Stránka 18 z 18

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Pon 13.01.2025 14:41
od Silvuch
uplne zanedbavam. Nemam cas, ale minuly rok mi pribudli 3ja az.. Extrem, ale tak to vyslo.. V roku 2023 som mala zaujem o taku krasnu ciernu fenku miniausika z Ameriky, len bol o nu velky zaujem a som to uzavrela, ze ta asi mne nepojde...
Tak som si kupila psa z Francuzska, fotka hore.. A este som mala dalsi sen, ze ked umrie Kiro, kupim si polskeho chrta...
(Lebo Kiro mi aj farebne pripominal poliaka).. Mala som zajednaneho v rovnakej farbe v Polsku, uz som ho isla kuknut do GDANSK a den pred odchodom mi tuto Janajka a Wer odtialto z dogfora na vianocnych trhoch v roku 2023 prehovorili do duse, ci chcem ozaj polskeho chrta.... Som sa sama seba spytala, ci ozaj chcem velkeho psa, ked maly je tak prakticky.. Panovi chovatelovi som slusne napisala, ze nepridem, aj s vysvetlenim, (sme priatelia doteraz), a pozerala po tych silkenoch, druha varianta (mensia, lepsia, ale aj nedostupnejsia)... Usmialo sa na mna stastie a jeden z Francuzska sa mi usiel... Cize som v rovnakej dobe ziskala dvoch francuzov, dokonca zo susednych dedin..

a potom sa ozve Americanka, ze si vybrala mna pre tu jej ciernu fenku. Som ju odmietla, ze uz mam psa kupeneho a nemam ani peniaze.. A ze pocka na mna, jej to neponahla... :prd: Chrobak v hlave.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Str 26.02.2025 23:11
od Mackie
S 15-18 mesacnym psom ostat este v mladych, alebo uz ist do strednej triedy? Neocakavam, ze spravi nejaky vietor v ani jednej z nich :ha:

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Str 26.02.2025 23:19
od Slausa
podla konkurencie :angel:
Podla toho ako moc je dorobena viac menej. Je to na tebe, ale mam dojem ze v mladých sa celkovo ešte odpúšťa viac chybiciek.

Aa mne tento chrček začal púšťať chlpy. Do Európy bude krátkosrstý :prd:

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Str 26.02.2025 23:47
od Mackie
Hej aj tu to pusta, ale uz ma nejake tvary, tak hadam to nebude taka katastrofa ako na jesen :heh:
No konkurencia, v podstate ona bola uprostred kategorie, boli o mesiac starsie aj mladsie, cize len si vybrat, ci ist k starsim a tam uz budu aj ti, co sme sa s nimi nestretli, mozno jeden dva kusy, alebo skusit zase to, ze bude v hornej hranici kategorie a mladsi mozu byt este neforemni. Csv pri harani raz rocne su vsetky vrhy v zime max. na jar, tam ked nepride niekto zo zahranicia, tak nema kto prekvapit, stale ti isti sme sa stretavali v tom vekovom rozmedzi.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Štv 27.02.2025 3:51
od Silvuch
Ja volím mladú, ale to len kvôli šampionátu.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Sob 01.03.2025 8:19
od Vikiki22
Na JCH môžeš mať jedno CAC do 24 mesiacov namiesto CAJC. :smile:
Ja by som tiež volila triedu podľa konkurencie. Ta stredná trieda na iné v podstate ani nie je dobrá. To je trieda pre odrastené mladé psy, ktoré ešte nevedia konkurovať dospelým v otvorenej triede.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Sob 01.03.2025 14:04
od Mackie
Ale dopredu nevies, kto sa prihlasil, a ked chces usetrit a prihlasis sa v prvej uzavierke, tiez nevies kolko ich tam nakoniec bude.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Uto 04.03.2025 10:14
od Vikiki22
To je pravda. Ale väčšina, ak sa môže rozhodnúť, radšej vôli ešte junior triedu. V strednej býva málo psov prihlásených.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Ned 06.07.2025 13:31
od Mackie
Velka Ida bez ocakavani, 3x V2 2x Res. CAC.
Poradkyna chovu tentokrat prizmurila oko, zuby len z dialky videla, to bolo ine rodeo, zasluzene bez titulu. Posudok ale pekny, to uz aj na zvode bolo uspokojive. Rozhodkyna, u ktorej sme v mladych v BA pohoreli, pekny posudok, uz som nemusela behat 10 koleciek. O Res. CACIB uz bez sance. Rozhodca, co v Lucenci nedal titul, lebo som psa tahala za sebou, paradny posudok, ze keby sme sa lepsie predviedli.. tak som zase nasrata, ked s tym chcem skoncit, povedia mi vsetci, ze pes dobre vyzera (a ze som flakac :heh: )

A o CACIB uz volali aj psa V1 bez titulu, zhodou okolnosti ten rozhodca, ktory mna v Lucenci nevolal, a som to neskor riesila, a vraj "sa nevola". Ze to sa musi. Som ich nieco naucila nove svojou "staznostou" :heh:

Re: Všeobecne o výstavách na SK

PoslaťNapísal: Štv 24.07.2025 7:53
od Silvuch
nechysta sa niekto na klubovku 30.8. Miniamericky a normálny austrálsky ovčiak do Martina?
alebo nepoznate nejaku profi handlerku, ktora by bola ochotna tam vziat a vystavit psa? :hi: