Chôdza na výstavnom vodítku

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Chôdza na výstavnom vodítku

Poslaťod Kes » Pia 25.06.2021 13:43

Ahojte,
ako naučím fenu chodiť na výstavnom vodítku?
Keď ju dám na vodítko, hneď si myslí, že ide o chôdzu pri nohe na povel "k nohe". A ide tesne pri mojej nohe. Ako jej mám vysvetliť, že má ísť ďalej od nohy?
Kes
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Chôdza na výstavnom vodítku

Poslaťod Shel-chan » Pia 25.06.2021 20:29

no v prvom rade dotrénovať povel "k nohe", pretože ak sa radí k nohe automaticky, keď jej dáš vodítko, tak to znamená, že "povel" pre cvik je pre ňu zapnutie vodítka, nie slovo "k nohe" :no:

v druhom rade by som možno začala učiť žiadané správanie (voľnejšia chôdza ďalej od človeka, ideálne na prevesenom vodítku – teda ak to nie je NO) najskôr po pravej strane, aby ju to neplietlo. ak sa to naučí na povel, nemal by byť problém tento povel potom preniesť aj na stranu ľavú, len ho musí mať dostatočne upevnený.

možno jednoduchšie než snažiť sa to preučiť na vlastnú päsť by mohlo byť pre laika nechať psa vystaviť profesionálnym handlerom, alebo navštíviť kurzy handlingu, kde vás to skúsený handler naučí.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chôdza na výstavnom vodítku

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.06.2021 6:28

Jop, tiež iný povel, iné správanie a aj iné vodidlo (výstavné, aby si fixovala zmenu). Cez písmenká ťažko vysvetliť, odkiaľ si?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chôdza na výstavnom vodítku

Poslaťod wewerica » Pon 28.06.2021 7:13

určite napovelovať, pes potom lepšie chápe čo sa od neho v tej situácii chce. Ak napr. používaš pamlsky tak nemala by som pamlsok v ľavej ruke ale v pravej a iba s pamlskom psovi ukázala ,,povel" dopredu, nie aby pozeral na mňa hore.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá


Späť na Výstavy