Ako byť dobrým handlerom?

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Ako byť dobrým handlerom?

Poslaťod Marco1994 » Str 27.02.2019 0:06

Zdravim vsetkych clenov Dog fora. Dufam ze som tuto temu zalozil v spravnej kategorii. Mam taky problem.Velmi by som sa chcel naucit pekne predviest na vystave svojho psa (maleho bradaca) je to moj prvy pes s ktorym chodim na vystavy tak sa postupne este vela veci ucim. Vystavovat som zacal zhruba pred rokom. Ide o to ze ked cvicime doma alebo na vystave v cvicnych kruhoch na (neosro) tak je vsetko v poriadku. Fenka sa pekne predvedie a ide relativne vsetko dost jednoducho. No akonahle ideme uz na vazno do kruhu tak sa casto stava ze fenka vytuhne, je nervoznejsia, tazko sa s nou manipuluje a samozrejme nestoji pekne.... Ja pripisujem vinu hlavne sebe pretoze som dost tremista a sam seba vystresujem a ona to zo mna urcite citi. Ako by ste mi prosim poradili? Nejake vase skusenosti, rady? BTW zvazujem ze by som sa prihlasil aj so svojim psom na kurz handlingu do Rose Speedlight Dog Camp v Pezinku. Pokial to tam poznate rad uvitam vase nazory. dakujem :-)
Marco1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako byť dobrým handlerom?

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.02.2019 7:35

Ahoj. Častý problém začiatočníkov. Vina nie je na strane psa, ale na strane handlera, ktorý je nervózny. Nervozitu prenesie na psa a ten je z toho nervóznejší ešte viac. Toto odstrániš jedine sebakontrolou a zvykom - tréningom naostro. Tiež som si tým prešla, ale veľmi rýchlo som si zvykla a teraz si to doslova užívam. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ako byť dobrým handlerom?

Poslaťod wer » Str 27.02.2019 7:37

A inak je psik v pohode v ruchu? Medzi psami, vela ludmi, v hale..?
Urcite take hromadne stretka, treningy pomozu, takze sa urcite prihlas niekam :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako byť dobrým handlerom?

Poslaťod Marco1994 » Štv 28.02.2019 15:57

Ano inak je maximalne zvyknuta na rusne prostredie, inych ludi aj psov. Vychadza s kazdym. Dakujeme za rady, prihlasim sa na kurz ktory sa specializuje na tuto vec, vdaka :-)
Marco1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako byť dobrým handlerom?

Poslaťod Margita » Sob 02.03.2019 15:46

"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye


Späť na Výstavy