Výstavy v ČR

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Domca » Uto 08.02.2022 11:03

Ale ja som schytala, vraj načo na medzinárodnej výstave hlásim dvojjazyčne triedy.


no toto som čítala ten koment a som čumela že čo? :heh: však to je úplná normálka. Mne prišlo divné, že na svetovke volali do kruhu čísla len po česky v niektorých kruhoch :ach:

Ako asi 3 či 4 veliké konverzácie som čítala ale neviem, ja chodím len ako návštevník čiže mňa sa tieto problémy netýkajú (ja len rada čítam drámu :joint: ) aj keď viem pochopiť, že keď človek nedostane posudok, ževraj často ani pol slova, že to naštve...ale chápem aj to, že časovo to nebolo asi možné stíhať. Ale to vždy bude tak, že vystavovateľ na to bude mať iný názor než personál lebo to sú dve rozdielne strany mince.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Elis » Uto 08.02.2022 11:13

Domca píše:Tak z toho čo som čítala najprv bol problém kolóny, potom že otvorili len jednu vstupnú bránu, potom že nik nevedel v ktorom pavilóne teda sa koná výstava, že tam bola tlačenka, málo miesta, psy 10 sekúnd v kruhu, bez posudkov, došli medaily/poháre? , všade tona :kak: :heh: Ešte som nečítala toľko nadávok ani po svetovke snáď :heh: aspoň som mala cez víkend počteníčko


:haha: vsak to pisu -jako vzdycky to probíhalo :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod straka17 » Uto 08.02.2022 11:14

Za mnou ráno prišli vystavovatelia, že nerozumejú, no.
Učite. Podľa mňa by mal povedať rozhodca niečo viac, než ukázať poradie. Dať tisicovku za to, že vojdem a vyjdem z kruhu a nedostanem ani slovo bola by som naštvaná aj ja. Ale tak keď chcem aby mi psa pozreli detailne zahlásim na klubovku alebo šak česi robia vo veľkom krajské a oblastky alebo teda oveľa viac ako my. Ale napriek tomu. My sme mali vyzle, setre, pointre... a komentovali sa každé jedno zviera.
Dopredu bolo jasné koľko je rozhodcov a že na to bude hlásiť každý. Páčil sa mi komentár s tým, že aj na medzinárodky by sa mal človek kvalifikovať.
Už sa nikde nepíše o handlerke, čo priskrtila psa tak že sa pozvracal v kruhu, vykašľala sa na to a keď jej rozhodca povedal že nech to uprace tak hystericky hodila vodítko po majiteľoch a zdrhla, napríklad. Všetko maslo nemá na hlave len usporiadateľ... Ani bordel by nebol, keby sa ľudia so psami nesprávajú jak čuňata. Už len tu sa nikdy nezhodneme.

Ja si osobne nemyslím, že to bolo nejak extra odlišné od normálu, až na to, že niektorí rozhodcovia držali bobríka mlčania. Ale uprimne, koľkokrát človek dostal posudok o prde...
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Elis » Uto 08.02.2022 11:19

straka17 píše:Dať tisicovku za to, že vojdem a vyjdem z kruhu a nedostanem ani slovo bola by som naštvaná aj ja


tak ale tohle se deje uz nekolik let -a porad se tam lidi hlasi a porad se hlasi. Tak vadi jim to nebo nevadi? :lol:
Pri posledni mezinarodce v budejkach kolovalo video, kde rozhodci za celou dobu nevstal od stolu :nwm:
a zase tam lidi jedou....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod straka17 » Uto 08.02.2022 11:28

Nesledujem to, minimálne od rozhodcu mi to nepríde fér.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Domca » Uto 08.02.2022 11:38

elis a to fakt nikto nerieši? ako hej viem sprostá otázka :heh: lebo tuším, aká bude odpoveď

veď si platím hlavne za to posúdenie...pozreť na psa bez slova sa vie aj keď idem len okolo kruhu. Dať si kafe a stretko s ostatnými viem aj zadarmo niekde inde :lol: ako mňa by to asi dosť rozčarovalo, kebyže idem na prvú výstavu, vyflusnem 1k a je to v podstate na nič. Veď tých cez 100 psov musí byť masaker aj pre rozhodcu, pre celý personál... :nwm:
edit:
A určite je to aj o tých ľuďoch samotných...a že neostáva bordel len po psoch ale aj po majiteľoch, keď to niekedy vidím ten humus čo tam ostane, odpadky, špina, všetko možné :ach:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod clupko » Uto 08.02.2022 11:42

tak mozno im na posudku az tak nezalezi, hlavne ze dostanu titul, alebo proste absolvuju vystavu potrebnu na uchovnenie a viac sa nestaraju :prd:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Domca » Uto 08.02.2022 11:44

tak ja som čítala hlavne strašne veľa negatív práve na to, že neboli posudky.. aj od začiatočníkov, ktorí by radi vedeli čo a ako do budúcna a celkovo...isto sú aj takí, čo im to nevadí :ha: prevažne sa na to ale ľudia sťažovali dosť intenzívne :nwm:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod clupko » Uto 08.02.2022 11:47

to bolo na margo toho, ze sa na to ludia stale stazuju, ale aj tak sa na tie vystavy stale hlasia.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Elis » Uto 08.02.2022 11:55

Domca píše:tak ja som čítala hlavne strašne veľa negatív práve na to, že neboli posudky.


ale oni to vedi predem, ze posudky nebudou :nwm: :nwm: :nwm:
ne, neni to v poradku - ale je to tak.

me zase proste hlava nebere, ze se doprovolne prihlasim na vystavu, kde predem vim, ze nebudou posudky a pak si stezuju, ze nejsou posudky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Domca » Uto 08.02.2022 11:58

tak to v tom prípade ano, ja by som na takú nešla ak by som vedela, že posudok nebude :nwm:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Elis » Uto 08.02.2022 12:30

:yes:
tak ja nemam vystavni psy. treba, kdybych mela - tak mi to vadi vic. ale ja obecne nechapu moc zalibu ve vystavach ...
ale jedno vim urcite -lidem se nejde zavdecit nikdy :ha:
na me to pusibi, ze ty stiznosti jsou porad stejne a uz vice ze zvyku, nez ze by to nekomu opravdu vadilo :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod elfinka » Uto 08.02.2022 12:47

Mňa teda sťažnosť na hovna celkom baví - to majú pocit že tam chodí ešte navyše organizátor s tlupou slonov aby tam bolo viac hovien? Holt sú vystavovatelia prasatá, tak budú v chlieve, čo sa dá robiť :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod Domca » Uto 08.02.2022 12:50

tak určite je to aj o ľuďoch a to čo niekomu vadí nemusí vadiť inému a naopak :) 
ja si aj napriek tomu myslím, žeby to šlo zorganizovať aj oveľa lepšie a hlavne aspoň normálne zaplatiť ten personál v kruhu. Ja som dostala pri organizácii tanečnej súťaže v zaprdenom metečku v športovej hale za 1.5 dňa 100 eur a k tomu teplý obed, plus celý deň k dispozícii pitie, dobroty, koláče, atď...Ale tak k výstavám sa vyjadrujem fakt len ako pozorovateľ na základe toho, čo som si prečítala, lebo som sa tam tento krát nedostala - a že to vyzenivalo, že ten Duocacib bola fakt katastrofa :lol: a možno to fakt bolo len tým, že sa majú kde na FB posťažovať tak sa to tam nakopilo a je to úplne bežná prax :nwm: ja to neviem až tak dobre posúdiť ako nevystavujúci, ale obe strany majú v niečom pravdu asi

edit:

tá sťažnosť na hovná bola o tom, že do skupiny niekto dal status nech si to po sebe majitelia mastodontov pracú lebo tam ľudia majú prekážkovú dráhu :ha: vyslovene na organizátorov som nejak nečítala nič, ale určite sa našiel niekto, kto by to zvalil na nich :joint:
Naposledy upravil Domca dňa Uto 08.02.2022 12:52, celkovo upravené 1
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výstavy v ČR

Poslaťod straka17 » Uto 08.02.2022 12:52

Keby ste videli čo ostalo v nedeľu po ľuďoch... Okrem iného nasrane vedľa koša.
Joj a ešte milujem, že bola dlhá fronta na zápis do PP a ceny.

Nebudem sa vyjadrovať k tomu ako personál, každý si vie pozrieť koľko za to dostaneme. Aprílová Nitra ponuka za tú istú prácu 45€.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy