsia vec pri ,,ipo" chodzi aj chrbat vyzera pevnejsi. Kamaratke som takto poradila medzinarodku,suciny dostali VD, sam rozhodca ale povedal ze keby sa mali predvadzat v kluse na oblastke s tazkostami je to D. Inak vodic sa az tolko nenabeha,najhorsie su psy ktore maju stale tendenciu tahat. Ono ty toho psa nepredvadzas stale,ale len vtedy ked sa diva rozhodca,inak setris sily.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Prvá výstava

Poslaťod kives » Str 28.08.2019 1:46

Ale aj tak v konecnom dosledku bude najpodstatnejsie hodnotenie na bonitacii, ci? Sice aj tam sa behalo menej ako na oblastke,ale aj tak.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Prvá výstava

Poslaťod Crossa » Str 28.08.2019 11:32

Na nemeckom korungu sa nebeha, posudzuje sa pes v statike. Aspon na tych co som ja zazila. Neviem o tom, ze by ten posudok mal specialnu vahu, malokedy ho odo mna pytali pri predaji. Najdolezitejsia by mala byt prave HSV ale vzdy je to o tom co rozhodca preferuje, aky ma den a budme uprimny vzdy je to aj trochu politika. Kazdopadne vazene su znamky od SV rozhodcov, a naj je prave titul VA ten je to najviac co mozes dosiahnut. Na nemeckom siegri si rad ze sa dostanes do prveho ringu do druhej casti. :lol:
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Str 23.10.2019 15:32

tuší niekto, či je dostupný predbežný katalóg na víkendovú bratislavu? alebo ako sa k nemu dostať??
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Connie » Str 23.10.2019 17:29

Katalóg som ešte nikde nevidela, iba štatistiky. :angel:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Str 23.10.2019 17:32

no sak. tomu hovorim predbezny katalog :heh: nevidis ze sme v teme prva vystava? tu nemusim vediet, ako sa to presne vola :joint:
kde to je pls??
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Tiaali » Str 23.10.2019 17:52

Shel https://www.skjshows.sk/mvp/novinky/ pod mapou výstaviska je minikatalóg a štatistiky na onlinedogshow pokiaľ viem
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Prvá výstava

Poslaťod Connie » Str 23.10.2019 17:55

A fakt. Ďakujem Tiaali. :jop:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Str 23.10.2019 17:59

ĎAKUJEM!!!!!!
kokos, celu stranku som presla trikrat a nenasla som to. UX jak hovado :au: OCH
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Connie » Str 23.10.2019 18:00

Takže predpokladám, že ideš vystavovať? :ha:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Prvá výstava

Poslaťod Tiaali » Str 23.10.2019 18:05

Za málo, tiež mi to trvalo nájsť :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Str 23.10.2019 18:06

hej, jasne :ha: ja uz budem teraz vsade :aaa:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy