"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wewerica » Str 21.01.2015 8:18

To áno Lindchen, ale zase niektorý rozhodcovia si stoja za svojím názorom a keď chcú si sami pozrieť zuby nedovolia aby ich ukázal majiteľ. Väčšinou sú rozhodcovia zhovievavý že keď pes nechce, alebo sa bojí ukázať rozhodcovi tak dovolia majiteľovi/handlerovi. A dokonca som už aj videla že keď sa nedal pes rozhodcovi tak ho vyhodil z kruhu, nedal možnosť aby to skúsil majiteľ. Takže cvičiť ukazovanie zubov rozhodcom je dobrá vec :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Str 04.02.2015 20:13

wewerica píše:Takže cvičiť ukazovanie zubov rozhodcom je dobrá vec :smile:

A tak to zas áno :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod lusy84 » Sob 10.10.2015 18:35

[quote="Vikiki22"]Mierny podkus u 4-mesačného šteňaťa nie je žiadny problém. Kým dospeje, skus môže mať úplne normálny, teda nožnicový. Sánka rastie dlhšie ako čeľusť, teda sánka dorastie. Nemyslím si, že z toho bude rozhodca robiť problémy. Prinajhoršom ti to napíše do posudku, ale predpokladám, že pôjde o triedu šteňa/dorast. Tam to nevadí. Neskôr sa zhryz určite upraví. :yes:[/q



Ahoj ja mam zas 2,5 mesacneho jazvecika s predkusom asi 1 cm. Myslite si ze mu sanka dorastie aj ked je to tak velky rozdiel oproti celusti?
lusy84
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Pon 12.10.2015 9:11

Ťažko hovoriť, ale myslím, že tak veľký predkus sa môže len zmenšiť, ale nožnice z toho podľa mňa už nebudú. U veľkého plemena by to asi dorástlo, ale u malého pochybujem, že sa to vyrovná, to by dolná čeľusť musela teda riadne zaostať v raste.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Vikiki22 » Pon 12.10.2015 12:21

Nič nie je nemožné, ale pochybujem, že u jazvečíka 1 cm zmizne. Skôr to bude predzhryz, max.kliešte.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod drymarchon » Pon 12.10.2015 16:30

mam taku otazku, vsade sa pise len o vybitom, vytrhnutom, chybajucom zube, ale co ak ma pes zub len zlomeny? akum ma zlomeny horny a dolny spicak na jednej strane, ale zuby tam su, iba ze len polovica. momentalne mame vystavy dokoncene, ale v buducnosti by som rada este obehala par vystav v cestnej triede, ked bude starsi mozno vo veteranoch, bude to mozne?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Vikiki22 » Pon 12.10.2015 16:33

Myslím, že to nie je problém. Ak je viditeľné, že je zub zlomený, záleží len na rozhodcovi, či to bude akceptovať alebo nie. Inak s veterinárnym potvrdením nič nepokazíš, že mal nejaký úraz.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod drymarchon » Pon 12.10.2015 16:35

dakujem :smile: hej, uraz, prerabal koterec :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Margita » Uto 13.10.2015 4:14

chod do triedy pracovnej,tam sa nejaky zlomeny zub strati :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod drymarchon » Uto 13.10.2015 7:25

to uz mame za sebou, je mi to zbytocne, uz mame spraveneho CH. a GrandCH, preto chcem ist uz len do cestnej. inak v pracovnej nam zuby pozerali vzdy, v sampionoch uz myslim len nahmatkovo alebo vobec
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Margita » Str 14.10.2015 8:36

myyslim,ze by bolo dost odveci,keby bol problem odlomeny zub,ved aki dobiti,zjazveni su niektori pracanti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Leila Tobrok » Str 14.10.2015 8:46

zlomený zub nie je problém, ale možno, ak by sa mal rozhodca rozhodovať medzi 2 rovnako kvalitnými, možno dá prednosť tomu v lepšej kondícii... ale to je len môj názor, pretože som počula od viacerých rozhodcov, že ak majú dvoch fakt rovnako kvalitných jedincov, rozhoduje totálny detail... a v čestnej sa to ale nemusí tak brať a myslím, že tam je konkurencia 0, max. 1 (viem že Baladin chodí do čestnej a Lucifer občas)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod raky » Str 14.10.2015 9:10

Všetko rieši potvrdenie od veterinára - úraz - ošetrenie... Potom nie je problém...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Leila Tobrok » Str 14.10.2015 9:31

ani nie, mame mojej Akii museli vytrhnut zuby, mala rtg, mala potvrdenie a aj tak proste nie. nemohla mat titul. prave preto, ze je nekompletna... vzdy vyborna, ale bez titulu s dovodom, ze chybaju zuby
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Predchádzajúci

Späť na Výstavy